pampová tráva



host - 229.90 (?)
3.11.2008 12:41

Dobrý den, někde jsem četla, že záleží i na sazenicích, že když se jedná o oddělenou z mateční kvetoucí rostliny tak kvete, ale vysetá ze semínek prý ne, tak nevím, jestli to má nějakou logiku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 15.6.2002 23:31, zobrazeno: 18366x
Vysadili jsme si pampovou trávu před třemi roky, každým rokem byla vyšší a bohatší. Bohužel v letošním roce ne a ne vyrašit. Jednotlivá stébla trávy vytahujeme a jsou příliš mokrá, uhnilá. Na zimu trávu zakrýváme dle pokynů, začátkem jara odkryjeme a sestříhneme na 20 cm. Zatím bylo všechno v pořádku, až letos bohužel nic. Prosíme poraďte nám, kde jsme asi udělali chybu. Děkujeme
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 17.6.2002 16:02
Podle všeho vám pampová tráva vymrzla. Po letošní zimě ani není divu. Zimní ochrana podle pokynů - každý si zřejmě představuje něco jiného. Viděl jsem trsy zakryté na zimu černou fólií - tam nutně muselo dojít k "uvaření". V brněnském arboretu s úspěchem svazují nadzemní část do uzlů, které přes zimu chrání oddenky. Stejně úspěšně lze použít balíky slámy, apod.

Zdraví

Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 17.6.2002 21:46
Vážený pane Rezle, děkuji za zprávu. Trávu jsem svázali, obložili hoblinami a hobliny byly přikryty pouze proti rozfoukání větrem. Po dkrytí na jaře byly hobliny v podstatě suché a neporušené, určitě nebyly shnilé. Poté jsme trávu sestříhli na udaných 20 cm výšky, a bohužel nic. Nastal problém, které jsem již popsala. Ještě jednou Vám děkuji za zprávu. Jana Mazurová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 20.6.2002 12:00
Bydlím ve Ždánicích asi 40 km JV od Brna a na své zahradě také pěstuji pampovou trávu. Mám ji dobře vydrenážované půdě na hraně skalnaté meze, půda je tedy kamenitá s obsahem písku a na zimu ji nepřikrývám a na jaře krásně obrůstá. Je tedy možné, že potřebuje přes zimu ochramu před nadmerným vlhkem, po překrytí fólií se ale navíc může zapařit, což ji ještě více ublíží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.162 (?), 3.11.2008 11:36

Dobrý den.

Využil bych tohoto diskusního fóra a zeptal bych se také na něco.Máme pampovou trávu dva roky. Obě zimy přežila zatím bez úhony. Na jaře jí sestříháme a ona přes léto vždy hezky vyroste, nyní již tak do 2m. Jediným problémem zůstává, že na podzim nevytvoří typické ozdobné chomáče. Někdo nám říkal, že trávu musíme trvale přihnojovat, ale půda do které jsme ji sázeli byla odpočatá a myslím, že i kvalitní. Prosím proto o radu, v čem je chyba. Friesz Praha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.90 (?), 3.11.2008 12:41

Dobrý den, někde jsem četla, že záleží i na sazenicích, že když se jedná o oddělenou z mateční kvetoucí rostliny tak kvete, ale vysetá ze semínek prý ne, tak nevím, jestli to má nějakou logiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
profizahrady.cz - (5) - 104.247 (?), 3.11.2008 16:01

Ano, máte pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.57 (?), 4.11.2008 0:33

Musím odporovat.

Měla jsem dva kultivary pampové trávy vyseté ze semínek. Oba kvetou.

Háček je v tom, že vysetá pampová tráva vykvete nejdříve jako 4letá rostlina.

Takže ta vysetá vám (pokud ji udržíte) vykvete.

Co se týká přihnojování -  přihnojuji ji daleko víc než ostatní traviny na mé zahradě. Myslím si, že na to, kolik vytvoří ročně zelené hmoty je to i nutné.

Ještě perlička - je to dvoudomá rostlina, samec + samice. Samiččí květy jsou schopny se šířit pomocí větru na vzdálenost několika kilometrů, jedno květenství obsahuje velké množství semen. Z těchto důvodů je dovoz a vysazování pampové trávy zakázáno v některých částech světa (např. Havaj - je zařazena do seznamu karanténních rostlin). Velké škody působí také pěstitelům kiwi na Novém Zelandu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.162 (?), 4.11.2008 11:47

Všem ochotným lidem děkuji za jejich názor. Pampovou trávu jsme koupili v zahradnictví jako malou rostlinu v květináči, takže nevím, z čeho byla vypěstovaná. Myslím si, že ještě alespoň pár let dáme trávě šanci a pak se uvidí. Děkuji Friesz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika