Sekery fiskars - husqvarna - gardena



host - 144.38 (?)
6.4.2021 14:37

Dobrý den. Kolikrát za rok u domu používáte palici? Párkrát. Na tu práci úplně stačí jakákoli palice, ta udělá nemlich tu samou službu. Možná něco jiného by bylo s tím dělat každý den v práci. Ale to už by si ten pracovník pořídil něco na elektřinu, co mu hodně nahradí klasické bouchání palicí. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 176.195 (?), 29.3.2021 0:04, zobrazeno: 1098x

zdravim vospolok...

plno chvaly na fiskars som ital tu + na inych portaloch, zaruku davaju na 25 rokov, zrejme naozaj to budu spickove sekery...

ma vsak niekto skusenosti so zvysnymi znackami? gardena ma zaruku 10 rokov + moze sa trieskat aj opacnou stranou, zrejme to tiez bude kvalita... o svedskej HQ si tiez len dobre vec i myslim :-)

ale teda poprosim o nazory ludi, ktori pouzivali tie sekery - ci su v niecom lepsie, alebo nema vymyslat a zobrat fiskars...

totiz nabrusena mi skvele funguje aj 1,6 kg StendPRo (alebo take nieco sa zosuchalo), hladam nieco hadam 2+kg na velke kusiska z kmena orechov...

Dakujem vsetkym, a nech zdravie sluzi :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.10 (?), 6.4.2021 11:45

Já osobně používám pouze Fiskars. Tak nějak mě nenapadne se koukat po jiných značkách. První Fiskars sekerku jsem koupil v Praze na Náměstí Bří Synků u Rouska tak v roce 2000. Byla ještě celočerná bez oranžové rukojeti. A slouží dodnes.

Od té doby jsem si pořídil i větčí štípací sekeru, kalač 3,7kg a palici XXL. K tomu klín malý (ten moc nepoužívám) a velký s plastovou hlavou. Ten je taky boží, tak jako kalač a palice. 

Já se prostě (slepě) držím osvědčené značky. Prostě raději dám 1700 Kč za palici Fiskars, nežli 600 za nějaký noname.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 6.4.2021 14:37

Dobrý den. Kolikrát za rok u domu používáte palici? Párkrát. Na tu práci úplně stačí jakákoli palice, ta udělá nemlich tu samou službu. Možná něco jiného by bylo s tím dělat každý den v práci. Ale to už by si ten pracovník pořídil něco na elektřinu, co mu hodně nahradí klasické bouchání palicí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.6 (?), 10.4.2021 22:45
Měl jsem dloooouho palici s dřevěnou násadou. Ale když se sešlo letos více dřeva, tak násada praskla. Koupil jsem tedy asi za 100 Kč novou. Ta praskla do 14 dní. Tak jsem koupil tu XXL a má co? Mám jistotu, že mi nepraskne. Pracuje se s ní perfektně. Za ty peníze to stalo. Jinak 15t štípačka (půjčena od kamaráda) je na dvoře pod pristreskem, ale když jsem naposledy dostal 15m3 dubu v kulatině o pr. 50+ cm, tak jsem to štípal ručně. A proč? Prostě mě to ruční štípání v mých 50 letech baví. A navíc - nevíte, co je to bolest zad? Já to neznám. PF
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 11.4.2021 6:51

O štípání dřeva možná něco málo vím, jsem kdysi dávno vyučený lesař. Takže žádná palice, ale kalač a zbytek je na tom, jak si rozumíte se dřevem. Bolest zad jsem měl za život tuším 3x a to už mi táhne na 70. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika