Chování palíren při destilaci



host - 176.36 (?)
2.2.2012 15:09

Kousek od Vás, je pěstitelská pálenice Mšec. Můžete dojet se i podívat na "čumendu", stačí se dohodnout s majitelem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 8.22 (?), 24.11.2010 19:08
vždy je to o lidech, doporučuji se zůčastnit pálení a kontrolovat průběh.když nebudete spokojen pojedete příště jinam jiří
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.237 (?), 24.11.2010 20:11

Stalo se mi, že se při pálení mého kvasu v palírně zastavilo postupně 5 známých paliče a všichni se s paličem pustili do ochutnávání a koštování, chválení a nešetřili rádoby radami. Nelíbilo se mi to, ale z počátku jsem ze slušnosti nic neříkal, potom jsem byl zvědavý kam až jsou schopni zajít. Vypili tak 0,5-0,7 l dobré slivovice, všichni postupně odjeli s dobrou náladou a palič si nakonec sám odsouhlasil dárek půl litru slivovice. Diskuze o pálení - kdy to ukončíme s ním nebyla, on tomu rozumí a já ne. Ukončil to na 40%, "pak už by to nebylo dobré".  Jak chcete reagovat? Poprat se? Nebo pohádat? Potrestat je, že tam příště nepůjdete? To jim nevadí. Dobrá palírna s dobrou obsluhou je rodinné stříbro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 25.11.2010 9:54

Většina klientů neví, ani se nemusí o problematiku starat.Služby i tohoto typy by měly mít určitý standard, nad kterým bdí stát.Ten nemá jen vybírat daně a poplatky.Setká-li se páleník někde na cestě např.s lékařem podobného typu, jak popisujete, pak se nemusí divit.Ano, je to o lidech a jejich kulturní úrovni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.4 (?), 22.12.2010 17:48

letos uz palime 6-tym rokem v palenici 30km od nas (bydlime u Kladna) a vubec nam nevadi ze tak daleko vezeme kvas. S majitelem pokecame a dozvie se jeste neco extra o paleni atd. jak pisi nekteri nahore. Kazdy dobry majitel palenice ktery si vazi zakazniku a chce jim udelat co nejlepci slivku je pusti k procesu paleni a nechava je prubezne ochutnavat :-). I presto ze prvni paleni konci na 105°C a druhe na stovce nebo tesne pod mame pokazde vynikajici slivovici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.66 (?), 2.2.2012 10:52

Dobrý den,

jsem z Kladna, kam prosím Vás, vozíte kvas na vypálení?

Díky, Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.36 (?), 2.2.2012 15:09

Kousek od Vás, je pěstitelská pálenice Mšec. Můžete dojet se i podívat na "čumendu", stačí se dohodnout s majitelem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.66 (?), 2.2.2012 21:36

Dobrý večer,

děkuji za zprávu, nějak mi to nejde otevřít, asi to Anonymous přišli omrknout... ;)

Bohužel nevím, kolik je minimální množství kvasu, který přijímají, za pár týdnů budu mít cca 100 litrů. Ale děkuji,

hezký večer,

Michal

hasmic@post.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.8 (?), 3.2.2012 10:37

Jinak máte ještě v blízkosti pálenici v Třebízi. Tak můžete porovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.203 (?), 2.2.2012 15:20

Já jezdím do pálenice více než 50km od domu a vyplatí se to. Tuto sezonu jsem zkusil révu vinnou a právě dnes jsem dostal SMS, že vínovice je hotová. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.66 (?), 2.2.2012 21:39

Jel jsem také cca 50 kolimetrů, je-li ale osvědčená v cca 30 km vzdálenosti...?!? Zatím nemám zkušenosti, pálil jsem jen jednou a nevím, zda, případně jak lze zákazníka obrat... (Nevím, zda jsem nebyl obrán...)

Díky,

Michal

hasmic@post.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika