Demižon - čištění



host - 24.183 (?)
8.7.2012 15:49

Zkus vyhledávání, už se to tu probíralo. Za jakou cenu a jak velké demižony?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 248.15 (?), 8.7.2012 11:29, zobrazeno: 10922x

Zdravím Vás odborníci skoro na vše :-))

na Aukru se mi povedlo koupit sadu demižonů za zajímavou cenu.  Jen nyní řeším věc, jak je vyčistit, připravit k používání. 

Nejedná se o mechanické nečistoty, ale zaprášení nebo něco takového. Jedná se mi o relativně jednoduchou desinfekci a přípravu k používání.

Děkuji za rady... :-))

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 8.7.2012 15:49

Zkus vyhledávání, už se to tu probíralo. Za jakou cenu a jak velké demižony?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.15 (?), 8.7.2012 16:02

50 litrů s košem...  v průměru 200,- ks, v pohodě.. :-))

mám na to čas, tak budu pátrat, tady jsem zatím na nic nenarazil, ale moc jsem se tomu nevěnoval.

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.36 (?), 9.7.2012 18:10

Většinou stačí nechat demižony odmočit (naplnit vodou na pár dnů, cca týden), poté odlít 3/4 obsahu, přihodit hrst písku (nebo natlučené skořápky), přidat pár kapek Jaru na odmaštění a uvolnění nečistot, a zdývá jen "ruční práce" - protřepávat s krouživým pohybem  ... možná to nepustí hned, ale postupně by to mělo jít. Lze taky přidat sáček s "práškem na pečení", nebo trochu "sody" . No ale při té uváděné kubatuře vám to nezávidím. No a kdyby vám to opravdu vzdorovalo, zkuste i SAVO (třeba PRIM), zde si však na práci vemte gumové rukavice a ochranné brýle a potom musíte ty demižómy pořádně vypláchnout.

Přeji hodně zdaru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 9.7.2012 19:34

Slušná cena. Padesátky se dobře čistí drsnou houbičkou na nádobí + správně ohnutý klacek. Hrdlo je dost široké, houbička se pomocí klacku dostane všude. 

Pro běžnou údržbu potom stačí velká štětka, která má přesně rozměry 50L demižonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.186 (?), 9.7.2012 22:27

Skuste toto teplým roztokom pracej sody umyť jeden a potom tým istým roztokom aj druhý, tretí atd. demižon vyplachnuť dobre vodou. a naliať roztok kyseliny citronovej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.205 (?), 11.7.2012 20:44

Jakékoliv "teplé roztoky" rozhodně nedoporučuji, protože by mohlo dojít k prasknutí demižonu.  Pro čištění těchto nádob se mi nejvíce osvědčilo mechanické čištění tj, plavený říční písek, např. labský a nepatrné množství vody. Možná, že je to trochu pracné, nicméně velmi bezpečné. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika