Nové příspěvky - Ořešáky

Vylepšení a nové funkce pro vás
Vážení uživatelé, rádi bychom vás informovali o veškerých změnách, které jsme v průběhu posledních měsíců realizovali. S cílem vám poskytnout ještě lepší uživatelský zážitek a zpříjemnit vám procházení našimi stránkami, jsme provedli několik... celý příspěvek >
Jak očkovat ořešák?, Efs, 7.9.2023
Už to víte, Stando?
Co je to za ořešák?, host, 25.8.2023
Já jsem si Červinku ve Školkách Montano před několika lety koupila. Má velmi pěkné přírůstky, plodit začal druhým rokem po výsadbě, ořechy jsou chuťově vynikající, velmi snadno se louskají a jsou poměrně velké - jsem nadšená a mohu doporučit. 
Doba sklizně lískových ořechů, host, 23.8.2023
Nevíte kdy (datum, alespoň orientačně) jsou zralé lískové ořechy v okolí Frýdku Místku? Musím je obrat dříve než ptáci a veverky. Nemám čas na pravidelné kontrolu barvy skořápek ořechů. 
Problémy s lískou, host, 7.8.2023
Žádné korektní řešení neexistuje. Jen nekorektní. Až se přidá ořešák, máte po úrodě.
Problémy s lískou, bohous, 7.8.2023
Chtěl jsem se podělit se zkušeností s pěstováním lísky. Mám 3 stromky lísky roubované na turecké - snad odrůdy Halský obrovský, Webbova bílá a Zelská. Po 5ti letech to vypadalo na dobrou úrodu, stromky byly obalené souplodími. Udělal jsem postřik... celý příspěvek >
Odrůdy ořešáku, host, 3.8.2023
"20-year-old tree has a height of 2 m" A to se vyplatí! Za 20 let možná zaplodí dostatek ořechů, abyste si mohl upéct bábovku. Nic ve zlém, jen to pobavilo, nedává to smysl. To už by větší užitek na malé zahradě udělala líska, pokud stojíte... celý příspěvek >
Odrůdy ořešáku, host, 3.8.2023
  host - 92.108 (?), 31.7.2019 13:09 Dobrý den.Vyhlédl a vyhledal jsem si na internetu na malou zahradu malý ořešák MINI MULTIFLORA NR.14. V nabídce ho má (nebo spíš nemá) jedno zahradnictví na Slovensku a jinak jsem nikde žádný... celý příspěvek >
Gigantické ořechy - odrůda?, host, 27.7.2023
Zdravím a přidávám se k diskuzi. Také jsme měli takový ořešák na zahradě. Bohužel jsme ho museli odstranit, ale ráda bych ho opět vysadila. Nevím, o jakou odrůdu se jedná, ale ořechy měl luxusní. Nevíte někdo, kde by se dal sehnat? Děkuji za... celý příspěvek >
Jaký škůdce na lísce, host, 16.7.2023 Obsahuje fotku
Přidávám foto - moniliová hniloba lísk.ořechů  (mendelu.cz)            L.
Jaký škůdce na lísce, host, 16.7.2023
A odpovídal by tomu tenhle popis? 1) na mladých oříšcích vznikají hnědé skvrny, které se zvětšují, až celý plod postupně zhnědne 2) oříšky se přestávají vyvíjet, postupně zasychají a opadávají 3) listové obaly zůstávají dlouho zelené, od... celý příspěvek >
Jaký škůdce na lísce, host, 16.7.2023
Vladimír
Jaký škůdce na lísce, bohous, 16.7.2023 Obsahuje fotku
Tak se letos zase objevuje na lísce nějaká choroba - škůdec. Během 3 - 4 dnů se z krásných oříšků stanou hnědé scvrkliny. Že by horko a sucho? Nebo co jiného to může být, jak s tím bojovat? Díky za případnou reakci. Zdraví Bohouš.
Orech Lange van Lod, host, 13.6.2023
Pokud by se někomu hodilo, tak ořešák jsem pořídila 2020 a byl zasazen na jaře. Velikost jako u prvního příspěvku. Na zimu obaluji kmínek. Přežil dvě zimy a v loňském roce měl 4 ořechy, velikost tak 4 cm, ale vzhledem k stromku o velikosti proutku a... celý příspěvek >
Toxicita ořešáku.Smrk blízko ořešáku, host, 11.6.2023
Měl jsem přímo pod ořešákem linii cca 10 smrků. Ne že by se jim vedlo nějak zázračně, ale rostly. Jen byly takové "řídké" kvůli trvalému stínu, ve kterém pod ořešákem byly. Takže velký smrk vedle velkého ořešáku se úplně bez problému snesou.
Toxicita ořešáku.Smrk blízko ořešáku, host, 11.6.2023
Buďte bez obav. Stromy se obejmou a budou líbat a celkem se nic nestane. Na prořidlém vláknu v „truc fóru“ - https://zahrada.online/viewtopic.php?f=18&t=1987. Je tam spousta pošahaných informací, stran hmyzu. Pisálci, jaksi zapomněli, že i... celý příspěvek >
Další příspěvky:  1,  2,  3,  4,  5  
Nové příspěvky z celého diskusního fóra >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika