Jaké zahradní nůžky?



host - 189.109 (?)
10.3.2023 8:11

Je to uvedené v předchozím odkaze - nejsou rozebíratelné. Nicméně zatím jsem neměl potřebu je brousit, nemají se jak ztupit. Naostřit je můžete ale i složené,  a nebo rozebrat tak, že odvrtáte nýty, nabousíte a pak spojíte šrouby. Jejich cena je něco přes 200 Kč, takže jich můžete zničit 10 (což se vám za život asi nepoštěstí), abyste se dostal na cenu těch "supernůžek" předřečníka.

Dříve jsem používal dvoubřitové, ale nikdy se mi nestalo, aby se celkem záhy nevyviklaly nebo neztupily. Je pravda, že nikdy jsem nešel do takových, jejichž cena je několik tisíc, protože na superkvalitu a nezničitelnost nevěřím. Zatím jsem se nesetkal s výrobkem (ať už jde o jakýkoli obor), u kterého by vysoká cena znamenala řádově větší výdrž. Proto jsem na doporučení skončil u těchto levných nůžek, které mají zatím bezkonkurenčně nejlepší výdrž a funkčnost, a ač mám v šuplíku i několik typů dvoubřitových, už po nich nesáhnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 232.16 (?), 9.3.2023 14:09

Vaše volba, nikdo vás do toho nenutil. Při tomto množství stromků, bych já šlhal, daleko na východ a pořídil si něco s plátovaným ostřím. Je to velmi vysoký level, jak kvalitativní, tak cenový.Můžete se mrknout zde: https://www.niwa.cz/p/hanakuma-zahradni-nuzky-typ-b-200. Měl jsem v úmyslu zde postnout ruční výrobu japonských sadařských nůžek. Ale můžete se podívat na výrobu krejčovských nůžek: https://www.youtube.com/watch?v=c0oRUWnO0Uw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.21 (?), 9.3.2023 17:14

laughlaughlaugh

A já zase můžu doporučit

www.ags-shop.cz/cz/e-shop/2056827/c87747-zahradni-rucni-nuzky/zahradni-nuzky-kovadlinkove-wolf-garten-rs-en.html

které mi slouží už desetiletí a stovky stromů s nimi nemají ani ten nejmenší problém. wink Můžete si tvrdit něco o "drcení pletiv" a další nesmysly, nicméně není nad zkušenost, spolehlivost a plnou funkčnost těchto nůžek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.148 (?), 12.11.2017 22:35

Je možné nožnice RS-EN v prípade potreby rozobrať čepeľ a naostriť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 10.3.2023 8:11

Je to uvedené v předchozím odkaze - nejsou rozebíratelné. Nicméně zatím jsem neměl potřebu je brousit, nemají se jak ztupit. Naostřit je můžete ale i složené,  a nebo rozebrat tak, že odvrtáte nýty, nabousíte a pak spojíte šrouby. Jejich cena je něco přes 200 Kč, takže jich můžete zničit 10 (což se vám za život asi nepoštěstí), abyste se dostal na cenu těch "supernůžek" předřečníka.

Dříve jsem používal dvoubřitové, ale nikdy se mi nestalo, aby se celkem záhy nevyviklaly nebo neztupily. Je pravda, že nikdy jsem nešel do takových, jejichž cena je několik tisíc, protože na superkvalitu a nezničitelnost nevěřím. Zatím jsem se nesetkal s výrobkem (ať už jde o jakýkoli obor), u kterého by vysoká cena znamenala řádově větší výdrž. Proto jsem na doporučení skončil u těchto levných nůžek, které mají zatím bezkonkurenčně nejlepší výdrž a funkčnost, a ač mám v šuplíku i několik typů dvoubřitových, už po nich nesáhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.175 (?), 2.3.2023 16:14

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zdali jsou tyto nůžky vhodné na výchovný řez? Používám staré přivodové nůžky od Fiskars, překvapivě dlouho vydržely a větší větve zvládají dobře, ovšem ty drobné při výchovné řezu už drtí i přes nabroušení, proto bych si alespoň prozatím na výchovný řez pořídil nějakou levnou náhradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 2.3.2023 16:48
Takové které mají dva ostré břity.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 10.3.2023 12:16

Já se osobně důsledně vyhýbám produktům Bahco. Koupil jsem očkovák Bahco PRADINES P11- MADE IN FRANCE. NO větší kopyto se jen těžce hledá. Vyříznout očko, tímto nožem by nesvedl ani Coperfield, nevrtí se sice, jako psí ocásek, ale přídržné pero ho stěží udrží v otevřeném, čili pracovním stavu, takže nabrousit a obtáhnout je o prsty. Rozhrnovák kůry na pero nereaguje vůbec, když se zavře, tak je kumšt ho otevřít. Hlavně, že k nabídce, byla přiložena parádní videa. Takže vyhazov ve výši skoro jednoho Palackého. Být to v kamenném krámě, tak ho necám ležet na pultě a zašveholím „S Bohem“.Toto se může stát jen v ešopu a po rozbalení zásilky, si můžu jít maximálně pískat, nebo abych dostal zpět toho Palackého, tak bych si musel najmout Sokola (ne dravého ptáka) a do konce života bych ho nezaplatil. Takže to oželím, nebo vychválím, až do nebes, a to je to na čem je založen ešop, oficiálně uznaná zlodějina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.251 (?), 10.3.2023 16:08

S očkovacím nožom Bahco skúsenosti nemám, ale nožnice na strihanie konárov mám dvoje a sú proste perfektné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.156 (?), 2.3.2023 21:49

Ano, muzu potvrdit, Extol Premium, cena kolem 180, kam se hrabe Fiskars do litru.

MilosK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mapler - (3) - 116.175 (?), 7.3.2023 23:27

Díky za tip. Našel sem dva typy, které vypadají dobře https://www.extol.cz/nuzky-zahradnicke-215mm-sk5 a https://www.extol.cz/nuzky-zahradnicke-205mm-sk5, nevím jaký přesně v nich je rozdíl. Vy jste měl na mysli které? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika