jaká orchidej bude vhodná



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 186.98 (?) 
25.11.2008 7:33

Koukám Jiří se rozjel:-) Kde to všechno máte Jiří? S tolika orchidejemi musí mít člověk nutně urč. zázemí, byť jde okultivaci u okna... neposkytnete fotečku?

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 28.155 (?), 25.11.2008 12:07

Ve dvoupatrovém domku je naštěstí místa docela dost, obvzlášť když tu mám místnosti, které nejsou celeročně obývané, ty vyhovují chladnomilným kytkám. Většinu z nich mám přes léto venku. I tak je světlo mým nepřítelem číslo jedna. V zimě je to BIG problém, který řeším už i zářivkama. Jinak je mám všude, v koupelně, v kuchyni, v obyváku, v ložnici, na chodbě...

Hromadných fotek mám málo, ale nějakou jsem našel. No, jsou nic moc, obě z ložnice... Tož asi tak.

jedna
jedna
druhá
druhá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 25.11.2008 17:24
nádherná Paphiopedila! Jinak ta knizka se jmenuje Kouzelne orchideje... moc se mi libi, ale Brassia tam zrovna nebyla:-( Brassii si tedy urcite koupim, sice to chvili potrva, ale koupim, jeste pred ni si koupim Vandu-nejspise tu modrou, je nejsnadneji k dostani...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 25.11.2008 20:54
tak uz mam Brasii, meli akci v jednom hobymarketu (H...) tak sem za ni rad, meli tam teda i druhy, o kterych sem nikdy neslysel... nadhera
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 100.129 (?), 26.11.2008 1:16

... sice to chvíli potrvá... tak tomu říkám fofr, gratuluji. Hlavně se nezapomeňte pochlubit jak Vám jde, i nějaká ta fotečka by neuškodila. Kouzelné orchideje... tu knihu neznám. Které nakladatelství jí vydalo?

Jsem z Brna, ale na zcela veřejném serveru svoji adresu nezveřejním (a nikomu to nedoporučuji).

Tož hodně zdaru s Brasií přeje Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 26.11.2008 8:37

Jirka: Dík.  hm, zajímavé máš to celkem daleko od okna a ještě za záclonou. Přiznám se že mi třeba phalaenopsisy za záclonou rostly blbě, hrozně se vytahovaly, ale zase to je okno kde stíní střecha nad balkonem... myslel jsem nějakej celkovej záběr všech kytek :-)
 Já to mám např. doma dost blbý... v každej místnosti je důvod proč se nemohu roztáhnout, nebo to tam z nedostatku světla neroste... holt až bude jednou skleník(jestli bude), nebude co řešit... krom peněz za topení...

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 26.11.2008 18:07
takze jizni Morava:-)tam je maji urcite lepe nez u nas na Berounsku:-)) jinak ta kniha o orchidejich je z nakladatelstvi Knizni klub... vybral jsem si Brassii jeste v poupatech, ale byly tam i kvetouci, takze vim jak pokvete... pochazi odtud: http://www.vdob.de/start.htm pry orchideje pestuji hl.mladi lide, je to i u Vas tak?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 27.11.2008 20:32
jeste jsem se chtel zeptat pane Jiří, jaky substrat pouzivate na terestricke orchideje?Postaci orchidejovy substrat co je bezne k mani?nebo mohu pouzit metodu z meho sesitu, ze k terestr.orchidejim dame 10%ornice...?dekuji za vsechny rady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 233.199 (?), 28.11.2008 4:11

Karlos:... to okno je orientované na jih, takže slunko od rána do večera, proto záclony i ten odstup. Teď v zimě to vypadá v ložnici jinak... Celkovou fotku všech kytek nemám a asi hned tak mít nebudu, jsou po celým baráku...

Miroslav: Já bych řekl, že orchideje pěstují lidé napříč věkem stejně. Jen teď jsou orchideje dostupnější než dříve a navíc se pomalu zbavují nepravdivé pověsti o složitosti jejich pěstování. Stále hodně lidí věří, že všechny orchideje jsou nesmírně náročné, ale vskutku náročných je jen menší část orchidejí, vesměs právě terestrity, ty mají občas velmi specifické nároky a valná část terestrických orchidejí dokonce nejde v květináči pěstovat vůbec (resp. stále se to nedaří). Několik terestritů je též nenáročných (např. rod Bletilla), ale to jsou spíše vyjímky. Na mysli mám hlavně terestrity, které rostou skutečně v hlíně, tedy v tom, v čem roste většina rostlin, které známe z naší přírody. Cymbidia a Paphiopedila na mysli nemám, byť terestrity, rostou ve vrstvě organického spadu (listí ze stromů apod.), což má k běžné středoevropské hlíně dost daleko... (i když čínská Paphiopedila i Cymbidia ve skutečné hlíně rostou).

Z terestrity (až na Bletillu) zkušenost nemám, ale chystám se na ně. Na jaře mi do sbírečky dorazí dva prstnatce (Dactylorhiza - všeobecně se považují za málo problematické, terestrity vhodné pro začátečníky) a dva střevíčníky (Cypripedium), no a uvidím jak to půjde... Zatím to mám jen nastudované z literatury, hypoteticky by mi to mělo jít. Hyn sa ukáže, jak jsem šikovný...

V nakladatelství Grada vyšli hned dvě knihy, které se zabívají terestrickými orchidejemi: Orchideje na zahradě a Pleione a další chladnomilné orchideje - doporučuji k nahlédnutí.

O jaké terestrity máte konkrétně zájem? A co radí Váš sešit? Pro Bletillu bude stačit běžná zemina pro květiny namíchaná třeba z perlitem (pro odlehčení). Nutná je dobrá drenáž. I když je mnoho terestritů mrazuvzdorných, v květináči mrazuvzdorné nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 28.11.2008 17:51
sesit radi-substrat stejny jako pro ep.orchideje plus onech 10%ornice... co se tyce terestrickych tak bych nejradsi zkusil teplomilne Paphiopedila... z knihovny mam pujcenou knihu Encyklopedie orchideji-nakl.REBO productions... tam je druhu to clovek opravdu zasne..vcetne Vasi oblibene Draculy... tolik druhu:-))proste zajimave...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika