Jaké zahradní nůžky?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
28.10.2017 9:20

Gardeny Premium BP 50. Skvěle padnou do ruky,...

S těmi Gardenami se stříhá dobře. Co jim lze vytknout, je pružina, kterou lze ztratit (už se mi to povedlo). Taky pojistka ovládaná palcem je umístěna na hřbetu nůžek - v místě, kde se palec při střihu nenachází. Genialita RS-EN je (mimo malých rozměrů a lehkosti nůžek) právě v umístění aretační pojistky, při jejím ovládání není třeba měnit polohu prstů na nůžkách. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 78.117 (?), 25.10.2017 10:22
I po třech letech práce s Bahco nůžkami jsem s nimi maximálně spokojený. Cena sice přes 1.000 Kč, ale je radost s nimi pracovat. Pro větší průměry mám též Bahco pákovky a na vyšší větve Fiskars nůžky na teleskopické tyči. Sice práce je s nimi namáhavější /jak se "zápasí" s tou pákou dlouhé tyče/, ale bezpečnější než ze žebříku. IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.10.2017 10:29

Vím, je to kravina, nůžky mám asi třicatery. Tak, jako ruční pilka Silky je určitě nejlepší a jinou do ruky neberu, u nůžek to tak není. Bahco, Felco, Löwe, Gardena  - dobré nůžky, nic proti nim.  Ale když jdu stříhat, pokaždé sáhnu, tak jako bunny,  po RS-EN od W-G za tři stovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 95.245 (?), 25.10.2017 20:09

Popravde tie RS-EN od Wolf garten som videl, ale zdali sa mi nejake zvlášne, netypické.. Sú rozoberateľné? Čo znamená, že su kovadlinové?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.150 (?), 26.10.2017 20:53

Nůžky RS-EN stříhají velmi dobře, ovšem výrobce ví proč nasadil tak nízkou cenu.Jsou to nůžky, které vyhovují "rekreačnímu " stříhání stromků.Když dojde na střih slivoní, většího množství, vydrží tak max. týden intenzivní práce a je konec.Stříhal jsem dva větší sady a měl jsem možnost porovnat RS, Felco 8 a Bahco s otočnou rukojetí.RS byly po týdnu na vyhození(nejsou už staří fachmani, kteří by zvládli nové uložení s čepem).Felco a Bahco jsem přebrousil a jedou dále.Práce s nimi však nebyla zdaleka tak komfortní.

Je to na zváženou, jedny nůžky Bahco, nebo minimálně čtvery RS- EN.

Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.133 (?), 26.10.2017 21:15

...dve RS s dvojrocnou zarukou a ked sa kus pokazy reklamovat a kupit treti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 9.50 (?), 26.10.2017 21:49

Před pár lety jsem koupil dvoje převodové dvoučepelové Fiskars 111540. Obé už jsou po smrti - kompozit nevydržel a došlo k rozlomení ručky.

Předloni jsem pořídil Bahco PX, s kterými jsem hodně spokojen. Letos jsem je ale dal mamce poté, co jsem v zástavárně objevil po levnu nové Gardeny Premium BP 50. Skvěle padnou do ruky, vypadají nezničitelně, dělá se mi s nimi líp jak s Bahco. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 26.10.2017 22:19

Tyhle Gardeny mám leta, a furt jedou, ale musel jsem obalit rukojeti pěnovkou, protože mi skřípaly při úplném zavření bříška prstů. Úplně nezničitelné nebudou - už mi z nich vypadly nějaké šroubky a musel jsem je nahradit provizorními. Bahco je vyšší level, co se týká lehkosti stříhu   a při delší práci nebo silnějších větvích je to markantní plus.  Ovšem nemají zářez pro střihání drátěných úvazků a "za ty prachy" by mohly mít nějaké pouzdro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.10.2017 9:20

Gardeny Premium BP 50. Skvěle padnou do ruky,...

S těmi Gardenami se stříhá dobře. Co jim lze vytknout, je pružina, kterou lze ztratit (už se mi to povedlo). Taky pojistka ovládaná palcem je umístěna na hřbetu nůžek - v místě, kde se palec při střihu nenachází. Genialita RS-EN je (mimo malých rozměrů a lehkosti nůžek) právě v umístění aretační pojistky, při jejím ovládání není třeba měnit polohu prstů na nůžkách. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.10.2017 9:33

Nůžky RS-EN stříhají velmi dobře, ovšem výrobce ví proč nasadil tak nízkou cenu.Jsou to nůžky, které vyhovují "rekreačnímu " stříhání stromků.

To je pravda, nejsem profesionál, ale nůžky stačí na každoroční rekreační stříhání 180 stromů, několik desítek keřů rybízů, angreštlů, malin, růží,, atd. Pravda, mám jich v šuplíku několik, takže ne vždy sáhnu po stejných. Vzhledem k tomu, že jde o jednosečné nůžky, nehrozí jim "vyžvejkaný střih"
  Bahco a Löwe tam leží taky, stříhají dobře, ale jsou těžší a jejich aretační pojistka není umístěna tak ergonomicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.133 (?), 27.10.2017 17:50

strihat 180 stromkov je dlha rekreacia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika