Drtič větví - štěpkovač z Baumaxu, zkušenosti



host - 45.6 (?)
4.4.2012 10:05

do těchto malých drtičů se nemá cenu pouštět sou jen na tenký zahradní odpad ja sjsem si drtič vyrobil a pochroupe větve do průměru 6cm.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 17.3.2008 10:27

Ano.Rychloběžné, to je prakticky hoblovka, která taky nedělá velký odpad.Se štěpky 3 cm už se pěkně topí.Když se bude chtít podívat na výsledné štěpky 3 cm, tak se podívejte na video v příspěvku Malá mechanizace-drtič větví,ze dne 8.3.2008 v 22.08.Jde o vylepšenou kopií prodávaného štěpkovače, který jsem si udělal, protože s koupeným jsem nebyl spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.12 (?), 24.2.2009 0:53

chtel bych se zeptat, chci si koupit nejaky levnějsi drtič větvi nebo štěpkovač, ktery dela větši kusy, mam v planu to použit na topeni. nemam s tim zkušenost jaky typ by byl lepši jesty nože nebo ozubenej valec. mužete mi nekdo poradit?       dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 24.2.2009 9:59
Válec. Jeho průměr-počet zubů a vzdálenost konců zubů od sebe určuje velikost špalíků. Teoreticky (třeba je to blbost, opravte mě), když koupíte v hyprsupr červenýho válcovýho Hechta za 2500 (levnější varianta zeleného asgatecu-úplně to samé v jiné barvě plastu), tak vám to bude sekat špalíky asi 2cm dlouhé, když by se ten válec upravil tak, že by se jeden nůž na něm vyřízl a jeden nechal, mohlo by to možná vyrábět štěpku jednou tolik delší. Ale jak říkám, jen nápad. Tenhle štěpkovač mám, hodí se na sežvejkání bordelu na zahradě, ale s tím, že si domů odněkud přitáhnete hromadu větví a sežvejkáte na topení, na to zapomeňte, je to pomalé jak šnek a pracné. Lepší řešení na topení má štěpkovač od Rojka, dva válce proti sobě a na nich jen 2 břity. Cena 80 tisíc.. :-/

Jinak v tom Hechtu jsem si vyráběl i mulčovací kůru, posbíral jsem si ji na pile asi půl vozejku, je potřeba ji nalámat nebo nasekat na asi 4cm široké proužky a trošku se s tím poprat. Brejlové otvory jsou kolmo k ose válce, tak to není úplně tak jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.209 (?), 9.4.2015 11:07

Mal som možnosť vyskúšať oba drviče. Ten valčekový je až neuveriteľne lepší. Do nožového musíte konáre tlačiť, zároveň štelovať, aby stláčať ich dokopy. Vyžaduje to silu, je to hodne nepríjemné a namáhavé, a musíte konátr držať do konca. Valčekový si vťahuje konáre sám, stačí neprehnať hrúbku. Týmpádom stačí hrubší koniec konára zaviesť do stroja a o zvyšok konára sa postará. Medzitým sa dá chystať si ďalší kus. Bez námahy. Môj odhad - produktivita je cca 2 - 3 x vyššia, a temer bez námahy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.99 (?), 9.4.2015 12:23

To je ako povedat "Kupil som si poriadne 1500W buracie kladivo, s nim vyvrtam diery neuveritelne rychlejsie ako s 650W priklepovou vrtackou". Ano, do panelu, ale skuste dat do toho buracieho kladiva 3mm vrtak a vyvrtajte mi dieru do dreva.

Aj ja som mal moznost vyskusat oba druhy zahradnych drvicov a vybral som si podla toho na co pouzity odpad pouzivam. Pokial sa chcem konarov iba zbavit pripadne pouzit ako mulc je vhodnejsi valec z ktoreho vychadza hrubsia drt. Pokial chcem vsak stiepku do kompostu je vhodnejsi nožovy. A kedze mam tyzdenne 3 furiky travy z kosenia ale ziadne piliny, slamu alebo iny C material, mozete hadat kt. som si vybral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.210 (?), 9.4.2015 14:05

Vy do travy potrebujete nejake piliny. Vasou prioritou je toto. Takych je mozno 10 % z tych, co si kupuju tento stroj. Vacsina sa chce hlavne ZBAVIT konarov nejakym rychlym a najmenej pracnym sposobom. Tych je 90 %. A preto vacsinou vsetci chvalia valcovy. Je rychlejsi a menej pracny a hlavne odolny na nejake otupenie materialu a dalsie neduhy. Je to za cenu hrubsieho materialu. Nakoniec aj tento hrubsi sa da kompostovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.79 (?), 9.4.2015 15:43

je jedno ci je to 10% alebo 90%. ide o to, ze kazdy je na niečo ine a kazdy ma svoje + aj -

Ako u vsetkeho je najrozumnejsie si sadnut, dat si na papier co očakavam, potrebujem, klady, zapory a podla toho si vybrať. Inak ja mam napr. to stastie, ze sused ma valec a ja nozovy. Takze si to navzajom poziciavame podla toho čo potrebujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.191 (?), 1.5.2010 10:42

Koupil jsem před 3 lety v Liedlu drtič Florabest 2500W s válcovou frézou - kolo s 8 zuby, které je pomaloběžné (40 ot. za minutu) a jede proti přítlačné duralové destičce, o níž větev drtí a střihá. Za 2500Kč ve slevě dodnes naprostá spokojenost, protože ani po zpracování spousty větví a půjčování příbuzným nejeví zuby známky opotřebení. Když se vetěv kousne, nahodí stroj sám zpětný chod a funguje bezvadně - vložíte větev a než ji schroustá, připravíte si další, takže práce jde rychleji než u drtiče se sekacími noži, kde často musíte větev přidržovat nebo ji tlačit do stroje. Tady štěpka padá rovnou do koše, který je součástí - 2-3cm délka je vhodná k topení - po pár dnech na slunci je totiž suchá. Jediný nedostatek pro mě je limit větví do průměru 4cm, líbil by se mi výkonnnější stroj. U drtiče se sekacími noži, který jsem taky používal, velmi záleží na ostrosti nožů a ty moc dlouho ostré nevydrží. Pokud jsou ostré, funguje i samonatahování větví, ale rozebírání při zaseknutí je vrcholně otravné, takže pokud nepotřebujete jemnou řezanku a chcete plynulou práci s menším hlukem, doporučuji drtič s válcovou frézou - povolením 4 šroubů se dostanete k uložení, lehce promáznete a stroj je věčný - neodejde-li elektronika nebo motor. Většina těchto typů je shodných a liší se asi jen cenou. Pokud někdo dělá typ se dvěma frézami proti sobě, šel bych do takového, ale Rojek je pro běžného zahrádkáře přeci jen ekonomicky těžko stravitelný.

Jinak bych doporučil pisatelům, kteří na něčí dotaz odpovídají jen dalším dotazem nebo informací, že oni by si něco a nevědí co, aby se zamysleli nad tím, zda jejich zbytečné příspěvky mohou někomu pomoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.6 (?), 4.4.2012 10:05

do těchto malých drtičů se nemá cenu pouštět sou jen na tenký zahradní odpad ja sjsem si drtič vyrobil a pochroupe větve do průměru 6cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.35 (?), 6.4.2012 14:38

Tak 6cm větve nedrtím, takže nepotřebuju takový stroj doma dělat.Tomu pánovi, co psal článek 1 .5. 2010.Po třech letech napsat, že stroj je věčný? Vsadil bych boty, že při častějším používání jsou do šesti let kolečka v převodovce bez bronzových futer.Ale za 2500kč? Já za něj dal 10 000kč a kolečka byly na šrot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika