Nové příspěvky - Ořešáky

Vylepšení a nové funkce pro vás
Vážení uživatelé, rádi bychom vás informovali o veškerých změnách, které jsme v průběhu posledních měsíců realizovali. S cílem vám poskytnout ještě lepší uživatelský zážitek a zpříjemnit vám procházení našimi stránkami, jsme provedli několik... celý příspěvek >
Toxicita ořešáku.Smrk blízko ořešáku, host, 11.6.2023
A už je to tady. Smrk na zahradu nepatří. Řešit jak je psáno výše.
Toxicita ořešáku.Smrk blízko ořešáku, host, 11.6.2023
Do kamen, SPCH.
Toxicita ořešáku.Smrk blízko ořešáku, host, 11.6.2023
Zdravím! Prosím o radu.V zahradě máme smrk asi 50 let starý.Ve vzdálenosti 13 metrů jsme před osmi lety vysadili ořešák.(amatéři :)) Tenkrát jsme neodhadli, jak moc vyroste.Nyní je tak 5 metrů vysoký Příští rok už se dotknou korunami..Je možné, že... celý příspěvek >
Nová pohroma ořechů se jménem vrtule ořechová, host, 4.6.2023 Obsahuje fotku
Perfektní reakce. Pobavili jsme se. Mám stejný problém. Jak tedy na hálčivce alias vlnovníka?
Ořešák - divné výhonky, host, 29.5.2023
Můj teď má nové výhony asi tak těch 10cm - ono letos všechno přirostlo víc, protože zjara bylo dost vláhy (HK)...           Lída
Ořešák - divné výhonky, host, 29.5.2023
Reaguji na Lídu v dobrém - zase ty rozdíly, ještě není opravdu červen a můj ořech má přírůstky kolem 40 cm. Na ja, mladík 25 let ve výborné kondici + Slánsko.
Ořešák - divné výhonky, host, 29.5.2023
Já Vám rozumím, ale asi nemáte k dispozici dvojče nebo trojč ořešáku se stejným vývojem, na kterém by se dalo postupovat rozdílně a potom srovnávat? Je zřejmé, že Váš ořešák má problém, že část větévek už je kaput. Ty hore, které zatím raší a... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 29.5.2023
Zadavatelka nejspíš chtěla velký stromek, který by v ideálních podmínkách prosperoval a brzy rodil-otázka asi několika tisíců kč při nákupu. Bohužel ty podmínky splněny nebyly. Pokud by si pořídila štep.ořešák coby špičák, stál by stokoruny, lépe by... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 28.5.2023
Nejlepší čas k řezu ořešáku je červen, kdy jsou nové přírůstky dlouhé cca 10cm. V ten čas málo teče (málo roní mízu) a rány se do podzimu zahojí. Druhý termín bývá uváděný srpen, kdy také málo teče, ale k hojení ran už do zimy zbývá málo času. Hlavně... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 28.5.2023 Obsahuje fotku
My si asi úplně nerozumíme, nebo to na první fotce nebylo dobře vidět - já rozporuju řezání větviček, které jsou sice převážně holé, ale na konci mají listy! Sice světlounce zelené, ale zelené a rostou, nevadnou. Přece když na konci listy mají, tak... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 28.5.2023
Chápu, že vidíte, že raší. Takhle rostl mnou přesazený ořech ze zahrady tři roky. Abnormálně malé listy, žádné přírůstky. Letos jsem koukala - konečně pořádné listy. Ale odspoda, na nových výhonech z podzimu a ten krásný terminál je suchý. Kdybych mu... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 28.5.2023
To sice máte částečně pravdu, ale u ořešáků se musí opatrně s tím řezáním.
Ořešák - divné výhonky, host, 28.5.2023
Stromy se běžně stříhají nebo prořezávají. To jim naopak prospívá. Srovnání s amputovanou nohou je nesmysl. Osobně bych si takovou vyčáplou obludu nekoupil, to bylo jasné předem, že se bude špatně zakořeňovat.
Ořešák - divné výhonky, host, 28.5.2023
Dobrý den, děkuju, že jste se neurazila a jste ochotná problém podrobněji osvětlit a tím i řešit. Příměr k člověku není úplně přesný, tak si tedy představme, že je Váš mladý ořešák ještěrka, které byl ocásek zavalen kamenem a ona se nemohla vyprostit... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 27.5.2023
Nebojím se všeho - zeminu kolem stromku prokypříme a cererit už mám objednaný. Nedokážu ho jen ořezat. Podle vašeho příkladu by nešlo o transfuzi (tedy otázku víry, ale o amputaci zraněné nohy, aby ho nebolela a mohlo se soustředit na cvičení s... celý příspěvek >
Další příspěvky:  1,  2,  3,  4,  5  
Nové příspěvky z celého diskusního fóra >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika