Geist



host - 28.168 (?)
11.7.2017 18:17

Já jako průtahový destilát vyrábím esenci Ginu -to je jeden ze způsobů jeho výroby. Mám vlastní recept i technologii (nechtěje to prosím, prosím ode mne vědět. Je to jenom pro mojí rodinu). Dávám tu esenci v množství tak 3% do 40 - 42 % roztoku EtOH (vodka!). S Tonicem to nemá konkurenci. Nikdo by nevěřil, co toho dovedou hosté vypít.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 91.178 (?), 5.3.2017 10:26, zobrazeno: 4498x

Dostal jsem Trnkový geist.Proto že jsem se z podobným názvem nesetkal zajímal jsem se o co jde.
Je to výluh z ovoce v silném alkoholu a následně znovu vypáleném.
Dělal někdo něco podobného v domácích podmínkách?A z jakým výsledkem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.119 (?), 7.3.2017 11:29

Jedná se o metodu používanou u „materiálu“ který je buď finančně náročnější, nebo hůře dostupný, u nás např. lesní plody  (v Alpských zemích je to např. hořec-enzian či všedobr horský …).
Když by se z tohoto materiálu dělal klasický kvas, bylo by potřeba tohoto materiálu podstatně více, než když jej macerujete v alkoholu a následně předestilujete …
Já tohoto postupu používám u zpracování lesních plodů - malin a ostružin, někdy i u višní, mám-li jich jen malé množství. A je to i ekonomicky výhodnější, použijete-li „svůj čistý alkohol“ …

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.178 (?), 23.3.2017 20:28

Jen jiný název pro průtahový destilát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 25.3.2017 8:36

Na youtube v polovičke videa je to tam spomenuté.

Ovocný lihovar Stylebohemi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.168 (?), 11.7.2017 18:17

Já jako průtahový destilát vyrábím esenci Ginu -to je jeden ze způsobů jeho výroby. Mám vlastní recept i technologii (nechtěje to prosím, prosím ode mne vědět. Je to jenom pro mojí rodinu). Dávám tu esenci v množství tak 3% do 40 - 42 % roztoku EtOH (vodka!). S Tonicem to nemá konkurenci. Nikdo by nevěřil, co toho dovedou hosté vypít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika