Sekery fiskars - husqvarna - gardena



host - 144.38 (?)
11.4.2021 6:51

O štípání dřeva možná něco málo vím, jsem kdysi dávno vyučený lesař. Takže žádná palice, ale kalač a zbytek je na tom, jak si rozumíte se dřevem. Bolest zad jsem měl za život tuším 3x a to už mi táhne na 70. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 176.195 (?), 29.3.2021 0:04, zobrazeno: 1097x

zdravim vospolok...

plno chvaly na fiskars som ital tu + na inych portaloch, zaruku davaju na 25 rokov, zrejme naozaj to budu spickove sekery...

ma vsak niekto skusenosti so zvysnymi znackami? gardena ma zaruku 10 rokov + moze sa trieskat aj opacnou stranou, zrejme to tiez bude kvalita... o svedskej HQ si tiez len dobre vec i myslim :-)

ale teda poprosim o nazory ludi, ktori pouzivali tie sekery - ci su v niecom lepsie, alebo nema vymyslat a zobrat fiskars...

totiz nabrusena mi skvele funguje aj 1,6 kg StendPRo (alebo take nieco sa zosuchalo), hladam nieco hadam 2+kg na velke kusiska z kmena orechov...

Dakujem vsetkym, a nech zdravie sluzi :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.10 (?), 6.4.2021 11:45

Já osobně používám pouze Fiskars. Tak nějak mě nenapadne se koukat po jiných značkách. První Fiskars sekerku jsem koupil v Praze na Náměstí Bří Synků u Rouska tak v roce 2000. Byla ještě celočerná bez oranžové rukojeti. A slouží dodnes.

Od té doby jsem si pořídil i větčí štípací sekeru, kalač 3,7kg a palici XXL. K tomu klín malý (ten moc nepoužívám) a velký s plastovou hlavou. Ten je taky boží, tak jako kalač a palice. 

Já se prostě (slepě) držím osvědčené značky. Prostě raději dám 1700 Kč za palici Fiskars, nežli 600 za nějaký noname.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 6.4.2021 14:37

Dobrý den. Kolikrát za rok u domu používáte palici? Párkrát. Na tu práci úplně stačí jakákoli palice, ta udělá nemlich tu samou službu. Možná něco jiného by bylo s tím dělat každý den v práci. Ale to už by si ten pracovník pořídil něco na elektřinu, co mu hodně nahradí klasické bouchání palicí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.6 (?), 10.4.2021 22:45
Měl jsem dloooouho palici s dřevěnou násadou. Ale když se sešlo letos více dřeva, tak násada praskla. Koupil jsem tedy asi za 100 Kč novou. Ta praskla do 14 dní. Tak jsem koupil tu XXL a má co? Mám jistotu, že mi nepraskne. Pracuje se s ní perfektně. Za ty peníze to stalo. Jinak 15t štípačka (půjčena od kamaráda) je na dvoře pod pristreskem, ale když jsem naposledy dostal 15m3 dubu v kulatině o pr. 50+ cm, tak jsem to štípal ručně. A proč? Prostě mě to ruční štípání v mých 50 letech baví. A navíc - nevíte, co je to bolest zad? Já to neznám. PF
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 11.4.2021 6:51

O štípání dřeva možná něco málo vím, jsem kdysi dávno vyučený lesař. Takže žádná palice, ale kalač a zbytek je na tom, jak si rozumíte se dřevem. Bolest zad jsem měl za život tuším 3x a to už mi táhne na 70. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika