Rýč



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 160.82 (?)
31.12.2010 12:44

Pro hosta 97.41.Možná reaguji pozdě, ale dovolil bych si doporučit rýč od fy Wolf-Garten.Vlastním ho 3 roky a je skvělý, nejlepší co jsem měl v ruce.Je pouze mírně prohnutý (spíše klasika), zpevněná tulej, rycí lopata z nerezu, násada americký jasan..Kupujte pouze originál u autorizovaných prodejců. V marketech jsou okopírované čínské zmetky.Cena kolem 1.300 Kč. S pozdravem V.P.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 181.248 (?), 24.4.2018 12:35
Pardon, v žádném případě Vás neminim poučovat, ani sem to neměl v úmyslu. Zahradnicim tak od 87 roku. A jako klasický špičatý mám pod tímto pojmem něco jiného, coz se vyrábí v obyc. podobě do dnes. Pokud dnes dělají různé úhly ci tvary, je treba to trochu upřesnit. Nevidím na tom nic špatného. Jen upravím znění poslední vaší věty: od určitého úhlu se stává preseknuti, alespoň na jeden raz, či dva, "nemožné". Mluvím z vlastní zkušenosti, postupně jsem od náletu či odnoží zbavil zahradu v cca 800-900 m2. K.z.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.98 (?), 24.4.2018 15:10

Tak to vypadá, že vezmu ten "nešpičatý" a uvidím :-), nakonec od mladých let jiný neznám a při dnešních cenách koupím časem možná ten "špičatý" na normální rytí.

Díky všem.

(zahradník72)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.41 (?), 1.10.2010 9:41

Hezký den všem!

Stále dokola čtu Fiskars, Fiskars... to neexistuje nic jiného? Musím se přiznat, že když jsem viděl v Mounftieldu Fiskars s onou úžasnou ergonomií, vypadalo to jako lopata, vůbec mi nešel do ruky. Možná se hodí na výkopy, vyrývání pařezů, ale porýt s ním 6 arů jako se svým starým klasickým rýčem, to si nedokážu představit. Věřím, že jde o kvalitní nářadi, ale copak neexistuje mezi rýči konkurence??? Když vidím nekvalitní rýče ze supermarketů a hobbymarketů, tak se mi chce plakat. Jak je to u nových rýčů s broušením? Měl jsem rýč po otci, který byl starý cca 60 let, nepamatuji se, že by jej někdy brousil, a byl jako břitva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 1.10.2010 9:58

Dobrý den. Ve světe existuje spousta rýčů, otázka je, proč by se k nám měly dovážet. Náš trh je malý a ty rýče realitovně drahé. Sám jsem např. vlastnil rýč vyrobený v Německu a ten byl určen pro vyrývání okrasných stromků s balem. Cena byla 2x větší než Fiskars, byl totiž kovaný, dlouhá zpevněná tulej a hikorové toporo. Byl perfektní, ale byl mně ukraden. Kolik lidí by si jej ale koupilo? Výborné výrobky jsou tradičně v Anglii. Na jednom videu je vidět ruční výroba rýče od začátku až do konce. Perfektní práce, krásný výrobek. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.41 (?), 1.10.2010 20:30

Nejsem sice žádný boháč, ale dám raději 2000 za kvalitní rýč, který opravdu vydrží a bude s mi s ním dobře dělat, než si každou sezonu kupovat nový, nebo dělat s Fiskarsem, který je pro mě " nesympatický".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 160.82 (?), 31.12.2010 12:44

Pro hosta 97.41.Možná reaguji pozdě, ale dovolil bych si doporučit rýč od fy Wolf-Garten.Vlastním ho 3 roky a je skvělý, nejlepší co jsem měl v ruce.Je pouze mírně prohnutý (spíše klasika), zpevněná tulej, rycí lopata z nerezu, násada americký jasan..Kupujte pouze originál u autorizovaných prodejců. V marketech jsou okopírované čínské zmetky.Cena kolem 1.300 Kč. S pozdravem V.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Gogen - (1) - 215.120 (?), 25.1.2011 19:42

Dobrý den, rád bych se s vámi podělil o svou zkušenost s rýčem od Fiskars. Zakoupil jsem si na podzim klasický zahradní rýč Fiskars. Po vyzkoušení jsem byl velice mile překvapen. Pracuje se s ním opravdu skvěle, je lehký, ostrý, perfektně tvarovaný... S klasickými rýči se nedá absolutně srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 30.5.2011 11:37

Jsi má krev. Sám ryji pár arů v těžké jílovité půdě. Provozuji přesně tentýž tělocvik, jaký tady popisuješ.A to mám už 70. Dělat to s pokrouceným Fiskarsem, tak při každém druhém zarytí jdu na hubu a líbám matičku zem. Každá věc je na něco, i ten křivý Fiskars. Ovšem nejde dělat všechno jedním nástrojem. Kdo to tvrdí má ruce jako na staré dvacetikoruně, nebo je jen velká kecka a hlavně dráždič.

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.210 (?), 29.8.2011 18:47

Proto nemusíte nic prohlašovat, ale přišel jste sám na co je rovný rýč, tedy klasika a na co zakřivenina. Pro 65.50, pana Vysloužila - není to věcí názoru, Je to věcí rozlišení úkonů, které chceme provádět. Celý zmatek vychází jen z nedostatečnosti české terminologije (my řekneme zásuvka a nikdo neví co tím myslíme, Němec vždy řekne stolní zásuvka, když se jedná o "šuplík" a také   řekne síťová proudová zásuvka, to v případě, že se jedná o elektřinu. Proto mají v Anglii spade for digging a spade to soil cultivation.).  Takže i my bychom měli rozlišovat rýč na výkopy - prohnutá násada, to proto, aby se uvolněná zemina snadněji nabírala a rýč pro podzimí přípravu půdy - rovná násada pro snadnější otočení ukrojené půdy o 180stupňů. Zakřivený Fiskars ano, ale jen k dobývání pařezů a k provádění výkopů ve stavebnictví, případně k hloubení příkopů při hydromelioraci, to je všude tam, kde urytou zeminu musím nabrat a přemístit na dané místo.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.8.2011 19:05

Ono to není jen otázka prováděných úkonů, resp. názvu těchto úkonů, ale taky a možná hlavně toho, co a kde vlastně ryjeme.
  Pomáhal jsem kdysi tchánovi s rytím záhonů - kyprá naplavenina řeky Moravy. Když jsem zaryl a nabral půdu, sesypala se mi z rýče dřív,. než jsem jej stihnul obrátit - skoro jako kdybych nabíral suchou rašelinu či písek. Nejlíp se rylo s rovným rýčem a rovnou čepelí -  vytvářel kolmé a pravidelné zářezy.  Nádherná práce, ani jsem se nezpotil.
   V mojí tuhé hroudovité spečené půdě byl tento rýč pro přesně stejný úkon - porytí - naprosto nepoužitelný. Naopak zašpičatělý rýč umožní rýči vniknout do tuhé půdy, profilované držadlo usnadní nutné páčení drnů a kovová rukojeť při tom nepraskne jako dřevěné toporo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika