Plastový sud na zeli



host - 56.4 (?)
7.5.2019 10:05

Koupil jsem 10 l soudek z plastu před cca 2 měsíci úplnou náhodou v Polsku, ale naprosto stejný se nabízí i v našich zásilkových obchodech.Pro vyhledávání použijte "soudek na zelí ph "

Hledal jsem totiž náhradu za můj keramický, který už má za léta používání přece jen spoustu vlasových trhlinek a trochu prosakuje. Tady se mi líbi že ten 10 l má malé rozměry a váží jen cca 0,7 kg takže se s ním velmi dobře manipuluje. 

Chtěl jsem koupit současně i ty sáčky, ale pro ten 10 l zrovna nebyly, ale do budoucna je určitě použiju. Nouzově jsem poprvé použil plastový sáček který jsem měl doma. 

Zelí zkvasilo úplně stejně jako kdykoliv předtím v kamenině, chuť také stejná... za mně spokojenost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 210.155 (?), 26.8.2013 16:09, zobrazeno: 15403x
mate nekdo zkusenost s platovym sudem na kysane zeli, dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 15.11.2013 15:01

Já tedy ne.Nevím jak jiní.Používám porcelánový nebo kameninový.Podle toho kolik mám zelí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.11.2013 15:13

akorát nesmíte používat ten co máte na slivovici a opačně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 15.11.2013 22:26

Pokud není zdravotně nezávadný nebo třeba po Savu tak jde použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 15.11.2013 22:55

... jedno "ne" bych ve větě předřečníka vynechal.

Jde o to, že žádný plast, porcelán či kamenina nejsou absolutně neporézní. V pórech nádoby na kvašení prostě může něco zůstat. Savo nevadí. Pokud se kamenina (či dokonce dřevěný soudek, plastový sud,...) používá pouze na mléčné (či pouze alkoholické) kvašení, zůstane v pórech i očkovací kultura méčných (alkoholických) kvasinek.

Zdravotní nezávadností se také myslí to, že po dosažení pH 4 a nižší se z platu nesmí uvolňovat barviva a měkčidla (třeba ftalátového typu). Výborné jsou proto plastové obaly odebrané z výroben lahůdek. Takový 10 l kyblík od tvarohu je v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 18.2.2017 19:34

Náhodou jsem na internetu narazil na plastový zelák a k němu se hned prodávají i plastové sáčky. Musí se používat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.86 (?), 11.10.2018 12:22

Dobrý den, jak se plastový osvědčil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.4 (?), 7.5.2019 10:05

Koupil jsem 10 l soudek z plastu před cca 2 měsíci úplnou náhodou v Polsku, ale naprosto stejný se nabízí i v našich zásilkových obchodech.Pro vyhledávání použijte "soudek na zelí ph "

Hledal jsem totiž náhradu za můj keramický, který už má za léta používání přece jen spoustu vlasových trhlinek a trochu prosakuje. Tady se mi líbi že ten 10 l má malé rozměry a váží jen cca 0,7 kg takže se s ním velmi dobře manipuluje. 

Chtěl jsem koupit současně i ty sáčky, ale pro ten 10 l zrovna nebyly, ale do budoucna je určitě použiju. Nouzově jsem poprvé použil plastový sáček který jsem měl doma. 

Zelí zkvasilo úplně stejně jako kdykoliv předtím v kamenině, chuť také stejná... za mně spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.5.2019 10:54

Brr, do plastového cokoliv, bych si zelí(ani jiné jídlo) nikdy nedala. Jasně, na chvilku třeba buchtu do lednice. Proč jsou k tomu sáčky? Asi nejspíš, že ten plast není nezávadný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.147 (?), 7.5.2019 11:01

Zelák většinu roku stojí v koutě. Tam větší váha není tolik na škodu. Použitý plast snad škodlivý nebude, přesto bych šel do osvědčených materiálů (porcelán, kamenina, sklo, nerez)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika