Meteostanice na zahradě?



host - 56.55 (?)
9.3.2009 23:08
My máme doma jakýsi bazmek v ceně asi osmi stovek, ke kterému jsem po 250 korunách dokoupil další dvě čidla. Udávaný dosah 300 m volně a 50 v domě bez problémů splnňuje. Z pokoje tak mohu odečítat kromě vnitřní teploty a vhkosti ještě další tři místa, v mém případě venku, ve skleníku a v zařízení pro chov ptáků. Ke každému čidlu lze zvlášť nastavit teplotní alarm, takže mi to začne doma hulákat třeba když by ve skleníku mělo mrznout atd. Navíc ukazuje vývoj tlaku a z něj "předpovídá počasí" - víceméně spolehlivěji, než televize, fáze měsíce, přesný čas a možná i něco dalšího, co jsem ještě neobjevil. No podle mě za ty peníze muziky jako hrom a pro zahradu hodně užitečná věcička. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Luby - (3) - 212.203 (?), 9.3.2009 13:09, zobrazeno: 7211x

Má smysl si na zahradu (do skleníku) pořídit meteostanici? Třeba pro sledování vlhkosti a teploty v tom skleníku.

Díky Lubor

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.100 (?), 9.3.2009 13:43

Jestli nejde o spam, mám tyto zkušenosti. Stanici (jednodušší než v odkazu) mám umístěnou v obýváku naproti balkonovému oknu. Čidlo (teplota, vlhkost)  je na zaskleném balkoně uvnitř. Celková vzdálenost jednotka - čidlo je asi 7 - 8 metrů s přímou viditelností. Mezi nimi je balkonové okno s dvojsklem. V této konfiguraci má občas jednotka potíže s komunikací s čidlem. Nezlepšilo se ani výměnou baterií v obojím. Podle návodu komunikuje jednotka s čidlem na 20 - 30 m ve volném prostoru.  Toto - vzdálenost čidla od základny je podle mne hlavní omezení. Jak to využijete je už jiná věc, to je na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Luby - (3) - 212.203 (?), 9.3.2009 15:13

Díky. To mě překvapuje, že už na těch 7 metrů má problémy.  Já jsem ani u těch meteostanic nikde neviděl uvedené nějaké vzdálenosti. Vždy je tam, že komunikuje přes frekvenzi 443 Mhz a konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 9.3.2009 13:57

Dobrý den. Trošku se přidám. Meteostanice je to jistě skvělá, ale k čemu Vám bude sloužit? Nic s n í nebudete ovládat, jenom budete číst údaje. K čemu Vám ale ty údaje budou? Sám mám stanici, a já dle ní plánuji práci, protože skutečně ukazuje, zda bude pršet, nebo ne. Také ukazuje přesný čas. Toto ale ve skleníku není k ničemu, tam neprší. Tímto ale nechci rozhodně od nákupu odrazovat, protože bude hodně důležité také to, že z ní budete mít radost. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.40 (?), 9.3.2009 14:59
Pri koupi se hlavne vyvarujte levnym meteostanicim, ktere nemeri zrovna nejpresneji. Rodicum jsem koupil meteostanici s venkovnim teplotnim cidlem, vodotesnym cidlem do bazenu a teplotnim cidlem s merenim vlhkosti do skleniku. Cidla funguji bez problemu. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Luby - (3) - 212.203 (?), 10.3.2009 9:32

Ta v té soutěži je myslíte dobrá? Resp. od jaké ceny začínají být použitelné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.36 (?), 11.3.2009 1:07
Konkretni znacku vam nenapisu, ale doporucuju zajit do obchodu s vetsim vyberem a porovnat. Jsou mezi nimi velke rozdily, jak ve zpracovani tak v prehlednosti displeje. Pritom cenove je rozdil v radu stokorun. Jelikoz v zakladni dodavce je pouze jedno cidlo doporucuji se zeptat prodejce o moznosti dokoupeni pro vas vhodnych cidel. Ceny lepsich meteostanic zacinaji na tisici korunach. Jeste jedna zajimavost: Nektere cinske vyrobky pouzivaji tuzkove AA baterie, ktere jsou o par milimetru kratsi nez by meli byt a pak je problem do pouzdra nacpat klasickou tuzkovou baterii znackovych vyrobcu. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.55 (?), 9.3.2009 23:08
My máme doma jakýsi bazmek v ceně asi osmi stovek, ke kterému jsem po 250 korunách dokoupil další dvě čidla. Udávaný dosah 300 m volně a 50 v domě bez problémů splnňuje. Z pokoje tak mohu odečítat kromě vnitřní teploty a vhkosti ještě další tři místa, v mém případě venku, ve skleníku a v zařízení pro chov ptáků. Ke každému čidlu lze zvlášť nastavit teplotní alarm, takže mi to začne doma hulákat třeba když by ve skleníku mělo mrznout atd. Navíc ukazuje vývoj tlaku a z něj "předpovídá počasí" - víceméně spolehlivěji, než televize, fáze měsíce, přesný čas a možná i něco dalšího, co jsem ještě neobjevil. No podle mě za ty peníze muziky jako hrom a pro zahradu hodně užitečná věcička. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika