Jaké zahradní nůžky?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
25.10.2017 10:29

Vím, je to kravina, nůžky mám asi třicatery. Tak, jako ruční pilka Silky je určitě nejlepší a jinou do ruky neberu, u nůžek to tak není. Bahco, Felco, Löwe, Gardena  - dobré nůžky, nic proti nim.  Ale když jdu stříhat, pokaždé sáhnu, tak jako bunny,  po RS-EN od W-G za tři stovky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 78.117 (?), 25.10.2017 10:22
I po třech letech práce s Bahco nůžkami jsem s nimi maximálně spokojený. Cena sice přes 1.000 Kč, ale je radost s nimi pracovat. Pro větší průměry mám též Bahco pákovky a na vyšší větve Fiskars nůžky na teleskopické tyči. Sice práce je s nimi namáhavější /jak se "zápasí" s tou pákou dlouhé tyče/, ale bezpečnější než ze žebříku. IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.10.2017 10:29

Vím, je to kravina, nůžky mám asi třicatery. Tak, jako ruční pilka Silky je určitě nejlepší a jinou do ruky neberu, u nůžek to tak není. Bahco, Felco, Löwe, Gardena  - dobré nůžky, nic proti nim.  Ale když jdu stříhat, pokaždé sáhnu, tak jako bunny,  po RS-EN od W-G za tři stovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.245 (?), 25.10.2017 20:09

Popravde tie RS-EN od Wolf garten som videl, ale zdali sa mi nejake zvlášne, netypické.. Sú rozoberateľné? Čo znamená, že su kovadlinové?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.150 (?), 26.10.2017 20:53

Nůžky RS-EN stříhají velmi dobře, ovšem výrobce ví proč nasadil tak nízkou cenu.Jsou to nůžky, které vyhovují "rekreačnímu " stříhání stromků.Když dojde na střih slivoní, většího množství, vydrží tak max. týden intenzivní práce a je konec.Stříhal jsem dva větší sady a měl jsem možnost porovnat RS, Felco 8 a Bahco s otočnou rukojetí.RS byly po týdnu na vyhození(nejsou už staří fachmani, kteří by zvládli nové uložení s čepem).Felco a Bahco jsem přebrousil a jedou dále.Práce s nimi však nebyla zdaleka tak komfortní.

Je to na zváženou, jedny nůžky Bahco, nebo minimálně čtvery RS- EN.

Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.133 (?), 26.10.2017 21:15

...dve RS s dvojrocnou zarukou a ked sa kus pokazy reklamovat a kupit treti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 9.50 (?), 26.10.2017 21:49

Před pár lety jsem koupil dvoje převodové dvoučepelové Fiskars 111540. Obé už jsou po smrti - kompozit nevydržel a došlo k rozlomení ručky.

Předloni jsem pořídil Bahco PX, s kterými jsem hodně spokojen. Letos jsem je ale dal mamce poté, co jsem v zástavárně objevil po levnu nové Gardeny Premium BP 50. Skvěle padnou do ruky, vypadají nezničitelně, dělá se mi s nimi líp jak s Bahco. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 26.10.2017 22:19

Tyhle Gardeny mám leta, a furt jedou, ale musel jsem obalit rukojeti pěnovkou, protože mi skřípaly při úplném zavření bříška prstů. Úplně nezničitelné nebudou - už mi z nich vypadly nějaké šroubky a musel jsem je nahradit provizorními. Bahco je vyšší level, co se týká lehkosti stříhu   a při delší práci nebo silnějších větvích je to markantní plus.  Ovšem nemají zářez pro střihání drátěných úvazků a "za ty prachy" by mohly mít nějaké pouzdro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.10.2017 9:20

Gardeny Premium BP 50. Skvěle padnou do ruky,...

S těmi Gardenami se stříhá dobře. Co jim lze vytknout, je pružina, kterou lze ztratit (už se mi to povedlo). Taky pojistka ovládaná palcem je umístěna na hřbetu nůžek - v místě, kde se palec při střihu nenachází. Genialita RS-EN je (mimo malých rozměrů a lehkosti nůžek) právě v umístění aretační pojistky, při jejím ovládání není třeba měnit polohu prstů na nůžkách. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.10.2017 9:33

Nůžky RS-EN stříhají velmi dobře, ovšem výrobce ví proč nasadil tak nízkou cenu.Jsou to nůžky, které vyhovují "rekreačnímu " stříhání stromků.

To je pravda, nejsem profesionál, ale nůžky stačí na každoroční rekreační stříhání 180 stromů, několik desítek keřů rybízů, angreštlů, malin, růží,, atd. Pravda, mám jich v šuplíku několik, takže ne vždy sáhnu po stejných. Vzhledem k tomu, že jde o jednosečné nůžky, nehrozí jim "vyžvejkaný střih"
  Bahco a Löwe tam leží taky, stříhají dobře, ale jsou těžší a jejich aretační pojistka není umístěna tak ergonomicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.133 (?), 27.10.2017 17:50

strihat 180 stromkov je dlha rekreacia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika