Chování palíren při destilaci



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 8.22 (?) 
27.3.2011 20:15

Vážený pane i jednokotlové pálenice topí dřevem.Cena 220 kč za 1l.100 procen. lihu je přijatelná.Pálenice v okolí Vel. Meziříčí takto pálí se slušnými výsledky.Jednokotlová technologije je vyskoušená 40-50 let v zahraničí.

Prosím o nezaujaté příspěvky a zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                  
host - 157.242 (?), 28.4.2011 2:26

Myslíte v Lavičkách? Pokud ano, napište mi prosím, jaké máte zkušenosti s touto palírnou, děkuji. greywolfmira@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.205 (?), 29.4.2011 21:25

Obávám se toho, že byste mohl mít i pravdu, tedy že skutečně ještě dnes taková palírna, která pod jednokotlákem topí dřevem opravdu existuje. Ptát se tohoto konkrétního palírníka na to, jak je definované jedno patro kolony vůbec nezkoušejte, o rovnováze kapalina- plyn (tedy parní fáze), která se ovšem v pracovní den palírníka každý den v koloně potkává, takový zaměstnanec nemohl nikdy nic slyšet. Neumím si představit jaká hrůza musí být slivovice z tohoto zařízení a spec. tento nápoj mě zajímá, protože je z hlediska dokapů nejsložitější. Co kdybychom jsme si vyměnili řekněme 100 ml vzorky slivovicových destilátů? Rád bych Vám poslal slivovici v té kvalitě, jakou já si představuji, že by měla mít a Vy mi pošlete výrobek oné palírny, která pod jednokotlákem netopí plynem - tedy dřevem. Vývojem technologie výroby ovocných destilátů se zabývám asi 30 let a zrealizoval jsem ji v palírně Malá Ledská u Častolovic, takže vůbec nepochybuji o tom, že Vámi zaslaný výrobek se nebude hodit ani do ostřikovačů Vašeho vozu. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.36 (?), 30.4.2011 11:05

Vážený pane inženýre, myslím, že nemáte tak docela pravdu... když se podíváte na reference fi Hradecký Pacov, najdete tam pouze jednu dvoukotlovou pálenici na tuhá paliva z roku 1997 a 10 ks monobloků s kolonou (se 3 zesilovacími patry) do roru 2011. Proč tedy výrobce tyto nové destilační soubory nabízí a vyrábí i na otop tuhými palivy? Když si tito "palírníci" pořídili "novou technologii", museli se sní i naučit pracovat. Nevím jak moc toho musí umět na tento "živnostňák", ale ovládat vlastní zařízení by snad měli umět. Navíc mají "odborné"sdružení Unii destilatérů, která má dohlížet na jejich vzdělávání. Je to zase jen o tom, kolik kdo "píle" tomu věnuje. 

Jsem inženýrem chemie, takže tyto výpočty jsme v "chemickém inženýrství" a následně v "laborkách" prováděli, ale po prostudování "zákonů a vyhlášek" této republiky (navíc, když dnes potřebujete fůru peněz na zařízení a zřízení pěstitelské palírny, a při neskonalé "buzeraci" ze strany celníků) bych do toho "legálně" nikdy nešel".

Přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 30.4.2011 13:17

Pokud si za svým názorem stojíte, nebudu Vám ho brát, na to jsem totiž tůze pohodlný. Pokud se domníváte, že tato zařízení poskytují kvalitní destilát, nezbývá než abyste si ho dal takto vyrobit a jsem ochoten si s Vámi destilát slivovice vyměnit.slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.36 (?), 30.4.2011 13:53

Děkuji za nabídku, ale již nejsem odkázán na "služby" tohoto sektoru ...

Zdravím a přeji hezký zbytek víkendu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.33 (?), 29.1.2012 14:12

Vážený pane Šlosare,

velmi mě zaujal Váš příspěvek, sám jsem si nechal pálil švestkový kvas jen dvakrát (2009, a asi před týdnem), bohužel jsem si přečetl Váš příspěvek až teď a dost mě poplašil

Pálení probíhalo v Kácově. Dle webových stránek používají "jednokotlovou kolonu s rektifikační nástavbou", topí se dřevem!

S pozdravy

Radek N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.229 (?), 23.8.2011 22:12

mne raz tiez pripiekli slivku, zasekol sa miesak ale mi to vykompenzovali dore vieme ze ked sa volaco robi sa moze aj volaco pokazit a ten kdo nic nerobi vecsinou len nadava. od tej zlej skusenosti davam pozor na miesak, teploty a odstavenie apalenik mi to vzdy urobi ako pre seba.takze vsetko zle je na volaco dobre.takze,,s optimizmem do zivota lidi.apropo pan jirka vy to berete ako to ma byt, mala by to byt spolocenska udalost   paleniu adobrej palenke zdar Kucho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika