zahradní drtič



256 - (11) - 158.226 (?) 
4.9.2007 8:23, zobrazeno: 9189x
Nemá někdo zkušenosti s drtiček AL-KO 2400R nebo HECHT 624 (hlučnost, drcení roští, zahlcování zpracovávaným materiálem?).
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 4.9.2007 10:55
Mám od loňska ten Al-ko 2400R. Původně jsem koupil Einhell, ale hned druhý den jsem ho jel vrátit, protože hned při prvním použití se vymlel závit šroubu, kterým se připevňuje odklopitelný kryt a během několika minut zmizel i efekt samovtahování. Takže jsem výměnou vzal tenhle Alko a jsem s ním spokojený. Zpracování celkem solidní, motor má výkon opravdu i na dost silné větve. V podstatě lze říct, že co proleze otvorem ve víku, to jde nadrtit (samozřejmě pokud se nejedná třeba o suchou švestku...) Menší problém to má jenom se slabými větvičkami (třeba vlci z jabloní), kdy dojde k tomu, že nejslabší konec větvičky o délce cca 15 cm už není rozřezán a vyplivne ho to vcelku. Ale to je, podle mého názoru, u této konstrukce drtiče neřešitelný problém a myslím, že všechny ostatní drtiče na stejném principu (řezné nože na rotujícím disku) jím budou trpět stejně.
Jinak hlučnost je nominální asi 106 dB a subjektivně mi přijde docela tichý. Zahlcováním materiálem podle mých zkušeností netrpí. Drtil jsem na něm jabloň, třešeň, švestku, bezinku, rybízy atd., všechno v pohodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 4.9.2007 11:05
Záleží na vůli mezi rotujícím nožem a spodní částí víka. Já mám kovového Sharka, tady  lze onu vůli nastavovat podložkama, které se vkládají pod talíř. Největším problém tak mám s tenkými březovými větvičkami (jsou velmi ohebné, ty jabloňové vlky jsou poměrně rigidní).   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.9.2007 12:17

Mám drtič 2500 R, ale je v podstatě stejný. Mohu potvrdit to, co je psáno v první odpovědi. Výkon motoru je dostatečný, hlučnost je snesitelná a zpracování docela solidní. Problémů vidím několik.
1. Tenké větvičky - vylétnou celé, ale to nevadí. Jenom to není vzhledné, pokud podrceným materiálem mulčujeme
2. Křivé a zohýbané větve. I když otvor je dost velký, bez problémů drtí rovné dlouhé pruty - ideálně vrbové pruty, vlky, dlouhé jednoleté výhony - i přes 4 cm síly. Zakřivené, zohýbané, větve s obrostem se špatně strkají do otvoru a talíř je neochotně zachycuje.
3. Krátké dřevo - I když drtič udává samonasávací mechanizmus, je dobré, když část větve vyčnívá z otvoru a můžeme ji potlačit. To ale obvykle nebývá ploblém, drobné kousky většinou nedrtíme
4. Suché dřevo - Už podle zvuku je poznat, že stroj se drcením suchého dřeva namáhá a tupí.
5. Zahlcení mechanizmu - častěji, než silnou větví se stroj zastaví namotáním odloupané kůry nebo lýka na hřídel talíře. Tomu nelze zabránit ani pečlivým výběrem materiálu.  Otevření drtiče zezadu plastovým šloubem  velmi dlouho trvá, dřík šloubu je dlouhý. Vyřešil jsem to nahrazením šroubu jiným s hlavou, který povoluji a utahuji aku šroubovákem, ten mám při drcení v kapse.
   Stroj jsem si kupoval před lety díky příznivému poměru cena - výkon. Asi bych dnes volil pomaloběžný štěpkovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.1 (?), 6.9.2007 17:16
Nový hráč na trhu Scheppach made in Germany. Žádný šnek, ale nože který mají nad sebou trubku asi 8 cm dlouhou se závitem který dřevo podává, je to naprosto užasná záležitost. Měl jsem drtič Grizly 625, ale byl  moc pomalý a neumí drtit na jemno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika