Jablkovice - jak na ni?



host - 129.96 (?)
10.12.2010 9:02

Jen pro zajímavost. V současné době mám kvasící jablečné víno v demižónech ve sklepě, kde je 5 stupňů. Krásně dokváší a když se zastavím, tak je slyšet jak šumí. Je tedy rozkvašené kvasinkami Vínka. Likeke

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.10.2010 11:17

Díky za toho Vševěda, je hezké, že umíte na druhé najít tak trefné přezdívky, škoda jen, že sám se podepsat neumíte.
   Budete se divit, jablka před drcením (na rozdíl od švestek) umývám. Především proto, že mám již pár dní předem připravený rozkvašený převařený mošt (obvykle sterilovaný z loňska) s ušlechtilými kvasinkami, tudíž ty kvasinky na ovoci nepotřebuji. Vylisuju naráz co největší množství moštu - obvykle 200 litrů, naplním nádobu ne úplně plnou (aby při kvašení nepřetekla), přidám rozkvašený zákvas a trochu živné soli. Pokud je víko těsnící, stačí jen povolit obruč, u volnějších uzávěrů je vhodné překrytí nádoby folií a přepásání gumou (třeba starou duší). Za optimální teplotu považuju 15 strupňů, ale ve velké nádobě to není třeba tak řešit, kvasící tekutina si dokáže teplotu do jisté míry udržet i v chladnu.
    Kdo nemá možnost vylisovat mošt, může jablka pouze rozdrtit a dál postupovat stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 12.10.2010 16:34

No, ve svém příspěvku jsem nikoho nejmenoval, ale když už jste se k tomu přihlásil, tak už je ta přezdívka holt Vaše. Myslím, že to tak cítí i ostatní diskutující. A já to převážně myslím upřímně a s úctou. Nikoli pejorativně.

Přeji hodně zdraví a zdaru v nadcházející sezóně.

P.S. Promiňte, že se skrývám, ale mám k tomu své důvody. Třeba jednou pominou. Stejně mě podle čísla poznáte a jméno si může každý vymyslet jaké chce. Můžete mě oslovovat třeba Likeke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 10.12.2010 9:02

Jen pro zajímavost. V současné době mám kvasící jablečné víno v demižónech ve sklepě, kde je 5 stupňů. Krásně dokváší a když se zastavím, tak je slyšet jak šumí. Je tedy rozkvašené kvasinkami Vínka. Likeke

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.12.2010 9:13

Já ho mám v komoře s podobnou teplotou. Kvasinky chladomilné z včelařského ústavu v Dolu (původně na medovinu). Šumění už neslyším, ale nádoby mají 160 litrů, tak jim věřím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 10.12.2010 11:33

Ty litry závidím, ale přeju. Likeke

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 65.183 (?), 10.12.2010 13:21

Když se Vám s jablkama zadaří dávám tip na dobrý pití. Horký jablečný mošt s panákem jablkovice. Skořice, hřebíček a tak. V Brně na vánočních trzích tomu říkají turbomošt a namá to chybu, kam se hrabe svařák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.12.2010 13:50

Podobné praktikuji v létě. Místo džusu s vodkou chlazený mošt s jabkovicí. Příjemné, lehké, jen mírně záludné pití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.12.2010 14:01

 O nic špatného v tomto případě nejde, pokud není mošt ředěný vodou.Jako svařák.Lepší jako kvalitní burčák to ale nebude.Ten se zahřívá vlastním kvašením bez vody a ochucování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.15 (?), 12.10.2011 8:47
Dobrý den, dá se připravit mošt na jabkovicu i ze strupatých jablek, nebo se musí ořezat? Vím o několika stromech kde rostou né moc pěkné jabka, nikdo je netrhá tak tam zůstavají až do zimy. Tak jsem uvažoval jestli má cenu se do toho pustit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 12.10.2011 8:55

na kalvados se dají použít všechna jablka, kromě zhnilých a nemusíte je moštovat, pokud budete nakládat kvas do beček a ne demižonu, stačí rozdrtit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika