Kolik medu do pálenky?



host - 183.242 (?)
29.1.2011 14:31

No, já pila "likér" z kalvadosu s přidáním medu a medunky, nechat zaležet, má zlatavou barvu, autor ho nazýval jménem kteréhosi řádu (benedyktýnka? - oni věděli, že klášterní bylinky jsou léčivé a což teprve macerované v alkoholu), ale hlava děravá... E

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 248.118 (?), 16.1.2011 12:28

:-)) díky za námět.. :-))  holky ted jedou na "pečený čaj" :-)) a tento můj likerek myslím, že tomu dodá tu nadstavbu, kterou žena, i když je dobrá, tak nevymyslí.. :-)) jen je k tomu vhodnou formou navést... :-)):-))

díky za tipy.. :-)) vymyslíme ještě něco? :-)):-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.204 (?), 8.3.2011 23:58

Panove, pokud jde o zakaleni, nezoufejte. Kal krasne seda a po dekantaci mate pruzracny Valassky penicilin. Co se tyce pomeru, ja jednoznacne prosazuji hodnoty - primerene- primerene. S otcem takhle varime uz nejakou dobu a vysledek je vzdy uzasny. Ja zacinam jeste cinske bylinky, visne, rybiz... tTo sem ale asi nepatri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 5.111 (?), 27.8.2018 16:43

Na litr palenky rozredit 20-25% a dát 6x lžíce medu a nechat ulezet aspon tyden

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.89 (?), 17.1.2011 13:18
No u nas se to dela tak, pokud mame koralku (50%) a nepatri mezi ty lepsi, potom do litrove lahve dame 0,2l medu a zbytek dolejem tou koralkou, potom je nutne hodne dlouho michat. Holky si to u nas na morave pochvaluji, z dobre palenky je toho skoda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.152 (?), 28.1.2011 12:29

Myšlenka s medem je dobrá, ale vařit med je barbarství a stává se z něj jen sladidlo. Moje poznatky a to jsem medovinového likéru už nadělal, nejsou v množství medu, ale v době zrání. Pokud likér necháte odstát nějaký měsíc, či rok, pylové složky zákalu padnou na dno, stočíte a máte průhlednou kořalku medově zabarvenou a zdravou. Měl jsem jednoho zákazníka, který si právě liboval konzumací zákalu, protože asi věděl, co pije. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.118 (?), 29.1.2011 12:00

¨:-)) díky, já vím... :-))

ale jde o to, dostat so do takového množství,  kdy má ten archiv šanci uzrát.. :-)) a to zatím nejde.., ale bude...

jinak jsem k tomu co zbylo přidal kousek skořice... a ona tam stále pracuje..  a lepší to a lepší.., ale už je jen cca půl deci k dispozici, tak přístí dávka bude ve větším a snad zbyde i na ten archiv... :-))

a holkám se mi povedlo vysvětli klady toho kalu, tak to berou a těší se na něj.. :-))   jinak jsem med nevařil..., jen ohřál, aby byl med smíchatelný... :-))

další poznatky přípíšu a díky za náměty.. :-)):-)):-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 29.1.2011 13:04

Zkuste přidat k medu kousek (snítku) medunky do láhve, vypadá to pěkně, chutná lahodně. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.118 (?), 29.1.2011 13:13

díky :-)), předpokládám, že to myslíte do hotového likéru, když se povede ho archvivovat.. nebo zrát...   Já jsem postupoval podle toho Litevského návodu, co tu je uvedený a do lahví, co jsem rozlil jsem dal ty kousky skořice v celku.  Zkusím tedy i tu medunku, ale to až naroste.. :-)) ted mám na zahradě sníh.. :-)):-))  díky...  nějaké další zpestření? :-)).-):-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.118 (?), 29.1.2011 13:21
a co dát zvlášt tu medunku a tu skořici? asi by v tom měl být chutový a vonavý rozdíl... nebo dohromady? díky za info.. :-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 29.1.2011 14:31

No, já pila "likér" z kalvadosu s přidáním medu a medunky, nechat zaležet, má zlatavou barvu, autor ho nazýval jménem kteréhosi řádu (benedyktýnka? - oni věděli, že klášterní bylinky jsou léčivé a což teprve macerované v alkoholu), ale hlava děravá... E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika