Dřevo do destilátu



Tom  - (34) - 205.77 (?)
2.3.2016 20:07

Proč ne? Důležité je mít kvalitní kvas a mít zvládnutou techniku destilace. Pak to nehorší, co se může stát, je destilát bez aromatu, bude-li v kompotech, marmeládách a povidlech převažovat přidaný cukr. A kvašení i destilaci zvládáte, jak naznačuje vaše pověst :-), tak proč si pak s takovým destilátem nepohrát třeba takto?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 24.2.2016 22:24

A není lepší to provést jako průtahovou destilaci? K vsázce pro druhou destilaci přidat povidla nebo kompot. Přecijenom likérnický postup macerací v hotové pálence není tak úplně správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 24.2.2016 22:38

Macerace je mnohem snažší. Kdybych řekl paličovi, že tam chci při přepalu dát povidla, poslal by mě do... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.8 (?), 23.2.2016 14:51

Po dalších 4 týdnech jsem provedl 2. posouzení. Vzorky jsou o něco tmavší než před 4 týdny. Vzorek s hranolky, žíhanými kratší dobu, má poněkud "dřevitější" příchuť. Jinak prakticky beze změny. Nezávisle na tom potřebuje destilát vyvětrat, což se původně stalo zřejmě nedostatečně. Zbaví-li se dalším větráním určité štiplavosti, pak to bude zajímavé. Pokračování příště

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.32 (?), 24.2.2016 21:40

R.jelínek vyrábí "Zlatou slivovici" tak, že do průměrného švestkového destilátu mj. vloží pyliny z Limounského dubu.  Na 1000L / 10dkg, po několika měsících probíhá stáčení z tanků.

Výsledkem je vanilkový tón přerážející i nežádoucí pachutě a barva, která na degustacích není žádaná. Preferuje se čirý švestkový destilát bez příměsí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.2.2016 21:51

Nevěřím, že by nějaká přísada do slivovice přerazila nežádoucí pachutě a nepřerazila žádoucí aromata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 24.2.2016 22:03

Napsal jsem - mj.

Do každého tanku se slivovicí, která má zůstat čirá jde samozřejmě aroma (tresť), aby zajistily pro konzumenty stejnou chuť a vůni v každé várce.

Jedná se o tresť - Metarom Žatec PE 12601 - z tohoto důvodu není prodejná na českém trhu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.21 (?), 22.11.2016 16:06

Ona to nepmusí jen přerazit, ale může to do sebe natáhnout. Například dubové hoblinky nebo hrubé piliny, opálené na pánvi, ty dokáží udělat divy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.98 (?), 2.3.2016 14:05

po 5 týdnech jsem to dal ochutnat několika zkušeným sousedům a sousedkám. Považovali to za velmi dobré. Nevím. Možná mi chtěli jen lichotit. Nicméně, připomíná to Whisky. Chutí i vůní, barva je trochu světlejší. Teď je také čas, abych prozradil, z čeho je původní destilát - je to kompovice, destilát z prokvašených kompotů a povidel. Abych trochu přibrzdil případné kritiky úplně všeho, pak prohlašuji, že se destilací (v malých množstvích, pouze laboratorně!!!) zabývám už řadu let a mám v tomto ohledu docela dobrou pověst. Tak, páni kolegové a teď hurá, pusťte se do mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tom  - (34) - 205.77 (?), 2.3.2016 20:07

Proč ne? Důležité je mít kvalitní kvas a mít zvládnutou techniku destilace. Pak to nehorší, co se může stát, je destilát bez aromatu, bude-li v kompotech, marmeládách a povidlech převažovat přidaný cukr. A kvašení i destilaci zvládáte, jak naznačuje vaše pověst :-), tak proč si pak s takovým destilátem nepohrát třeba takto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.110 (?), 4.3.2016 20:34

Tedy k té pověsti. Já v podstatě nepiji alkohol, ale rozdávám jej rád kde komu. Mám radost, že každý, kdo dostane štampli, ji vymlaskne, pochvaluje si to a neodmítá další. Zatím se ještě nikdo s odporem nešklebil. V tom vidím svou slušnou pověst.

Jenom jednou se mi do jablkovice dostalo víc acetaldehydu, ale jistý uznávaný nejmenovaný odborník, který je častým účastníkem diskuzí na tomto webu, si s ním poradil a vlastnosti výsledného destilátu si, myslím, pochvaloval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika