Pěstování orchidejí



host - 33.57 (?)
7.1.2010 17:36

Dobrý den prosím o radu.Mam několik phalenopsis a na jedné se mi na všech listech ze spodu objevily malé kapičky jak špendlikove hlavičky.Je to lepkave asi je to míza nikde žádný parazit co by to zpusobil listy jsou bledší a mdlé.Už vyhaněla šlahoun ale ted se to nějak zastavilo.Jstli ji mužu nějak pomoci.Předem děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 12.42 (?), 9.11.2009 17:58

Dobrý den, chtěla jsem orchidej tu phalep... dát mamince k Vánocům a pořídila ji již nyní. V místě kde jsem jí koupila mi řekly, že mám kytičku zalévat jednou za deset dní a držet jí v bytě. Jsme zimumřivci a tak máme v bytě okolo 25 -30 stupni. Chtěla jsem se zeptat i přesto že teplo a zalévání dodržuji, kytička mi asi umírá. Po čtrnácti dnech zavírá květy, stonek se táhne k zemi a kořínky (ty které trčí) vysichají. Můžu ji ještě zachránit? Velmi děkuji za vaši odpověď. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 9.11.2009 21:06

V takové teplotě orchideji zoufale chybí vlhkost vzduchu. Jestli máte v bytě ke 30 st, bude vzduch nesmírně suchý. Kdyby nebyl, měli byste tam jak v prádelně. V takovém prostředí nevydrží žádná orchidej. Pokud je v tomto stavu, k Vánocům už ji jako dárek nepoužijete. Obávám se že u Vás nebud e prosperovat žádná, leda za cenu složitých opatření pro zvýčení vlhkosti okolo rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 10.11.2009 13:04

V takovém prostředí by nebylo dobře ani mě.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.57 (?), 7.1.2010 17:36

Dobrý den prosím o radu.Mam několik phalenopsis a na jedné se mi na všech listech ze spodu objevily malé kapičky jak špendlikove hlavičky.Je to lepkave asi je to míza nikde žádný parazit co by to zpusobil listy jsou bledší a mdlé.Už vyhaněla šlahoun ale ted se to nějak zastavilo.Jstli ji mužu nějak pomoci.Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.132 (?), 14.1.2010 16:13

zabývám se orchidejemi v bytě už asi 5 let, mám je na okně směrem na východ, daří se jim velice dobře, ale když je v létě prudké slunce sundávám je na zem, prolévám je 2x v týdnu pod tekoucí vodou ve dřezu, nechám okapat a postavím na okno.od poloviny března do poloviny října je přihnojím hnojivem pro orchideje, odměnou mi je např.bíla orchidej, která má tři stvoly a na nich 35 květů, je to nádhera, auta jedoucí okolo se zastavují a koukají na okno a já jsem v sedmém nebi.Ještě bych chtěla říct, že když odkvete, tak ten stvol hned neodstřihnu až když zasychá, tak ustřihnu jen to suché protože se stane že z kolínka na stvolu vyraší nová větvička.Nebojte bude se dařit až začnete na jaře hnojit, dávám 1 uzávěr hnojiva asi do 1 l vody.Kvetení zdar Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 15.1.2010 19:26

Marcelo gratuluji k orchidejářským úspěchům, ale na druhou stranu je Váš příspěvek o ničem, nezlobte se.

Rady rozhodně neposkytuje žádné a Vaše zkušenosti jsou zavádějící.

Jednak orchidej je široký pojem a z Vašeho příspěvku vůbec není jasné, o jakém rodu mluvíte. Já si sice odvodím, že jde o Phalaenopsisy, ale pro začátečníky může být Váš popis zavádějící.

Další věc, se kterou absolutně nesouhlasím, je používat vodovodní vodu k zalévání orchidejí a už vůbec ne 2x týdně. Tak často nezalévám ani v létě, natož v zimních měsících.

Dalším nesmyslem je dávka hnojiva. Především chybí název hnojiva, které používáte a i objem víčka je u každé lahvičky jiný. Mám tři druhy orchidejového hnojiva. Agro se dávkuje dle výrobce 15 ml (obsah víčka) do 4 l vody. Orchimix se dle výrobce dávkuje 2-5 ml do 2 l vody. Biplantol 2 ml do 1 l vody. U prvních dvou hnojiv dávkuju mnohem slabší ředění než doporučuje výrobce, neboť hrozí zasolení kořenů. Biplantol je homeopatikum, hnojím s ním některé rostliny i v zimě.

Pokud se bude začátečník řídit Vašimi radami, tak nejspíš kořeny přímo spálí. Bohužel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 23.1.2010 19:24

Souhlasím s Vámi Věrko. To zalévání pod tekoucí vodou není to pravé ořechové pro orchidejky. Voda má být odstátá s pokojovou teplotou, ne studená z kohoutku. Já zalévám pravidelně každou sobotu, mezitím v týdnu rosím listy a občas přihnojím. Kamarádka nepoužívá žádné speciální hnojivo na orchideje, ale zapíchne tyčinku na květ a výsledek je stejný, nádherně jí kvetou. Mám taky vyzkoušeno, že bohatost květů je o to větší, když po odkvětu ustřihneme výhon za druhým očkem, ona pak vyžene nový výhon a ten je bohatší na velikost květu.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika