Mám nový srážkoměr a chci se pochlubit



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?)
29.12.2021 13:00

tak to je smutné, v ČB v listopadu 35,1 a v prosinci 29,3mm. Jinak přeji hodně pěstitelských úspěchů v příštím roce. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 15.11.2021 21:43

PP i Waltře, nemám srážkoměr, ale ty dva měsíce fakt byly neobvykle suché. Zajímavé je, že jsem rajčata, ale ani jiné plodiny, vůbec nezaléval. Vystačily si s rosou. Ale ty byly naopak velmi vydatné. Tedy alespoň tady.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.142 (?), 29.12.2021 12:05

Prosinec 37 mm a konec měření. Srážkoměr mrazem prasknul, i když je kuželový a taxem si myslel, že vydrží. Jenže mysleti znamená... Zjistil jsem, že to tak nějak nepotřebuju, když budu toužit po milimetrech deště, podívám se na in-počasí na nějakou blízkou stanici. To že u nás prší víc než leckde jinde vím už dost dlouho i bez měřícího kybliku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?), 29.12.2021 13:00

tak to je smutné, v ČB v listopadu 35,1 a v prosinci 29,3mm. Jinak přeji hodně pěstitelských úspěchů v příštím roce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.164 (?), 29.12.2021 18:38

Jestli je to ten zelený plastový, tak se dá zalepit tavným lepidlem. Ale opravdu není určený pro provoz v mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.142 (?), 29.12.2021 18:48

Je a lepit to nijak nebudu, myslím, že to stejně nevydrží. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 141.164 (?), 1.1.2022 19:57

Ten nejmasovější zelený vydrží rok s průsvitnou lepící páskou na čistém podkladu a dva roky s tavným lepidlem. Ony totiž bývají často nakřáplé už při prodeji, jak je výrobce narazí do sebe. U mne je hlavní problém vzpomenout si, kam jsem ho před zimou uložila.Ale souhlasím, zalití poznáme na půdě, na to dešťoměr netřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.87 (?), 2.1.2022 6:40

Zalití na půdě pořádně nepoznáme. Srážkoměr je dobrá věc, profi pěstitelé používaji tenziometry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.93 (?), 30.12.2021 17:05

Trochu zkušeností z měření srážek z malé vesnice za Krucemburkem na Vysočině.Jsme tam tři chalupáři a dva sedláci, co se zabývají "přesným" měřením srážek, ob den si vyměňujeme výsledky, u piva se dohadujeme,  a tak shrnuji:

- Pokud někdo neudá přesnou polohu tak informace o srážkách má malou vypovídací hodnotu, zvláště při silných lokálních bouřkách. Dokonce i v tak malé vesnici se výsledky podstatně liší na vzdálenost sto či dvěstě metrů.  Malý měřák o průměru 10 cm (?) je nepřesné šidítko. Meteorologové měří do čtverce metr krát metr, já např. do válce o průměru 300 mm uprostřed velkého dvora. Vodu slévám opatrně do kalibrovaného válce na chemii, přepočítávám koeficientem na metr čtvereční. - Je třeba eliminovat různá závětří. Nejhorší snad je, když si nadšený amatér postaví to malé šidítko blízko keřů, stromů či dokonce v závětří za domem.- Sníh, který neroztaje za tepla či při dešti na vodu, tak zřejmě nejde do země. Podle sedláků se tato voda i za mrazů postupně vyfouká. V měřáku však zůstane a klame výsledky o srážkách ve vesnici.

- Všechny diskutující o zahradničení všeobecně prosím, aby udávali alespoň přibližnou polohu. Největší legrace totiž je, když se zde dva domlouvají komu už vzešel česnek - přitom jeden je ze Strážnice a druhý z Vrchlabí... Vlado z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.142 (?), 30.12.2021 19:35

S tím jsem počítal, že to nebude nějak přesné a šťourové nad tím ohrnou pysk. Ale nemám - neměl jsem ambice to měření zakládat na vědeckých principech a rozhodně nehodlám rovnat kapky přesně svisle. S tou polohou máte recht a nedá se s tím nic dělat. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.1 (?), 30.12.2021 21:23

Sníh, který neroztaje za tepla či při dešti na vodu, tak zřejmě nejde do země. Podle sedláků se tato voda i za mrazů postupně vyfouká.

Z tohoto důvodu zcela přesné měření srážek postrádá pro zahrádkáře smysl. Navíc sníh, který roztaje - klidně za tepla či při dešti - a pod ním je nerozmrzlá zem, odteče pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika