Destilát z medu - zná někdo návod na naložení kvasu?



host - 105.69 (?)
3.12.2019 20:10

Destilát z medoviny je ale úžasný, a ta vůně a chut po medu je skvostná. Získal jsem pár desítek litrů neprodané medoviny a stálo to za to))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 217.8 (?), 4.10.2009 10:16, zobrazeno: 41743x

Rád bych si naložil kvas z odpadového medu, na 50 l roztoku.Ví někdo jak se to v praxi provádí? Myslím poměr voda a med a zda stačí obyčejné kvasnice pro zakvašení? Děkuji Vám za odpověď, Emča.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.138 (?), 4.10.2009 14:52

50l kvasu? no asi máte doma laboratoř. Doporučuju na 100l vody 15-17kg medu.Pokud dáte víc zůstane med neprokvašený a vylejete ho do kanálu.Med napřed rozředit v menším množství vody, podle nádoby.Povařit a jemným sítkem sbírat pěnu.Potom doplnit vodu na potřebné množství a zakvasit kvasinkami podle návodu.Doporučuju Kvasinky POWER které dobře prokváší při niší teplotě. Medová pálenka mě teda nijak nenadchla ale za zkušenost to stojí. Při tak malém množství bych vyzkoušel spíš medovinu. Ať se daří. str.Str.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.8 (?), 4.10.2009 15:23

Děkuji Vám za poskytnutou radu, budu tedy to zkoušet těch 100 litrů.Ještě mi není ale jasné, zda mohu takto zhotovený roztok dát do sudu z umělé hmoty, vysířeném a opatřeném pouze víkem a nebo musí být opatřen nějakou kvasnou rourkou, to by pro mne byl asi problém.A jak dlouho by to kvasilo řekněme při 20°C, medovina kvasí poměrně hodně dlouho.Na mé poměry by ta doba byla přijatelná tak do měsíce či 6 týdnů, děkuji Emča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.138 (?), 4.10.2009 16:23
V plastovém sudu běžně dělám medovinu, kvasnou zátkou se nic nepokazí dá se pořídit za par kč da se sehnat i plastová.Do víka sudu se provrtá dírka protahne zátka a utěsní plastelínou.Nebo se da použít ventilek vystřižený ze staré duše protahne se víkem přitahne maticí jeko k ráfku guma přitažená k víku těsní.Na víko se naleje voda přiklopí např zavařovací sklenicí a zátka je hotová.Dá se to používat u každého kvasu.Dovnitř se nic nedostane hlavně mušky ani vzduch po dokvašení a horní vrstva neoxiduje.Dokvašené to bude tak za 3-4 týdny.Na potřebne množství bude nejlepši se zeptat v pálenici.Ještě jsem zapoměl napsat bude dobré tam přidat živnou sůl. str.Str
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.10.2009 23:30

Taky bych se klonil k názoru raději vyrobit medovinu. I odpadového medu je na kvas škoda. Teprve pokud se medovina nezdaří, lze přemýšlet o vypálení. Myslím, že lepší než pálenka z čistého medu by byl destilát ze směsi ovoce a medu Třeba nějakého aromatického a méně sladkého - maliny, černý rybíz, meruňky, jeřabiny, aronie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.38 (?), 5.11.2019 18:43

Dělám medovici z medové krystalické pěny která se sbírá při čištění medu z povrchu. Do kotle dám 100L vody, ohřejí a rozpustím 35 kg medové pěny, ohřívám na cca 85 C, seberu velkým sítem pyl, vosk a jiné necistoty. Po vychladnutí znovu seberu z povrchu nečistoty a hadičkou stáhnu do sudu. Zaměřím cukernatost a doladím vodou na 20 % NM,  přidám živnou sůl a nastartované kvasinky Schimansky, za 1,5 hod dobře kvasí. Kvašení probíhá 70 až 85 dní, končí na 7,5 % Brix. Když nemám živnou sůl tak používám rozmixované průmyslové hnojivo NPK, naposled jsem neměl kvasinky, tak jsem dal na 125 L kvasu 1,2 kg pekařského droždí a 0,48kg NPK, pri teplotě 26 C bylo bouřlivé kvašení ukončeno za 4 dny, což byla chyba, že to probíhalo tak rychle, asi velkým množstvím droždí a vysokou teplotou. Destilát z medu nevyniká medovou vůní ani chutí, ale neurazí, dá se dobře píti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.69 (?), 3.12.2019 20:10

Destilát z medoviny je ale úžasný, a ta vůně a chut po medu je skvostná. Získal jsem pár desítek litrů neprodané medoviny a stálo to za to))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 4.12.2019 17:38

A co jste tou medovinou udělal? Nevadilo, že je sladká?
Osopbně skvostné chuti a vůni po menu moc nevěřím. Med sám má vůni poměrně slabou, medovina bez dochucovadel taky. O medových pálenkách, které jsem chutnal, mohu říci totéž, co p. 3.38 : vcelku jemné pití, ale bez výrazného aromatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika