Plíseň v ořechu



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?)
7.10.2019 8:09

v okoli Nitry su cierne orechy a vrtivka uz minimalne 8 rokov, co sa zaujimam o zahradu. Tomas

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 34.14 (?), 5.10.2019 12:46

po čiernavke máme aj vrtivku sad , naštastie je napadnutý zatial iba krapač, lake, jupiter a ostatne maloplodé sú čisté.

fero stredné považie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.56 (?), 5.10.2019 16:00
Tie červy vrtivky je vidiet keď sa utrhne zo stromu polo zeleny - polo čierny orech a šupku začnete lupať nožom. Na popadanych orechoch červy byť nemusia, lebo sa zavrtavaju do zeme. Zo zeme sa potom na dalši rok liahnu muchy a tie kladu vajiča do šupky dozravajucich orechov. Jedna mucha nakladie asi 400 vajičok. Popadane orechy je treba okamžite zbierat aby sa to zbytočne nemnožilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 22.128 (?), 5.10.2019 19:18

Ja jsem pod Brnem a zatim ani naznak, ale znamy ze Straznice uz s vrtuli problemy ma. Davam si tak dva roky, nez se to tady objevi, orechu je to vsude strasne moc i podel silnic, bude to kalamita. 

Je to velka skoda, protoze to je pro me jeden z mala stromu, o ktere se nemusim nijak starat. Kdyz vidim ty fotky slupek plnych cervu, asi se na orechy vykaslu a vrhnu se asi na severni pekany. V Evrope je od 90.let a siri se hodne rychle, do par let tu bude vsude... bohuzel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 7.10.2019 8:09

v okoli Nitry su cierne orechy a vrtivka uz minimalne 8 rokov, co sa zaujimam o zahradu. Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 20.10.2019 5:19

Věřím, že nejde o globální katastrofu. Na Vysočině (v 520m.) mám veliký strom, kde bylo 95% ořechů zdravých. Celkem asi 60 litrů. Naopak v 210 m ořechy ani nesbírám, protože jsou skoro všechny černé. Červů jsem si nevšiml. Bude nutno velmi důsledně odklidit všechno listí. Možná i postříkat rosičem. Pro zajímavost: v Bulharsku mám v 60m. napadených více než 50% ořechů. Zatím bez postřiku. Některé lokality budou pro ořechy vhodnější, jiné méně.

Letošní ořechy z Vysočiny
Letošní ořechy z Vysočiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika