Mám nový srážkoměr a chci se pochlubit



host - 236.1 (?)
30.12.2021 21:23

Sníh, který neroztaje za tepla či při dešti na vodu, tak zřejmě nejde do země. Podle sedláků se tato voda i za mrazů postupně vyfouká.

Z tohoto důvodu zcela přesné měření srážek postrádá pro zahrádkáře smysl. Navíc sníh, který roztaje - klidně za tepla či při dešti - a pod ním je nerozmrzlá zem, odteče pryč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 15.11.2021 21:43

PP i Waltře, nemám srážkoměr, ale ty dva měsíce fakt byly neobvykle suché. Zajímavé je, že jsem rajčata, ale ani jiné plodiny, vůbec nezaléval. Vystačily si s rosou. Ale ty byly naopak velmi vydatné. Tedy alespoň tady.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 29.12.2021 12:05

Prosinec 37 mm a konec měření. Srážkoměr mrazem prasknul, i když je kuželový a taxem si myslel, že vydrží. Jenže mysleti znamená... Zjistil jsem, že to tak nějak nepotřebuju, když budu toužit po milimetrech deště, podívám se na in-počasí na nějakou blízkou stanici. To že u nás prší víc než leckde jinde vím už dost dlouho i bez měřícího kybliku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 29.12.2021 13:00

tak to je smutné, v ČB v listopadu 35,1 a v prosinci 29,3mm. Jinak přeji hodně pěstitelských úspěchů v příštím roce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.164 (?), 29.12.2021 18:38

Jestli je to ten zelený plastový, tak se dá zalepit tavným lepidlem. Ale opravdu není určený pro provoz v mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.142 (?), 29.12.2021 18:48

Je a lepit to nijak nebudu, myslím, že to stejně nevydrží. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 141.164 (?), 1.1.2022 19:57

Ten nejmasovější zelený vydrží rok s průsvitnou lepící páskou na čistém podkladu a dva roky s tavným lepidlem. Ony totiž bývají často nakřáplé už při prodeji, jak je výrobce narazí do sebe. U mne je hlavní problém vzpomenout si, kam jsem ho před zimou uložila.Ale souhlasím, zalití poznáme na půdě, na to dešťoměr netřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.87 (?), 2.1.2022 6:40

Zalití na půdě pořádně nepoznáme. Srážkoměr je dobrá věc, profi pěstitelé používaji tenziometry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.93 (?), 30.12.2021 17:05

Trochu zkušeností z měření srážek z malé vesnice za Krucemburkem na Vysočině.Jsme tam tři chalupáři a dva sedláci, co se zabývají "přesným" měřením srážek, ob den si vyměňujeme výsledky, u piva se dohadujeme,  a tak shrnuji:

- Pokud někdo neudá přesnou polohu tak informace o srážkách má malou vypovídací hodnotu, zvláště při silných lokálních bouřkách. Dokonce i v tak malé vesnici se výsledky podstatně liší na vzdálenost sto či dvěstě metrů.  Malý měřák o průměru 10 cm (?) je nepřesné šidítko. Meteorologové měří do čtverce metr krát metr, já např. do válce o průměru 300 mm uprostřed velkého dvora. Vodu slévám opatrně do kalibrovaného válce na chemii, přepočítávám koeficientem na metr čtvereční. - Je třeba eliminovat různá závětří. Nejhorší snad je, když si nadšený amatér postaví to malé šidítko blízko keřů, stromů či dokonce v závětří za domem.- Sníh, který neroztaje za tepla či při dešti na vodu, tak zřejmě nejde do země. Podle sedláků se tato voda i za mrazů postupně vyfouká. V měřáku však zůstane a klame výsledky o srážkách ve vesnici.

- Všechny diskutující o zahradničení všeobecně prosím, aby udávali alespoň přibližnou polohu. Největší legrace totiž je, když se zde dva domlouvají komu už vzešel česnek - přitom jeden je ze Strážnice a druhý z Vrchlabí... Vlado z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.142 (?), 30.12.2021 19:35

S tím jsem počítal, že to nebude nějak přesné a šťourové nad tím ohrnou pysk. Ale nemám - neměl jsem ambice to měření zakládat na vědeckých principech a rozhodně nehodlám rovnat kapky přesně svisle. S tou polohou máte recht a nedá se s tím nic dělat. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.1 (?), 30.12.2021 21:23

Sníh, který neroztaje za tepla či při dešti na vodu, tak zřejmě nejde do země. Podle sedláků se tato voda i za mrazů postupně vyfouká.

Z tohoto důvodu zcela přesné měření srážek postrádá pro zahrádkáře smysl. Navíc sníh, který roztaje - klidně za tepla či při dešti - a pod ním je nerozmrzlá zem, odteče pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika