Pěstování orchideí



ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?)
25.12.2009 22:53

Zdravím, poradí mi někdo skoro denně rosím hodně slabým hnojivem listy Dendrobie a Phalaenopsis, můžu také takto často mlžit Cymbidium? mám je všechny na parapetu, pod nimi je radiátor, děkuji E

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 44.120 (?), 14.9.2009 8:24

Dobrý den, mám dotaz jestli se musí přisvěcovat v zimě vandě, když je u jižního okna myslím, když je tma už od 16 hod.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 201.223 (?), 18.10.2009 16:28

Některá dendrobia jsou opadavá, tak,zě jste mohla vyhodit zdravou rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 25.12.2009 22:53

Zdravím, poradí mi někdo skoro denně rosím hodně slabým hnojivem listy Dendrobie a Phalaenopsis, můžu také takto často mlžit Cymbidium? mám je všechny na parapetu, pod nimi je radiátor, děkuji E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 203.161 (?), 28.12.2009 15:55

Veškeré hnojení v současné době nemá význam. Cymbidium chce v zimě chladněji než nad radiátorem, teplota by měla být max. 18°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.119 (?), 30.12.2009 0:50

Dobrý večer, chcem vás požiadať o radu. Moja orchidea / lišajovec-phalaenopsis/ vždy pred Vianocami vyženie stonku s pukmi, ale tie jej časom opadnú už mi to urobila asi 4.krát potom jej ju zakrátim a ona zo spiacich očiek vyženie konáriky a na tých na Veľkú noc zakvitne. A ja si márne lámem hlavu nad tým prečo jej v zime puky opadajú. Môže to byť aj od chladu? Mám ju na parapete plastového okna. Alebo má v zime málo svetla, alebo suchý vzduch? Už ste sa s tým niekto stretli?  Za rady vopred ďakujem

           Aňaňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 30.12.2009 11:23

Mě to v zimě phalenopsisy dělají taky. Naštěstí neopadají všechny květy, ale jenom část. Myslím si, že je to suchým vzduchem ve vytápěném bytě a už jsem se s tímto "přirozeným úbytkem" smířila.

Zkuste vaše orchideje v období zimního nasazování květů rosit. Ale s citem - pozor na vodu v "srdíčku" - bývá zdrojem zahnívání. Doporučuje se orchideje rosit ráno nebo dopoledne, aby do večera stihly vyschnout. A nepřehánět to :-)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.57 (?), 8.1.2010 10:00

Dobrý den.Mam několik phal a u jedné se na všech listech ze spodu udělaly malé kapičky jak špendlikové hlavičky je to lepkavé asi míza ale nikde není žádný parazit co by to zpusobil. Listy jsou světlejší a mdlé.Už vyhaněla šlahoun ale ted se to zastavilo.Co by to mohlo byt a jak na to.Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.100 (?), 18.2.2010 13:11

Lepkavé kapky by mohla dělat mšice, zkusila bych postřik na savý hmyz.Světlé a mdlé listy?Snad nepřelévat(zalévat dešťovou nebo převařenou vodou)a přihnojit hnojivem na orchidee.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 18.2.2010 19:43

kdy už lidé konečně pochopí, že převařením vody se soli jen koncentrují...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.100 (?), 18.2.2010 12:46

Já si myslím, že opadávání květů je způsobeno nedostatkem světla.Sama mám phalenopsisy na jižním okně které přez léto stíním žaluziemi.Napodzim a začátkem zimy mě začaly poupata také opadávat, tak jsem se v knihách dočetla, že jeden z důvodů může být málo světla, tak mám okna přez zimu bez žaluzií a opravdu se to zlepšilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika