Koupě automatické pálenice



robo27 - (30) - 68.181 (?)
29.8.2018 20:48

Ešte doplním nasledovnú myšlienku. Kúpim si ten "automat" ktorý to vypáli na 1 krát. Ak stým výsledkom budem spokojný ok. Ak nie, zruším to, dokúpim ktomu obyčajný chladič a budem páliť 2D. Jednoducho tento automat je v cene cca 21000Kč, nedarí sa mi nájsť niečo funkčné, oficiálne a lacnejšie...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
robo27 - (30) - 68.181 (?), 29.8.2018 20:48

Ešte doplním nasledovnú myšlienku. Kúpim si ten "automat" ktorý to vypáli na 1 krát. Ak stým výsledkom budem spokojný ok. Ak nie, zruším to, dokúpim ktomu obyčajný chladič a budem páliť 2D. Jednoducho tento automat je v cene cca 21000Kč, nedarí sa mi nájsť niečo funkčné, oficiálne a lacnejšie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.190 (?), 30.8.2018 1:36

Osobně bych si koupil něco takového. Pro začátky a malá množství ideální. Navíc se v tom dá vařit, zavařovat a tak a v žádném případě to nebude větší množství zbytečně vyhozených peněz jako v případě těch moderních opičáren!

Jinak si ještě najděte "deslik výrobci destilačních kotlů". Třeba tam najdete inspiraci.

Rafael.

Tlakový hrnec
Tlakový hrnec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.113 (?), 17.12.2018 12:26

ahojte paliči

mam koupenou kolonu od člověka z bazošu mam ji už vic jak rok a musí říct

že jsem do ted palil po staru 2* na otcové stare palenici ale tato nová je jak mercedes je pravda že se s ni musí naučit pracovat, ale pak je to super.

žadné pachutě palím jen jednou a na hrušku jsem na vystavě dostal 2 misto.

takže kolonu doporučuji ja mam 50l kamaradům jsem ji doporučil taky a oni si vzali 100l na tom samém principu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ninja600 - (3) - 68.31 (?), 24.9.2018 16:55
Ahoj, tak jsi ji koupil?spokojenest či nee?taky zacinam pokukovat zrovna tahle se mi zamlouvá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
robo27 - (30) - 95.72 (?), 3.10.2018 12:22

prosím ešte o nasledovné. Ak v tom zariadení čo to vypáli na 1 krát - ktoré sa tu neodporúča vypnem ten prvý chladič a nechám spustený len ten druhý. Dosiahnem tým to čo sa tu odporúča a teda klasický pálenie na dva krát?

ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.46 (?), 3.10.2018 12:52
Ano, presne tak doporucuji i vyndat naplň kolony, ja tam nechal sklenene trubicky a musel jsem je po kazde destilaci vyndat a poradne umyt v nejakem roztoku. Protoze jinak zasmradnou, obycejny proplach vodou nestaci a prochazejici pary od toho samozrejme chyti osklivou pachut. Takze jsem vyhodil napln, vyrobil si medeny prestupnik a jedu 1D + 2D a konečne super, všem co vlastni podobny aparat vrele doporučuji. Fráňa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.252 (?), 6.10.2018 19:30

Ahoj, nebylo by foto? Prosím ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.58 (?), 10.10.2018 22:10
K dotazu z 30.8. 15:06 zda davam med i pri 1D... Davam jen při 2D, letos uz nedavam medene smotky do prestupniku, ale nahradil jsem to medenymi plechy primo v lutru. Plechy uhnute do U, jako kdyz si predstavite na pul rozriznuty meděny svod. Plochu jsem si spocital tak, aby odpovidala cca vnitrni ploše kotle. Pri 2D je hodim do kotle s lutrem. Netusim jestli maji vliv na lepsi aroma nebo chut, spis to delam pro odbourani skodlivin, nahradim tim medeny vařak a nemusim resit rozebirani prestupniku a cisteni smotků. Co ma ale obrovsky vliv na vysledek je predelani te polske rektifikacni kolony 1D!!! Vlozil jsem letos prvne nad svisou trubku - prechod - koleno a medeny prestupnik prum 28mm, dlouhy asi 120cm s mirnym stoupáním k chladici. Uprava stala 800 kc a to co ted dokazu vyrobit je opravdu neskutecny. Minuly vikend jsem byl na putovani po sklepech na jižní Moravě a ochutnal jsem mnoho vzorku slivovice a merunkovice, samozrejme jsem nabidl na oplatku i svou, nerad se chvalim, ale ta moje byla jedna z nejlepsich, ne li uplne nejlepsi a velikou poklonu jsem sklidil i od mistnich. To co jsem na tom dokazal vyrobit loni pred upravou je v porovnani nepitelny. Samozrejme top kvas mam skoro vzdy, na tom si davam zalezet jako kazdy kdo chce mit svoji dobrou pálenku. Jeste doplnim, zkousek jsem i 1D + 2D bez prestupniku s odpojenim 1.chladice a bylo to jen prumerny. Az stoupajici prestupnik, (kde se to zkratka pri spravné, pozvolné 2. destilaci krasne docisti), to povysil do uplne jinych kvalit, fakt lahoda plna chuti a vuni, samozrejme pri dodrzeni vsech zasad spravne destilace, ucim se asi 7 let a teprve letos jsem se dosatal kvalitativne nad vzorky, ktere mam z vlastniho kvasu z profi paliren. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.177 (?), 10.10.2018 22:52
Honzo mohl by jsi poskytnout fotku upravy. Treba na jaky chladič jsi to napojil? Jestli na ten polský. Nebo jsi sestrojil jiný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.58 (?), 11.10.2018 20:29
Sehnal jsem 2x šroubeni pozink s prechodem na 28 med, jedno vnitrni a jedno vnejsi zavit. Pak 2x koleno a mezi medenou trubku 28 na ktete je jeste jedno sroubeni jako spojka, jinak by to neslo rozdelat kvuli chladici, ktery je moc dlouhy, ten jsem zachoval nebyl duvod ho menit. A vyuzivam 1. chladic při oddělení ukapu. Napis email poslu ti foto. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika