Příspěvky uživatele - 205.77

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvalita domacej palenky, 8.11.2016
"Pokud pálení (finální, druhé) ukončíte kolem 40% se určitě připravíte o podstatnou část vůní a chutí." – toto nelze brát jako zobecnění, jak řečeno výše, zásadně záleží na konstrukci/nastavení destil. zařízení a i na druhu ovoce. Ano, švestkové... celý příspěvek >
Zahradní traktor na vysokou trávu, 6.6.2016
Po pár letech bych oživil toto vlákno. Otázka teď zní, jaký zahradní traktor, který je dnes na trhu, v ceně do 100 tisíc, se dokáže lépe vypořádat na 2500 m2 s trochu vyšší trávou, kterou bude sbírat. Čili přepokládám, že by měl mít větší poměr... celý příspěvek >
Dřevo do destilátu, 2.3.2016
Proč ne? Důležité je mít kvalitní kvas a mít zvládnutou techniku destilace. Pak to nehorší, co se může stát, je destilát bez aromatu, bude-li v kompotech, marmeládách a povidlech převažovat přidaný cukr. A kvašení i destilaci zvládáte, jak naznačuje... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 29.1.2016
Rovněž potvrzuju, použít ušlechtilé kvasinky se vyplat. I při pečlivé může v kvasu převládnout nějaký špatný kmen a kvas třeba nedokvasí, zasmrádne atp. S přídavkem kvasinek se mi to nikdy nestalo. Já totiž jablka před drcením a lisováním omývám... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 28.1.2016
Souhlasím s panem Vysloužilem ohledně intenzity ovocného aromatu v jablkovicích vs. slivovicích či meruňkovicích. Však proto je nejlépe uložit jablkovici do vypáleného sudu a povýšit ji na kalvados. Souhlasím rovněž s tím, že to odstranění jádřinců... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 27.1.2016
Tak to Vám gratuluji! Víte, o jaké odrůdy jablek se jednalo?
Jak zlepšit těžkou půdu?, 8.1.2016
Ještě ale k tomu zelenému hnojení – jaká jsou pro to pravidla, aby se předešlo nějakému nežádoucím vlivům na následnou výsadbu/výsev (např. z hnití zaryté zelené hmoty bohaté na dusík)? Tento problém právě odpadá u kompostovaného materiálu. I s tím... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 8.1.2016
To kompostování je ale krok, který má další pozitivní efekty. Organickou hmotu stabilizuje, přítomný dusík se tranformuje do komplexních forem, čímž se zabrání – při pouhém zarytí – jeho rychlému uvolnění do půdy a následně do vody či atmosféry.... celý příspěvek >
Aceton v pálence - lze vyvětrat a kde se bere?, 6.1.2016
Já jsem Kanagom 20 let nepoužíval, ale tehdá tede zjevně používali ten acetát, teď koukám do bezp. listu, že dnes používají aceton, líh a butanol. Já s čistým acetonem pracuji takřka denně s a ethylacetátem občas, takže je mám načuchané. Takže za... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 4.1.2016
To je v pořádku, my jsme diskutovali jen ten minerál, ve svém prvním dotazu jsem ujišťoval "jinak samozřejmě půdu vylehčuju hlavně organikou" :-)  Jinak k té organice, velmi se mi osvědčilo lipové/jasanové/olšové listí, jednoduše zaryté na... celý příspěvek >
Chřest, 22.12.2015
Díky za výborný tip na Spargelpflanzen - na webu lze pod tímto heslem najít spoustu dodavatelů. Zkusím jich pár poptat (bohužel anglicky) a dám sem pak vědět, zda jsem našel nějakého, který to pošle rovnou do Česka a bez nutnosti placení přes... celý příspěvek >
Chřest, 21.12.2015
Vzrostlejší sazenice chřestu - kde by se daly sehnad pro jarní vysazení? Připravil jsem záhon na jaro, takže pěstovat jej ze semínek je už pozdě, nevíc bych rád nějakou malou úrodu třebas už druhým rokem. Hledal jsem na webu, ale nejsem s to nic... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika