Zahradní nůžky PowerStep™ od Fiskars



host - 183.242 (?)
22.1.2011 15:29

Tyhle nůžky jsme nezkoušeli, kluci mají Bahco, oba velmi spokojení, manžel používá klasické školkařské Rostexy (staré asi 30 let), absolutní spokojenost i na silnější než doporučené větve. Kluci zahradníci, kteří k nám jezdí každý rok prořezávat a stříhat stromy nedají dopustit na Bahco i v pilách, s Fisk. nůžkami moc spokojení nebyli, sekery, rýče ano. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 215.120 (?), 22.1.2011 1:58, zobrazeno: 11605x
Dobrý den, chtěl bych si koupit kvalitní zahradní nůžky pro pohodlnou práci. Tyto nůžky se mi líbí, že s nimi lze stříhat i větší větve bez námahy pomocí toho jejich systému PowerStep, který si sám zvolí který stupeň na danou větev zvolit, takže se u malých větví nebudu zdržovat s postupem z třetí úrovně na první ale rovnou se mi jako začínající stupeň zvolí jednička. Neměl jsem zatím možnost tyto nůžky odzkoušet, proto se ptám Vás, jaké s nimi máte zkušenosti?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 22.1.2011 12:51

Nůžky s tímto mechanizmem jsem v rukou neměl. Ale po obecně špatných zkušenostech se všemi typy jednoručních nůžek od Fiskarsu mě ani toto marketingové vylepšení nenaláká. Na nůžkách sleduji jiné, možná prozaičtější parametry - celkovou hmotnost, kvalitu čepelí, snadnost aretace aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 22.1.2011 15:02

Tyto nůžky jsem též nezkoušela, ale máme všechny nůžky od Fiskars (klasické, na růže, teleskopické atd.), pracujeme s nimi celá rodina léta a mohu jen chválit, jsou skvělé. A zahradu máme docela velkou, takže nástroje nezahálí. Nemluvě o sekyrách. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 22.1.2011 15:29

Tyhle nůžky jsme nezkoušeli, kluci mají Bahco, oba velmi spokojení, manžel používá klasické školkařské Rostexy (staré asi 30 let), absolutní spokojenost i na silnější než doporučené větve. Kluci zahradníci, kteří k nám jezdí každý rok prořezávat a stříhat stromy nedají dopustit na Bahco i v pilách, s Fisk. nůžkami moc spokojení nebyli, sekery, rýče ano. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.231 (?), 22.1.2011 16:13

Nůžky od F jsem koupil loni. Poté co dr. Vysloužil dal najevo že jsou i jiné, snad lepší volby jsem se cítil i dotčeně nicméně Bahco i starší Rostexy nejen že sedí líp v ruce ale i líp stříhají. Wolfgarteny jsem v ruce neměl.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.149 (?), 22.1.2011 19:50

zena mi kupila noznice zn. edward... hned som si spomenul aj na ten film. Mate niekto skusenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 92.148 (?), 25.1.2011 18:35

Nůžky Fiskars jsem v ruce neměl. Asi před dvěma lety jsem si koupil nůžky Extol premium – velikost M a byl jsem s nimi velmi spokojen. Nůžky jsou jednoduché, není na nich nic co by se mohlo pokazit, ocel čepelí je kvalitní. Ani výraznější vůle se po čase neobjevovala. Nůžky mi padnou do ruky a rád s nimi pracuji. Otec je zavrhl - jsou na jeho ruku prý malé a taky rád stříhá nůžkami silné větve tak na pilku. Extolky mají doporučenou maximálně šířku větve 20 mm. Nedávno jsem je ztratil a tak jsem kupil nové, stály 209 Kč! Za tu cenu se bohatě vyplatí. V obchodě jsem viděl i větší velikost – L, tak jsem je vzal i otcovi. Snad budou také tak dobré.
Prostě značka a vysoká cena nemusí nutně vždy znamenat vysokou kvalitu a naopak.
Připojuji fotku – ty menší mám odzkoušené – dobré nůžky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.6 (?), 13.2.2011 19:53

To je zbytečně složité, už jsem to tady psal, zkuste Löwe - to jsou němci se snad stoletou tradicí.. malé ruční mám snad už dvacet let - koupil jsem je v Itálii na brigádě, všichni tamní sadaři jimi stříhali. Pákovky jsem koupil na jižní Moravě taky se lvem a stříhá to a stříhá.. žádné zbytečné převody, ten matroš a ostří jsou fakt neuvěřitelná..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 14.2.2011 8:51

vo finsku je viac lesov na palivo... nez sadov s ovocnymi stromkami, prirodzene su dobri na sekery. Co sa tyka loewe som si myslel, ze maju ostry obraz na tv a nie noznice...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.6 (?), 14.2.2011 22:43
Píše se to vlastně Löwe, tedy jako lev. S televizemi Loewe to nemá nic společného, to mě fakt rozesmálo :-) - oni vyrábí ručně fakt jen nůžky a nic jiného - proto jsou podle mě tak dobrý, škoda, že těch obchodů je tak málo, potřeboval jsem náhradní nůž a musel jsem si jej nechat poslat od těch čechů co je tady prodávají, faktem ale je, že to bylo za pár dnů na poště. Na olomoucku jsem to nesehnal a hnát se na jižní moravu nemá pro mě smysl. Mohli by se víc snažit, aby to šlo koupit na víc místech. asi to není tak jednoduchý. hlavně v asi u nás, kde chce každej kvalitu za stovku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika