Ruční secí strojek Agrozet Roudnice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Fíček - (15) - 130.4 (?) 
6.11.2011 21:30

Dodávám fotky toho sázeče



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
včelař - (14) - 175.210 (?), 11.11.2011 20:55

Pro R. Baťu, mičurince a další. K těm svým výlevům přikládám nějaké fotografie. Obr.1 až 5 je strojek kotoučový z Hlohovce. Na obr.2 a 4 je vidět jak žebrování pojezdového kola zakopává o skříň, na obr.3 je vidět jak parádně upadly loukotě, na obr.5 jsou výsevné kotouče, je jich celkem 11, na různé plodiny s výsevem na konečnou vzdálenost, kdyby to fungovalo, bylo by to přímo super, ale je tomu právě naopak. Návod už bohužel nemám. Na obr.6,7,8 je strojek z Roudnice. Na obr.7 je vidět vpravo stupnici s pákou, kterou se seřizuje velikost výsevného otvoru vzhledem k velikosti semene, dále je vidět čtyřramennou hvězdici, která při otáčení přes táhlo otevírá otvor, kterým propadává semeno při špetkování, při výsevu do plných řádků se táhlo povytáhne, zavěsí na západku a tím se vyřadí z činnosti otevírání pomocí hvězdice, ikdyž se tato stále otáčí.Na obr.8 jsou další hvězdice. Tří a čtyř ramenná jsou oboustranné. Tím pádem může čtyřramenná na jednu otáčku otevřít výsev dvakrát, anebo čtyřikrát, tříramenná třikrát, anebo jednou. Pozor na levý závit! Kus, který mám já navíc jede do zatáčky a musí se v přímém směru držet násilím, protože pojezdové kolo, výsevní botka a utužovací kolečka nejsou v jedné linii. Na obr.9 je secí strojek ARS-070. Semeno se vysévá pomocí dolíků v hřídeli. Na obr.10 jsou vidět tři řady důlků. Já využívám jen prostřední a levou řadu. V levé řadě je každý druhý důlek ucpán plastelínou, tím seji mrkev a petržel na konečnou vzdálenost, prostřední řada má volný jen jeden důlek sloužící k výsevu cvikly-červená řepa. Plastelínu používám, proto, že je to odzkoušeno a z různých materiálů je nejvhodnější. Když uvolním všechny dolíky v levé řadě, můžu vysévat svazenku a docílit požadované čtyři gramy na metr čtvereční. Tento strojek je prodeji i v dvouřádkovém provedení. Pak byl ještě strojek SS-1. Byl to křženec Hlohovce a ARS-070, používal se k setí řepy. Pak bych doporučil k prohlídcce toto: 1, 2, 3, 4, 5.

Je tam také secí strojek. Nelekněte se cen, ale je to paráda.
Pana Fíčka bych prosil o laskavé poskytnutí dokumentace na jeho strojek.
Jiří

Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek Agrozet Roudnice
Ruční secí strojek Agrozet Roudnice
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Ruční secí strojek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fíček - (15) - 130.4 (?), 12.11.2011 22:37

Ten strojek jsem dělal postupně, bez nákresu.Nepamatuji si rozměry.Musím ho nejdřív zkreslit a pak bych ho poslal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.26 (?), 26.11.2011 21:57

Dovolím si připojit se k diskuzi. Starý secí strojek z Roudnice (s dřevěnými klečemi) taky vlastním a užíval jsem ho k setí větších semen jako je řepa do uvláčené půdy. Návod k němu taky nemám a vaše rady mi přišly vhod.

Strojek na konci serie snímků užívám už velice dlouho (cca 15-20let). Nasazen na násadě od koštěte slouží spolehlivě. Chtěl bych upozornit na jeho zápory: pro setí je třeba zahradnicky upravená (uhrabaná) půda, dokonale suchý vnitřek strojku.  Kartáčkem a posunutím hřídelky s otvory se seřizuje průchodnost dle velikosti semen. Mám k němu další hřídelku s velkými otvory různých roztečí. Kladem je přesný výsevem a úspora semen. Vyroben byl ve Středním odborném učilišti zámečnickém v Jihlavě. Dneska jsem s ním zasel poslední petrřel, očistil, namazal a uložil.   Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.214 (?), 14.1.2013 21:40

Ten první strojek z Hlohovce mám také a také mu parádně praskly ty plastové loukotě. Tváří se jako kdoví co, ale je to spíš takový mlýnek na osivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 13.8.2015 22:01

Mám také ten první secí strojek co nafotil pan Jiří Pala - ten kotoučový z Hlohovce. Také mi na stejném místě parádně upadly loukotě kola, což bylo nějak opraveno, ale vydřel se mi plastový střed na kterém se točí kolečko a secí kotouček. Poradí někdo, jestli lze dens sehnad náhradní díly a kde? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.230 (?), 13.8.2015 23:18

Všechny díly dostanete z Hlohovce na dobírku v korunách českých.

J.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 14.8.2015 15:04

Díky. Sice to je kusá informace, ale pře strýčka Googla jsem se dopátral, že se jedná o secí strojek MiniMistral a že se jedná o výrobek ze slovenského Hlohovce. Tady jsou i doporučení pro použití výsevních kotoučků na jednotlivá semena - to by se mohlo také někomu hodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.238 (?), 13.8.2015 13:36

Dobrý den, máte li na mysli secí strojek Agrozet ARS - 066,(viz. foto), pak s ním mám velice dobré zkušešnosti, řekl bych že jiný lepší na našem trhu ani nenajdete. Seje se s ním velice dobře, ať se jedná o setí řádkové nepřerušované nebo do špetek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
palmera - (3) - 63.251 (?), 20.2.2012 12:30

Dobrý den pane Karle,

myslíte, že tím jde set třeba mrkev na přesnou vzdálenost?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika