Určení lasicovité šelmy



host - 148.5 (?)
21.11.2020 20:38

No, ale kuna to jesmiley Kuna u nás nikdy nebydlela, měla jsem dva velké psy a dvě kočky. Ale přes zahradu prostě měla svou trasu, nechávala nám na cestě hovínka, aby jsme nezapomněli, že tu je s námawink Slepice nemáme, nikdy nic nezničila. Možná chodila kočkám na granule co byly neustále v misce, netuším. Co se vyměnila kočičí generace, už hovínka nenacházímsad Nebo se možná vyměnila i ta kuna... Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 71.252 (?), 21.11.2020 20:16, zobrazeno: 1158x
Dobrý večer, na zahrádce ve středních Čechách jsem minulý týden "nachytal" tuto, pravděpodobně lasicovitou, šelmičku - upřesnil by někdo znalý přesný druh? V úvahu připadá Kuna, Hranostaj, Kolčava. Denní fotografii bohužel nemám, chodí sama, zásadně mezi 2. a 3. hodinou ranní a žere banány. Nevšiml jsem si žádných pobytových stop typu poškozené vozidlo, zápach, nepořádek, etc. Láďa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.5 (?), 21.11.2020 20:38

No, ale kuna to jesmiley Kuna u nás nikdy nebydlela, měla jsem dva velké psy a dvě kočky. Ale přes zahradu prostě měla svou trasu, nechávala nám na cestě hovínka, aby jsme nezapomněli, že tu je s námawink Slepice nemáme, nikdy nic nezničila. Možná chodila kočkám na granule co byly neustále v misce, netuším. Co se vyměnila kočičí generace, už hovínka nenacházímsad Nebo se možná vyměnila i ta kuna... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.252 (?), 21.11.2020 22:07
Děkuji za názor - já znalec lasicovitých nejsem, nicméně při porovnání s dostupnými obrázky se mi zdá, že ta moje šelmička má "větší zadek", hmotnější ocásek než kuna (která mi přijde "pohublejší" a s užším ocáskem) a menší a kulatější ouška. Ale z hlediska srsti (světlejší tělo, tmavší ocas) to zase jako kuna (asi "skalní") vypadá... L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.5 (?), 22.11.2020 12:44

Tak to já taky ne, jen jsem měla možnost vidět je obě za světla na živo. Pokud máte nějaké porovnání velkosti, dle něčeho na dvorku... kuna je velká, jako menší kočka, lasička to je dlouhá štíhlá nudle velikosti potkana či přerostlého hrabošewink no ale mnohem štíhlejší, prostě fakt nudle. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.237 (?), 22.11.2020 17:11

Mrkněte na hmotnosti na wiki:

kolčava 30 - 160g,

hranostaj 140 - 350g,

kuna skalní 1 - 2kg.

Před nedávnem jsem si to kvůli podobnému setkání dohledávala.

Pro představu naše morčata váží cca 900g, kočky od 3 do 5 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 22.11.2020 17:32

U nás mývalovci kuní žerou labutí mladé...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.5 (?), 23.11.2020 7:25

To už je ale úplně jiné zvíře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika