Ruční secí strojek Agrozet Roudnice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 54.27 (?) 
14.4.2012 21:00

Po dlouhé době jsme potřebovali zasít řepu na menší plochu, traktor se secí mašinou by se tam nedostal, k půjčení ruční secí mašinka nikde nebyla a tak syn vyrobil "ze zbytků".



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 147.174 (?), 14.1.2013 9:40

Mám ho taky. Tedy ten malý výsevní strojek na tyčce od smetáku.Neumím s ním regulovat hloubku výsevu. Stále musím sledovat, zda se kolečko otáčí, nebo se zadrhlo o větší hroudečku. V případě zadrhnutí se kolečko neotáčí, ale sune a semena nepadají.Troufnu si tak jen na ředkvičku, tam dosahuji tak 70 procentní vzcházivosti. Tí myslím 30 cm v řádku nic, pak 2m OK, pak 20 cm nic, pak třeba 3m OK atd. A ještě by to chtělo řidšejší výsev. Nechce se mi přetrhávat i ředkvičku. Mimo stejně velká semínka s ředkvičkou např. kedluben, vysévám vše ručně.Je to pracné, většinou moc husté, ale 100 procent spolehlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.163 (?), 14.4.2014 19:44

Tak to ani náhodou. K setí mrkve, petržele, pastiňáku a možná ještě jiných plodin s malými semeny, na konečnou vzdálenost, potřebujete onačejší vercajk, který pravděpodobně v Česku nikdy nebude a hlavně granulované obalované semeno s téměř 100%-ní klíčivostí. Cena by byla u nás tak vysoká, že by bylo rozumnější si tu mrkev kupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.145 (?), 14.1.2013 14:17

Dobrý den, já jdu příští rok do Terradonise. Cena je teda hrozná, ale nic přesnějšího snad není. Letos jsem ho měl pujčený. A absolutní spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.68 (?), 14.1.2013 14:47

Dobrý den. Jsem přesvědčený, že zcela stejnou službu udělá secí strojek Senior, který se čas od času objeví v prodeji na nějakém bazaru. Sám jen vlastním a paráda. Za 1/4 ceny.  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 14.1.2013 15:11

to je zajimavy stroj, treba na fazole to bude idealni, ja zas hledam motorovou pečku, vsude jen Honda :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.89 (?), 21.3.2013 8:02

Dobrý den.Používáme také secí strojek, je u něj možnost změny výsevu semínek, jedná se o jednořádek.Na běžnou práci na zahrádce při výsevu mrkve, petržele, ředkviček, cibule plně postačuje.Jsem s ním spokojen, ušetřené peníze za osiva, není nutné mnoho přetrhávat, jednoduchá manipulace.Koupeno na internetu.

secí strojek ruční
secí strojek ruční
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 174.196 (?), 12.4.2014 23:02

Když upražíte semeno hořčice - je stejné velikosti a namícháte ho s osivem tak přetrhávat nemusíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 235.107 (?), 21.3.2013 8:17

mám jej též, jen musí být opravdu sucho, jinak s ním nelze vysévat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.196 (?), 25.2.2014 23:00

Já ho používám na setí na záhonky, aby sel řídčeji upražím trochu hořčice, smíchám s osivem a nemusím tolik jednotit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika