Demižon - čištění



host - 24.183 (?)
9.7.2012 19:34

Slušná cena. Padesátky se dobře čistí drsnou houbičkou na nádobí + správně ohnutý klacek. Hrdlo je dost široké, houbička se pomocí klacku dostane všude. 

Pro běžnou údržbu potom stačí velká štětka, která má přesně rozměry 50L demižonu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 248.15 (?), 8.7.2012 11:29, zobrazeno: 10921x

Zdravím Vás odborníci skoro na vše :-))

na Aukru se mi povedlo koupit sadu demižonů za zajímavou cenu.  Jen nyní řeším věc, jak je vyčistit, připravit k používání. 

Nejedná se o mechanické nečistoty, ale zaprášení nebo něco takového. Jedná se mi o relativně jednoduchou desinfekci a přípravu k používání.

Děkuji za rady... :-))

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 8.7.2012 15:49

Zkus vyhledávání, už se to tu probíralo. Za jakou cenu a jak velké demižony?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.15 (?), 8.7.2012 16:02

50 litrů s košem...  v průměru 200,- ks, v pohodě.. :-))

mám na to čas, tak budu pátrat, tady jsem zatím na nic nenarazil, ale moc jsem se tomu nevěnoval.

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.36 (?), 9.7.2012 18:10

Většinou stačí nechat demižony odmočit (naplnit vodou na pár dnů, cca týden), poté odlít 3/4 obsahu, přihodit hrst písku (nebo natlučené skořápky), přidat pár kapek Jaru na odmaštění a uvolnění nečistot, a zdývá jen "ruční práce" - protřepávat s krouživým pohybem  ... možná to nepustí hned, ale postupně by to mělo jít. Lze taky přidat sáček s "práškem na pečení", nebo trochu "sody" . No ale při té uváděné kubatuře vám to nezávidím. No a kdyby vám to opravdu vzdorovalo, zkuste i SAVO (třeba PRIM), zde si však na práci vemte gumové rukavice a ochranné brýle a potom musíte ty demižómy pořádně vypláchnout.

Přeji hodně zdaru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 9.7.2012 19:34

Slušná cena. Padesátky se dobře čistí drsnou houbičkou na nádobí + správně ohnutý klacek. Hrdlo je dost široké, houbička se pomocí klacku dostane všude. 

Pro běžnou údržbu potom stačí velká štětka, která má přesně rozměry 50L demižonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.186 (?), 9.7.2012 22:27

Skuste toto teplým roztokom pracej sody umyť jeden a potom tým istým roztokom aj druhý, tretí atd. demižon vyplachnuť dobre vodou. a naliať roztok kyseliny citronovej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.205 (?), 11.7.2012 20:44

Jakékoliv "teplé roztoky" rozhodně nedoporučuji, protože by mohlo dojít k prasknutí demižonu.  Pro čištění těchto nádob se mi nejvíce osvědčilo mechanické čištění tj, plavený říční písek, např. labský a nepatrné množství vody. Možná, že je to trochu pracné, nicméně velmi bezpečné. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika