Pákové nůžky



host - 72.183 (?) 
25.7.2007 14:20, zobrazeno: 10270x

Dobrý den,

rozhoduji se ke koupi pákových nůžek na ovocné stromy. Procházela jsem zatím nabídku trhu a je pár firem, co nabízejí různé nůžky v různých cenách.

Pokud někdo máte dobrou zkušenost s nějakou značkou případně typem těchto nůžek, napište.

Děkuji za odpověď, Iva.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 26.7.2007 8:18
Málokdo vyzkoušel více než jedny. Varuji před nůžkama z 100 Kč ze supermarketů. Když pominu kvaliítu, jsou příliš těžké. Myslím, že lepší jsou jednosečné nůžky, jsou konstrukčně jednodušší, lépe stříhají i mírně vychozené. O čistotu střihu a řez těsně u kmene u pákovek až tak nejde.
  Mám Wolf Gardeny a jsem spokojen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.183 (?), 26.7.2007 9:34

Ještě malý detail.

Myslela jsem velké dvojruční pákovky na silnější větve. Klasické nůžky jsem už vyzkoušela několikery, teď mám Felca a nedám na ně dopustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.7.2007 15:16
Ano, taky jsem mluvil o pákových dvouručních nůžkách. U nich je hmotnost právě dost důležitá, vztyčené ruce začnou brzy bolet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.135 (?), 24.8.2007 19:28
To je podle toho,na co je budete potřebovat.Mám pákovek několik.Ty z OBI bez převodu,delší,s úzkou přítlačnou  čelistí do oblouku,používám na střihání cca do 2cm větviček na stromě.Fiskarsky s převodem ozubeným a mnohem více prohnutou přítlačnou čelistí na větve na stromě do 5 cm.A potom mám  jedny s převodem -čelisti,rukojeti a vzpěrka tvoří čtyřúhelník.U nich je vysouvací rukojeť na dvojnásobnou délku.Ty jsem upravil,protože se ohýbaly a spojovací šrouby praskaly-rukojeti jsem spolu svařil v nejdelší pozici a na spodní trubku navařil plechovou výstuhu.Šrouby,Číňani je dělají z bílé čokolády,jsem nahradil pevnostníma a nyní jsou ideální pro střihání větví do 6 cm,které leží na zemi ,po zkáceném a pilou naporcovaném stromu.Jsou těžší ale s Fiskarskama bych se hrbil. Vlastimil Kornas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 136.244 (?), 21.3.2012 22:06

Přečetl jsem řadu diskuzí zde na fóru. Vážím si všech příspěvků, ale vzhledem k akci, kdy veškeré nůžky Fiskars (ano vím, že stojí za prd) právě stojí 1/3, koketuji s myšlenkou zakoupit si jejich nejdražší, pákové nůžky dvouruční převodové L. Jsou opravdu tak zlé? Má někdo s nimi větší zkušenosti? Samozřejmě by se mi líbily třeba ty od Bahca, ale 1700,- za ně zatím nejsem s to utratit... Díky. Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 33.69 (?), 21.3.2012 23:04

Rozhodně neberte ty jednočepelové, ale s hákovou hlavou.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika