destilační přístroj



host - 105.98 (?)
9.12.2007 17:01

Tak popel musí být z tvrdého dřeva a slouží k ůpravě PH a ještě absorbuje pachy. Ale já se přilkáním spíš k vápnu. Nejlíp nic, ale když už nám nějak nevyšel kvas tak co jiného, že? Přece to nevyleji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
                     
host - 89.8 (?), 3.12.2007 22:42
souhlas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.13 (?), 4.12.2007 17:50

Když píšete že je tolik těsnění, tak my poradte nějaky kontakt kde bych mohl nějake těsněni sehnat dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.231 (?), 5.12.2007 13:08

Vždyť už jsem výše psal, že těsnění dělá Optimit Odry, počítal jsem, že kontakt si vygoglujete. Těsnění prodává také Vinum Znojmo, odkud jsem použil odkaz na obrázek.

Kontakt na Optimit je např. tady.

Toto těsnění ale bude na předělání kotle, jestli máte jen plýtky žlábek, tak lze úspěšně použít jako těsnění neutrální silikon v tubě, několik desítek náplní kotle určitě vydrží. Koupit lze v drogerii nebo třeba tady MASTERsil® - Motorový silikon neutrální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.205 (?), 6.12.2007 15:29

Vážený příteli 105.98 / 3.12.t.r.

Nikdo Vám nebere tu Vaši metodu silikonovou a bůhví ještě jakou. Klidně si těsněte ten Váš nádherný kotel i nadále s těmi chemickými vymoženostmi z poslední doby a taky si to pijte sám protože jste odpovědný také sám za sebe. Já jsem uvedl pouze způsob, který přesahuje v minulosti Rakousko-Uhersko a byla to běžná metoda, dřevěný popel je naprosto zdravotně nezávadný a rozhodně každému přístupný nežli nějaký motorový silikon. Záleží na každém, jak si to vyhodnotí a také se podle toho zachová. Myslím, že jste hodně mladý na to, abyste odsuzoval věci dávno v minulosti osvědčené. Já se nezlobím, protože na Vás mladé mám svůj ustálený názor, nic pro Vás není problém, jenže mnohdy výsledky jsou na pováženou, přeji dobrý den...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.91 (?), 6.12.2007 21:06

Dobrý den. Zas tak mladý nejsem, ale děkuji. Ten motorový silikon není můj příspěvek, ale budiž. Kdysi se také destilovalo jen v mědi a upouští se od toho, že by soudruzi z NDR někde udělali chybu? Leda kotel zůstal měděný, víme proč. Bylo tady několik odkazů na těsnění. Fakt stačí zagoooglovat a je to. Jsou i potravinářské v tubě a kdo ví co ještě.Ale je fakt, že třeba popel je nenahraditelný jako utěsnění stavědla u rybníků. Vlastní praxe. Také popel do špatných kvasů je O.K., ale jako těsnění, to se na mě nezlobte, i kdyzž to těsní, ale opravdu nééééééé. Nejen mladí jdou z dobou a používají nové technologie. Tak zdar a pálení zvláště.....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 6.12.2007 21:28

I když nemusí být vše, co pamatuje Rakousko - Uhersko špatné (mnohdy ba naopak), v principu bych se též klonil k moderním potravinářským materiálům. Co se ovšem týče slovníku v použitém příspěvku - cituji:   "Mě osobně by se určitě chtělo mazat takovými sračkami můj nádherný kotel a to ještě při každém plění. Když něco dělám tak to dělám pořádně a nebo se raději na to vyseru..."   tady chápu oprávněné dotčení osloveného, autorovi to zřejmě trochu ujelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.156 (?), 7.12.2007 20:29

No, ja s tesnenim nemam problem, ja delam v hrnci a ten ma stejnej rantl jak na poklici, tak na spodku a to je pak jednoduche - pres obe hrany jen 2x omotam lepenku a je vystarano... jednou jsem zapomel stahnout teplotu a zapnout cirkulaci (no proste jsem nepodchytil zacatek, kdyz jsem mel navstevu) a vzniklej tlak mi lehce odfoukl lepenku a nebyl zadny problem. Nic nebouchlo. Zadna skoda take nebyla. Co dodat? V jednoduchosti je krasa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.238 (?), 8.12.2007 22:46

Přidávat popel do špatných kvasů? To neznám, prosím proč se tam přidává, jakou tam má funkci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.98 (?), 9.12.2007 17:01

Tak popel musí být z tvrdého dřeva a slouží k ůpravě PH a ještě absorbuje pachy. Ale já se přilkáním spíš k vápnu. Nejlíp nic, ale když už nám nějak nevyšel kvas tak co jiného, že? Přece to nevyleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.238 (?), 10.12.2007 20:15

Děkuji za odpověď, ale když jsem to četl tak mne napadlo, že vlastně nevím kdy se popel do kvasu přidává a kolik ho tam mám dát. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika