Jak poslat poštou sazenice?



Stránky: 1,  2   
Han.cca - (9) - 255.241 (?) 
25.8.2009 22:16, zobrazeno: 16665x

Chtěla bych poslat sazeničky pampové trávy poštou, ale vůbec netuším jak je zabalit, aby došly v pořádku. Máte nějaké zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 83.142 (?), 26.8.2009 0:19

Nemám sice přímo zkušenosti s posíláním pampové trávy, ale už jsem posílal několik choulostivých rostlinek a všechny dorazily v pořádku. Kytku zbavit většiny substrátu (opatrně), kořínky zabalit do kuchyňských utěrek, ty navlhčit, aby byly vlhké, ale aby z nich nekapala voda. Přes to jeden mikrotenový sáček, opatrně zavázat, aby z rostliny nespadl. Celou rostlinu zabalit do většího pytle (třeba ten, co se používá na odpadky, na barvě nesejde). Dát do krabice a obložit třeba starými novinami, aby se rostlina v krabici příliš nehýbala. Zabalit a poslat. Tak ať se podaří.

Vít Chudoba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 26.8.2009 6:31

Dobrý den, posílala jsem spostu sazenic květin jak trvalek tak pokojovek.Okrasnou trávu taky, sice ne pampas, ale přežily tu cestu všechy rostliny.U pet lahve jsem odřízla hrdlo a ještě ji rozřízla podélně.Vložila jsem opatrně trávu i se zeminou nalila vodu a ke kořenům opatrně napěchovala natrhané papírové kuch utěrky.Petku jsem stáhla lep. páskou a ještě dala do igelit sáčku.Ostatní jak už je popsáno v předchozím příspěvku.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Han.cca - (9) - 255.241 (?), 26.8.2009 14:57

Děkuji za rady.  Vyzkouším a dám vědět jak to dopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Han.cca - (9) - 255.241 (?), 27.8.2009 21:09

Ještě bych se chtěla zeptat, jestli je možné pampasu před odesláním zkrátit listy? Ty nejdelší mají okolo 40cm a asi by se stejně polámaly. Neuškodím tím mladé rostlince v růstu?

Pampová tráva
Pampová tráva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 28.8.2009 8:47

Určitě to zas tak moc nevadí.Musela jsem to udělat taky, je to víc jak měsíc co jsem trávu posílala a kamarádka psala, že roste a daří se jí(té trávě!)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 28.8.2009 8:54

Ještě jsem koukla na foto, nevyndávejte trávu z kelímku, vemte dvoulitrovou petku, seřízněte vršek a kelímek s trávou do ní zašoupněte a nebo jen zalijte dejte do sáčku, trochu těch utěrek nebo ubrousků na zeminu aby cestou nevypadala zabalit do novinového papíru a v krabici obložit.Vydrží to, zásilka bude do dvou dnů dodána.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.142 (?), 28.8.2009 22:47

Bál bych se posílat kytky i s balem. Riskujete, že se ten bal uvolní, rozsype se po krabici a poškodí rostlinu. Mluvím z vlastní zkušenosti. U nějakého stromku bych se nebál, ale byliny - ty raději bez substrátu. Rostlina to ten týden vydrží (ano, balík může jít i týden) a pokud zabalíte kořeny do vlhkých kuchyňských utěrek a celé to strčíte do igelitového pytle, není co řešit. Ušetříte i na poštovném - proč posílat kila substrátu, když jde hlavně o tu kytku. Ale je to na Vás, každý má ty zkušenosti jiné.

Vít Chudoba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Han.cca - (9) - 255.241 (?), 8.9.2009 18:52

Všem ještě jednou moc děkuji za rady, sazeničky došly v pořádku.

Použila jsem následující:

Oklepala jsem kořínky a zabalila je do navlhčených papírových utěrek, toto jsem vložila do igelitového sáčku a nad kořeny utáhla gumičkou. Krabici jsem vystlala novinami, do kterých jsem opatrně stočila dlouhé listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.142 (?), 8.9.2009 23:54

Paráda! Blahopřeji. Takhle posílat je to asi nejbezpečnější. Tak ať Vám (nebo tomu, komu jste to posílala), roste!

Vít Chudoba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika