Nové příspěvky - Ořešáky

Vylepšení a nové funkce pro vás
Vážení uživatelé, rádi bychom vás informovali o veškerých změnách, které jsme v průběhu posledních měsíců realizovali. S cílem vám poskytnout ještě lepší uživatelský zážitek a zpříjemnit vám procházení našimi stránkami, jsme provedli několik... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 27.5.2023
On právěže nerostl. Fotka je teď aktuální a pak ze samotné výsadby - ta byla v červenci 2021. Do podzima vypadal stejně, na jaře obrazil méně, ale jakžtakž a na podzim 2022 předčasně zežloutl. On vlastně od zasazení neporostl ani o kousek. Takže asi... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 27.5.2023
Ořešák, podle fotek, po výsadbě normálně rostl. Takže rozvolnění kořernů v pdstatě nemělo smysl. Pak k podzimu, dle pisatelky začaly problémy. Stromek je zamulčovaný posekanou trávou, která zabraňuje odparu A jestli se hodně zaléval, jednoduše se... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 27.5.2023
Váš mladý ořešák v oblasti korunky umírá, případná infekce se dostává i do nižších partií-to nemusí být zvenčí zřetelné!.Radikální seříznutí je jediná šance, jak ho dostat zpátky k veselému, zdravému žití, sám má v této věci víc rozumu, než jeho... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
Ono stačí - pokud jsou tam ty kořeny "nahusto", jen třeba tužkou nebo nějakým kolíkem ten bal trochu po povrchu zlehka jakoby potrhat, tím se uvolní kořínkům cesta ven z balu...  Jinak právě ty stromky dlouhou dobu "sedí" a nechce se jim... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
Já jsem fotila, takže přesně nevím, ale myslím, že s kořenama nic nedělali. Ono se to nabízí - "přece nesmím poškodit kořeny". Koho by napadlo, že je to naopak? Trochu vidím chybu v tom, že v zahradnictví lidem prodají drahý kontejnerovaný stromek,... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
A já se zeptám klasicky, jako jsem se tady ptala už mnohokrát : když jste ho vytáhli z kontejneru (předpokládám, že takhle velký strom měl ten malý kontejner zcela prokořeněný), rozvolnili jste trochu ten bal, nebo jste ho tam šoupli tak? Totiž... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023 Obsahuje fotku
Děkuji za všechny reakce - asi nemá smysl odpovídat každému zvlášť, takže: 1. dusíkaté vápno - na obalu bylo 30g/m2, bála jsem se dát víc. Močovinu mám přidat, nebo teď raději ne? 2. přidávám foto z výsadby - byl to dárek od kolegů k... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
Jak velký byl ten strom při výsadbě, s jakým kořenovým systémem? Podle mě to bylo v nepoměru. Ořešáky se první roky snaží pořádně zakořenit, proto nejspíš na výživu velké korunky neměl energii. Také bych ho nyní sesadila, rychle to dožene.
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
Vhodnejší by spíš byla močovina než dusíkaté vápno. Jedna lžíce /25g/ je málo.
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
Paní zakladatelka komunikuje, na dobrém výsledku jí záleží. Na snímcích vidíme to, co se odehrává nad úrovní půdy, o tom, co se dělo-děje tzv. pod hladinou zatím ne. Třeba došlo k podcenění při výsadbě-sázení do malé jámy jejíž okolí nebylo hloubkově... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
Roubované ořešáky jsou tak trochu sázka do loterie. A mladé stromky jsou citlivé na mráz. Mně takhle Seifersdorfský zmrzal několik roků po sobě, až jsem ho vykopal.
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
Proč problém? Nemám zkušenosti, ale na několika místech jsem našla informaci, že ořešáky potřebujou hodně vody, hlavně v prvních letech a má se jim i v zimě 2-3x nalít. Každopádně chřadnout začal už před ziimou. S dusíkatým vápnem - vrchovatou... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 26.5.2023
"Divné" jako že na divném místě, hodně dole. Prý ořešákům vadí prořezávání už vzrostlých větví, tak jsem se bála, že mu je tam nemůžu nechat. Jsem tedy ráda, že můžu. Já jsem vůbec moc ráda, že konečně obráží (v korunce jsou drobné výhonky taky, ale... celý příspěvek >
Ořešák - divné výhonky, host, 25.5.2023
Vody má dost, i během zimy jsme zalévali To bude celý problém.
Ořešák - divné výhonky, host, 25.5.2023
Ty dle Vás divné výhonky jsou nadějí pro přežití Vašeho stromku. Ta korunka je nějak chorá, nyní bych nechal dřevinu bez redukce čehokoliv zeleného nad místem štěpení, nechť se ořešák ozdraví. Nejsem si jist, že zrovna dusíkaté vápno byla správná... celý příspěvek >
Další příspěvky:  1,  2,  3,  4,  5  
Nové příspěvky z celého diskusního fóra >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika