destilační přístroj



host - 166.20 (?)
19.10.2007 23:36
Rád bych poradil, ale trochu mi není jasný Váš postup. Návod na kvasinky Vínka je napsaný na přiloženém letáku. Tedy do převařené šťávy třeba z moštu tak 1 a půl deci se po vychladnutí nasypou kvasinky a nechají 3 dny v pokojové teplotě rozjet. Toto dáte na rozdrcené ovoce tak asi 5litrů a zas necháte nějaký den rozkvasit. No a potom nadrtít sud ovoce a těch 5 litrů kvasícího smíchat. Kvašení se rozjede okamžitě. Pochopil jsem ale, že jste ovoce v sudu nechal na divoké kvasinky. Teď tam dávat znovu ty správné ušlechtilé je pozdě a v žádném případě bych si je nepřenášel do nového sudu s rozdrceným ovocem. Já na sud používám zásadně tenkou folii kterou se balí třebas palety a potom do něho krásně vidím a kvašením se nafoukne. Žádné bublání a hadičky nepoužívám ani na vína, zásadně folii.VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
host - 1.251 (?), 3.10.2007 6:53
No patra  kolony jsou dvojí. jedny jsou reálná a to jsou ty, co v té koloně skutečně jsou. Druhá jsou teoretická a ty se počítají z výstupní koncentrace, co vychází z kolony a z jednoduché destilační křivky. Platí i pro deflegmátor zaházený třaba kuličkami nebo kroužky. Kolona má například dvě teoretická patra, když zjednodušeně z ní vychází koncentrace, jaká by se dosáhla dvěma jednoduchými destilacemi po sobě. Toli "šedá" teorie. Kolona může mít přitom třeba 4 a víc reálných pater.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.231 (?), 3.10.2007 11:03

Pro ty které destilace zajímá více, je dobré přečíst si alespoň tento sylab do lihovarnictví.

Něco  o destilaci a kolonách je také možno si přečíst tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.29 (?), 4.10.2007 10:33

zajímavé čtení, pokud máte ještě něco v záloze  dejte  vědět. Není špatné také kouknout např. web.quick.cz/spergl.1/palenky.html. Pokud jste praktik, jak hodnotíte možnost fungování kolony v domácích podmínkách tak jak je popsáno výše.. Díky za názor Aldo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.231 (?), 4.10.2007 13:30

S provozováním kolony v domácích podmínkách žádné zkušenosti nemám. Myslím si, že je to dosti nákladná záležitost.

Něco podobného, na co už jsem dával odkaz, je ještě tady.

Ke studiu bych už jen doporučil knížku od rakouského autora Josefa Pischla.

Celkem podrobně je tam popsáný celý proces domácího pálení, které je v Rakousku naprosto běžné a oficiální, protože daň se odvádí už se založeného kvasu. Zdá se, že i 6. vydání je momentálně vyprodané, ale snad se brzy objeví další dotisk.

Knihu od Josefa Škopka jsem nečetl, ale možná také nebude k zahození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.29 (?), 11.10.2007 9:58

dle rozsahu diskuse téma jedno z nejzajímavějších, bohužel se stalo pro rozsáhlost poměrně nepřehledné... Samozřejmě co člověk to názor podložený určitou zkušeností a chutí, případně možnostmi... Předem jde o to se rozhodnout o způsobu destilace, tedy jednoduchou destilaci (pot still) nebo rektifikaci (se zpětným tokem). Návody a případně literatura na zhotovení zařízení je zde popsána. Na toto množství bych doporučil kotlík s jednoduchým pláštěm, doplněný o sítko proti připalování (kvas je také možné maximálně) ztekutit, cezením, nebo chemicky...). Dále příměr - tak jak můžeme říct, že buchty ze sporáku kde se topí dřevem, nebo elektrikou jsou buchtami, nebo teplo z radiatorů, či kachlových kamen je také teplem... kdo má možnost posoudit cítí rozdíl... Já tedy dávám přednost klasice, tj. jednoduché více (dvoj)násobné pálení... s citlivým oddělení jádra, nic neuspěchat. Děláme to pro sebe... zdraví Aldo

Dávám k diskusi - kam dále toto téma nasměrovat..?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 12.10.2007 8:00
Já toto téma sleduji od samého začátku a to každý den a mám v tom přehled. Každý si tam přídá své postřehy a zkušenosti a nebo se zeptá. Ještě tu běží dvě další diskuse a to kalvádos a kvasek. Sám jsem se pokoušel o téma Sklízíme a kde necháme vypálit, ještě před vznikem tohoto tématu Destilační přístroj. Bohužel se neuchytilo a nerozvinulo. Možná je jedno kam se téma přesné ubírá, hlavně že se diskutuje, jen tak nás napadají nové myšlenky. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.22 (?), 15.10.2007 20:41
Tak třeba ja bych podle toho obrazku kolonu asi nesestavil... pisatel je hold vetší borec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.238 (?), 17.10.2007 20:34
Žádnej borec nejsem. Myslim, ze tam je jasne videt kde co je? Kde varic, kde nadoba, kde deflegmator, kde teplomer a kde chladic... je tam jasnej i pomer naplne vuci objemu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.13 (?), 19.10.2007 20:09
Dobrý den, prosím o radu. Založil jsem hrušky na kvas, 14 dní nic moc, uvnitř sudu byl kvas slyšet, ale přes kvasnou zátku ani tuk. dnes jsem ho otevřel, docela dobře to voní cukru je tam 6% - dle refraktometru. napadlo mě udělat zákvas zak jsem si založil cca 2l zákvasu z toho rmutu, kam jsem přidal kvasinky Vinka osvěžil jsem to trochu cukrem, ale nevím jestli to nebyla chyba když už směs obsahuje částečně alkohol. Zítra jdu moštovat jablka, tak mě napadlo založit nově zákvas z moštu a zkřížit to s hruškami. přivítám jakoukoliv kritiku a hlavně pomoc. díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 19.10.2007 23:36
Rád bych poradil, ale trochu mi není jasný Váš postup. Návod na kvasinky Vínka je napsaný na přiloženém letáku. Tedy do převařené šťávy třeba z moštu tak 1 a půl deci se po vychladnutí nasypou kvasinky a nechají 3 dny v pokojové teplotě rozjet. Toto dáte na rozdrcené ovoce tak asi 5litrů a zas necháte nějaký den rozkvasit. No a potom nadrtít sud ovoce a těch 5 litrů kvasícího smíchat. Kvašení se rozjede okamžitě. Pochopil jsem ale, že jste ovoce v sudu nechal na divoké kvasinky. Teď tam dávat znovu ty správné ušlechtilé je pozdě a v žádném případě bych si je nepřenášel do nového sudu s rozdrceným ovocem. Já na sud používám zásadně tenkou folii kterou se balí třebas palety a potom do něho krásně vidím a kvašením se nafoukne. Žádné bublání a hadičky nepoužívám ani na vína, zásadně folii.VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika