Kolik cukru má být v kvasu při pálení



Kohba - (21) - 31.24 (?)
18.10.2018 11:58

Děkuji, to by asi spíše odpovídalo. Protože, pokud by byla tak vysoká cukernatost, nebyla by chuť kyselá a trpká jako je teď, ale spíše dost sladká. No rozhodně už to nijak neovlivním a 14.11.2018 se uvidí. 

Ovšem jsem v tomhle oboru velký amatér, takže všechny moje názory nemají valnou hodnotu, nejsou nijak podpořeny zkušenostmi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 33.3 (?), 16.9.2017 21:46

Zadne mereni nedelam po 8 tydnech vypalit   akorat hrusky ty se musi hlidat za rane jsou hotove za 4 tydny jinak z octovati a v palenici vam to vyleji do kanalu ostatni ovoce vydrzi 1 faze bourive kvaseni   2 faze kvaseni 3 faze dokvasovani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.9.2017 22:06

Hrušky nejsou jediným choulostivým ovocem. Třešně, mirabelky i meruňky je třeba rovněž pálit zavčas.
   U některých stabilních kvasů - např. švestek - může delší ležení po vykvašení vést k výraznější chuti díky maceraci jader.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 16.9.2017 22:51

Mozna mate pravdu nepalil jsem tresne ani merunky ale mirabelky nekolikrat po 8 tydnech palivam   u svestek je to same 8 tydnu pocasi teplo  nebo chadno palim   ano mate pravdu svestky jsou stabilni znam pripady kdy soused vuzavrenych hermetiskych nadobach palil az za rok     normali slivovic jak nova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.212 (?), 18.9.2017 15:42

Pravda, že ten základ je prokvašený poměrně rychle.Letos mi nedopatřením praskla nádoba s hruškovým kvasem.Musel jsem s tím po týdnu kvašení hýbnout do jiné nádoby.Měl jsem vítr z octovatění kvasu a po dalším týdnu jsem to hnal do kotle.Kvas byl na ochutnání lehce šumivý, ale bez sladkosti.Celkem mi to kvasilo 14dní. Lutru z 90l kvasu nateklo 15litrů, což mě samotného překvapilo.Čekal jsem daleko míň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kohba - (21) - 31.24 (?), 8.10.2018 10:58

Z dovolením připojím se k diskuzi se svým dotazem.

Mám trnkový kvas, asi 170 litrů. Před kvašením jsem měřil refraktometrem cukernatost a dostal se na hodnotu 19 brix.

Nyní kdy již sensoricky ke kvašení nedochází, je podle refraktometru, při teplotě kvasu 17°C asi 13 brix. Chuť je nakyslá trpká, takže někde je asi chyba. A můj dotaz je, kde dělám chybu? 

Děkuji. Lukáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 212.228 (?), 8.10.2018 17:51

Dobrý deň.

Kde robíte chybu?

Chybu robíte,...že sa snažíte zistiť vo vykysnutom kvase obsah cukru Refraktometrom!

To jednoducho nejde!

Podľa mňa je kvas v poriadku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.187 (?), 9.10.2018 10:14

Podľa mňa je kvas v poriadku.

Kvas v pořádku bude, jen není dokvašený. Vykvasilo jen 6°Bx. Můžete si třeba udělat udělat dvě zkoušky:
Kvasnou - odeberte čistý podíl do nějaké láhve, dejte ho do tepla a uvidíte jak bude ještě pěkně kvasit.
Destilační - předestilujte část kvasu v nějakém maličkém destilátorku a výsledek změřte a přepočítejte. V nouzi lze usoudit na obsah lihu zahřátím v rychlovarné konvici, v nějakém kastrolku zda budou unikající páry hořet. A jak dlouho.
*
Refraktometr používám celý život a i v při měření velmi lihovitých kvasů vždy dával použitelné výsledky o průběhu kvašení.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 212.228 (?), 13.10.2018 22:22

Dobrý deň.

Nemôžem celkom súhlasiť. Podla môjho názou je kvas pravdepodobne vykvasený, ..a to tak,...že veľmi dobre. Myslím, že je pripravený na destiláciu.

Refraktometer je zmätený množstvom alkoholu v kvase, preto udáva chybnú hodnotu 13°Brix.

Použitelné výsledky o priebehu kvasenia?!?  hmm.

Každý máme svoje tajomstvá...:)

S pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kohba - (21) - 31.24 (?), 18.10.2018 11:58

Děkuji, to by asi spíše odpovídalo. Protože, pokud by byla tak vysoká cukernatost, nebyla by chuť kyselá a trpká jako je teď, ale spíše dost sladká. No rozhodně už to nijak neovlivním a 14.11.2018 se uvidí. 

Ovšem jsem v tomhle oboru velký amatér, takže všechny moje názory nemají valnou hodnotu, nejsou nijak podpořeny zkušenostmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika