Domácí pálení - danový přestupek nebo už trestný čin?



host - 24.183 (?)
25.1.2011 20:22

to: julius novosad

aa snad nikdo nepije, proto jsem to přepočítal na 50%... díky tomu to vyšlo na dva lidi za rok  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3   
host - 216.69 (?), 22.1.2011 10:53, zobrazeno: 54401x
Ani tady na rozsáhlém foru "destilační přístroj" jsem odpověd nenašel. Zajímá mě když v případě udání sousedem, na mě přijede zásahová přepadová jednotka celníků(komando) stylem jak na velkovýrobce stovek a tisíců litrů pálenky, jaké množství přepočteného 100% alkoholu musí najít aby se z danového přestupku "pod pokutou", stal trestní čin?? Protože u mě by nenašli ani 10litrů přepočteného 100% alkoholu... Možná kdyby měli štěstí, tak by mě našli destilční přístroj zrovna v provozu a to je právě pak minimálně danový přestupek. Ale není mě jasné jak je možné, že se celníci mohou volně pohybovat na soukromém pozemku a dokonce prohledávat a vcházet do soukromé nemovitosti? Mají snad soudní povolení k domovní prohlídce nebo je takové gestapácké jednání povolené zákonem? Nechápu jak si nějaká polovojenská jednotka může jen tak vtrhnout na cizí a jmout se prohledávat nemovitost "do poslední sirky" a to bez vědomí a povolení majitele... Místo aby represivní státní složky stíhali milionové a miliardové tunely, defraudace a korupci, vozí se tvrdě po běžných občanech jako gestapo.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 22.1.2011 15:11

Od roku 2010 vstoupil v platnost přestupkový zákon, který postoj zákonodárců k domácím černým pálenicím citelně zmírnil. Vyplývá z něj, že pokud policie prokáže výrobu, přechovávání, případně rozšiřování podomácku vyrobené pálenky, sáhne přistižený do peněženky a zchudne maximálně o tři tisíce korun. „Z trestného činu se stal přestupek, proto se změnil i trest. V minulosti hrozilo vězení v délce jednoho roku, zabavení majetku nebo větší peněžitý trest. To už dnes neplatí“, ale, nelegálnímu velkovýrobci a prodejci lihu stále hrozí trest za daňový únik. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 22.1.2011 15:40
to je vlastni zkušenost? Taky by me to zajimalo kolik vlastne si človek muže sam pro sebe vyrobit palenky 52 % ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.252 (?), 22.1.2011 16:13

Dle selského rozumu je cena 100 % alk. 143Kč v pálenici, ale pokud vás přistihnou doma u běžícího nelegálního přístroje, budou vám počítat plnou sazbu spotřební daně z destilátu a tj. 286kč.

Tak vám do škody 5000Kč které se už dle TZ považuje za hranici trestného činu bude stačit 17,5L 100% alk., což doma nikdo rozumný nemá, nebo by neměl mět.

Nejsem právník, ale dle mě by to tak mohlo být, hranice 5000Kč je asi obecná pro posuzování škody nejen přímou krádeží.

Zajímavá je zkrátka ta hranice od které celní paraziti nebo policejní vaši domací pálenici už budou posuzovat jako velkovýrobnu a budou stíhat pro trestní čin.

Někde jsem četl, že pokud vám najdou běžící pálenici doma(ve které právě destilujete alkohol) věškerý destilát který v domě a na pozemku vyhrabou budou automaticky zahrnovat do destilátu vyprodukovaného nelegálně na vašem přístroji... a můžete jim před očima mávat kolika doklady z oficiálních pálenic chcete a nic vám už nepomůže.

Zajimavá je také legálnost domovních prohlídek a prohledávání pozemků celními a policejními parazity.Nevím o jaký zákon se opírá zejména vnikání a prohledávání soukromého majetku celníky, bez soudního povolení???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.183 (?), 22.1.2011 19:32

TO: host - xxx.xxx.151.252

Kde berete tu jistotu, že rozumný člověk doma nemá 17,5L aa? Každý, kdo alespoň trošku dělá do slivovice, má doma mnohem víc.  Uvědomte si, že 17,5L je při 1frťanu denně roční spotřeba pro 2 lidi (počítáno po naředění na 50%).

Pokud by každý milovník slivovice dal každoročně třeba jen 10L do archivu, kolik se nastřádá za celý lidský život?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.252 (?), 22.1.2011 19:48

To je pak vaše riziko, když navíc pálíte na černo doma a skladujete kvanta pálenky... je třeba si uvědomit, že je to pořád pod pokutou 3 000 a zjistí li u vás velké množství pálenky, bude to posuzováno jako velký danový únik s vysokou pokutou od bernáku nebo celníků a doměření plné spotřební daně, s možností trestního stíhání jako velkovýrobce pro škodu způsobenou nikoliv nepatrnou.

Je třeba si uvědomit že asi úmyslně nikde není k nalezení do jakého množství je dle zákona domací černé pálení a od jakého domací velkovýroba.To budou posuzovat místní okresní parazité a dle potřeby se zviditelnit a dokázat svoji nepostradatelnost (pro reálný případ propouštění), takže se můžeme také dočkat monstr akcí a procesů i s bulvár TV Nova třeba, kde vás sousedka udavačka třeba barvitě vylíčí jako učiněného vraha...)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 22.1.2011 20:06

Kdo říká, že na černo? Přečtěte si v zákoně, kolik může za rok vypálit v legální pálenici jedna rodina. Pokud toto množství každý rok uloží do archivu, může mít po čase ve sklepě třeba tisíce litrů naprosto legálně. Asi je dobré si také schovávat účtenky,  pokud se nepletu, finančák vede evidenci jen deset roků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 22.1.2011 20:31

Ano, ale zákon a předpisy si vyloží represivní ouřady posvém, pokud u vás najdou v provozu pálenici, spočítají vám všechen destilát v domě a na pozemku jako načerno vypálený.A pokud se vám výše vyměřené spotřební daně a pokuty nebude líbit, můžete se jen soudit a prokazovat že část destilátu máte nabytého legálně.Ale nevěřím že něco jako černý palič vysoudíte, jen zaplatíte další desítky tisíc mazaným advokátům a soudcům... Vítejte v čechystánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 22.1.2011 19:59
píše 17,5 litru 100% alkoholu ;)... ne 50%
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 25.1.2011 20:22

to: julius novosad

aa snad nikdo nepije, proto jsem to přepočítal na 50%... díky tomu to vyšlo na dva lidi za rok  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika