Kdo pomůže radou zachránit náš ořešák - je na tom zle



host - 90.168 (?)
21.5.2009 16:16

Taky bych tipnul zmrznutí - ořech je na to citlivka. U nás skoro každé jaro zčerná komplet listí přes noc.. Pokud je to tohle, tak za chvíli vyraší znova ;-)   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 162.142 (?), 21.5.2009 15:04, zobrazeno: 7275x

Ořešák je mladý asi 3 metry vysoký byl zdravý a když jsme přijeli na chalupu za 3 týdny všechny konce větiček úplně seschlé lupínky žalostně tmavěhnědé jako spálené, moc smutný pohled.Bohužel máme podezření na úmyslné zalití jedem, protože by to nebylo poprvé, musíme ale vyloučit nemoc.Vzala jsem vzorek půdy která byla u kmínku stromku vlhčí než okolo i vzorek větvičky, v zahradě na jiném místě jsme objevili stejné příznaky u docela mladých kmínků ořešáků.Plody zahrady jí i naše malá vnučka, budu velmi vděčná za každou dobrou radu, nikde u jiných stromů tyto příznaky nebyly, pouze u ořešáků které přesně vadí sousedům ve výhledu ale pouze na naši zahradu.Byla bych mnohem radši kdyby to byla nemoc které se dá pomoct ale při pohledu na naše ořešáky mám větší obavy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 21.5.2009 16:09

Nemohlo jít o poškození mrazem? Hovoží proto i postižení dalších ořešáků. Pokud by byl strom zalitý herbicidem, byly by známky postižení nejvýraznější na trávě či zeleném plevelu pod stromem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 21.5.2009 16:16

Taky bych tipnul zmrznutí - ořech je na to citlivka. U nás skoro každé jaro zčerná komplet listí přes noc.. Pokud je to tohle, tak za chvíli vyraší znova ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.142 (?), 21.5.2009 18:17

děkuji za naději, úplně mi srdíčko poposkočilo, asi za 14 dní se pojedeme podívat tak dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 21.5.2009 18:53

Já bych to taky tak tipnul, nám takto omrznou každy druhý či třetí rok.  Pak se strom plně olistí až začátkem června, a obvykle má ještě i po tom jarním omrznutí i ještě ten rok i ořechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.142 (?), 13.6.2009 19:19

Zdravím a měli jste pravdu bylo to omrznutí, ořešák se vzpamatoval, tak mám radost. On totiž chudák má uříznutý hlavní kmínek, to má na svědomí sousedka, ořešák ale obrostl kolem a zatím vypadá tvarem jako velký keř, tak uvidíme jak si dál povede a ještě jednou děkuji Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika