Jablečný kvas



host - 106.20 (?)
8.11.2011 11:54

Dobrý den, rád bych trochu přispěl k této tématice. Loni, jelikož nebyly švestky, jsem poprvé nakládal jablka, Přestože měly výbornou cukernatost, neměly vůbec žádnou šťávu i po vykvašení to byla hustá kaše. Jablkovice z toho byla výborná, pouze při přečerpávání do kotle v palírně jsme museli hadicí připouštět vodu, jelikož čerpadlo kvas nebralo. Samotného by mne tedy zajímalo, jestli je přidání vody zpočátku vůbec důležité.Děkuji za odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3   
host - 9.215 (?), 5.11.2011 22:55, zobrazeno: 65017x

mám takový problém, mám 4 sudy po 200l kvasu. Všechny byly plněny ve stejnou dobu a přidáno 2kg cukru do každé. Dnes jsem měřil cukernatost a 1sud měl 2,5, druhý 2, třetí 1 a čtvrtý 5. Ted totálně nevím co s tím. nejsem až takový profík ale toto se mi nikdy nestalo. Díky za každou radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.205 (?), 6.11.2011 0:40

Není čeho se obávat, protože jablečný kvas je velmi stabilní, takže si rozdílů v cukernatosti tak nevšímejte. Do palírny to vidím tak na leden. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.11.2011 9:14

Vyzkoušejte, jestli poslední sud ještě kvasí (poslechem, čichem, svíčkou). Pokud ano, můžete v klidu vyčkat, jak radí p. Ing. Šlosar. 
   I když hotový jablečný kvas do ledna asi vydrží, neuděláte velkou chybu, když jej vypálíte dříve.
   Jistou možností podpořit kvašení v nejsladším sudu (stojí-li v chladnu)  je zahřátí jeho obsahu - třeba ponořením lahví s teplou vodou. Sám jsem to ale nezkoušel,, neobejde se to bez nežádoucího provzdušnění kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.222 (?), 8.11.2011 8:46

pekny den, poprve a take defacto na zkousku jsem na jemno namlel pozdni sladka jablka jonatany. Cista a bez stopek. Je jich ze 3/4 plny 100L hobok. Je to teprve od nedele. Prosim o radu, mam to necim zalit, zda se mi to dost suche. Dekuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 8.11.2011 9:00

Ideální je zalít drť jablečným moštem. Ale suché se Vám to zdá proto, že drtiny plavou nahoře a tekutý podíl je dole. To tak bude i po naředění. 
   Řešení je dvojí. Buďto drtiny ponořte hned od začátku nějakým zatíženým roštem nebo po vykvašení tmavě zbarvenou drť odstraňte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.10 (?), 8.11.2011 10:17

Dekuji za rychlou odpoved, ono je to zatim cerstve, mlecne pruhledny hobok dava moznost sledovat pripadnou hladinu (mel jsem v nem svestky a bylo krasne mozne sledovat od pocatku proces a celkove zastavneni).

Ted to vypada opravdu hodne suse. Most bohuzel k dispozici nemam, leda ze bych koupil.

Slo mi o to, zdali muzu prilit urcite mnozstvi prevarene vychladle vody s urcitym mnozstvim cukru. (pripadne kolik)

Diky za zpravu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.20 (?), 8.11.2011 11:54

Dobrý den, rád bych trochu přispěl k této tématice. Loni, jelikož nebyly švestky, jsem poprvé nakládal jablka, Přestože měly výbornou cukernatost, neměly vůbec žádnou šťávu i po vykvašení to byla hustá kaše. Jablkovice z toho byla výborná, pouze při přečerpávání do kotle v palírně jsme museli hadicí připouštět vodu, jelikož čerpadlo kvas nebralo. Samotného by mne tedy zajímalo, jestli je přidání vody zpočátku vůbec důležité.Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 8.11.2011 13:32

vodu do drtě bych nedával, musela by být převařená a ochladlá a ještě bych měl strach co to udělá, k odčerpání to nevadí, to jde rovnou na hořák, jen je toho více na přepálení o tu vodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 8.11.2011 16:53

Pálím desítky let a ovoce se zásadně nemyje - pokud není výslovně od hlíny! Na ovoci jsou přirozené kvasinky které napomůžou rychlému kvašení kvasu! Takže zbytečná práce!

Převařená voda do kvasu? Voda normál teplá z vodovodu do ní případně rozmíchat pořádně cukr a zalít kvas v sudu. Do 200L sudu dávám 4kg cukru a cca 12L vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.10 (?), 8.11.2011 17:21

Nikdo tady jabka s blatem neresi..

Ja se ptam na to co mam dat na drt popr. nalit, je sucha jak pepr a odspodu se zadna stava za tech 4 dny nevytvorila! cili to asi nebude jeste pracovat. tlacit na to taky asi nechci, jednak nemam cim a taky si to nedovedu predstavit, je to dost udusane vlastni vahou.

cili kdyz mi nekdo rekne at na to vykasu, tak se nato vykaslu a dam tomu cas.

Za sebe jsem chtel pouze slyset, napr:  zalij to tak, ze na 100l dej to a to.., nebo jeste pockej tyden dva, kolik se utvori vlastni stavy a pak to dolej tim a takhe.

Nic vic nic mene k tematu.

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika