Kysané zelí



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
17.1.2010 20:22

Brrr, až mě otřepalo. Něco podobného taky dokáže hoblovka...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.11.2009 14:26

Nejspíš elektrické struhadlo někde koupit lze, ale šílená práce s tím ručním není. Struhadlo na zelí je konstruované tak, že do pojízdné ohrádky se vejde celá nebo rozpůlená hlávka. Krouháme zelí obvykle ve dvou. Jeden loupe oschlé a špinavé povrchové listy, hlávku podélně rozkrojí a vyřízne košťál. druhý pak strouhá jednotlivé půlky hlávek. Obě činnosti jdou zhruba stejně rychle, takže za půl hodiny nastrouháte asi 30 kg zelí.
    Zelí lze krouhat v elektrickém kuchyňském robotu, v jeho struhadlovém nástavci na okurkový salát. Robotové struhadlo má ale velmi úzkou násypku, takže hlávky je třeba rozkrájet na malé části, které se navíc rozpadají. Strouhání tak určitě není rychlejší než to ruční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 10.11.2009 20:05

Loni jsem si ho koupil (malé ruční), byly v akci v Kauflandech. Po drobné úpravě pracuje dobře. Má nerezové nože. Musíte dávat pozor na prstíky. Jestli jste myslela rozdíl mezi krouháním a krájením zelí, pak krájení nožem je opravdu dřina. Krouhání, pokud toho neděláte 2 metráky, se ručně kruhadlem zvládne dobře. Musíte počítat, že odpoledne na to padne, včetně mytí nářadí a úklidu. Ve Francii je tuším známé Alsaské zelí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.61 (?), 11.11.2009 21:58

A mohl by jste mi rict co je to "akce v Kauflandech?"Je to nekde v ceske republice? Jana (z F.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 12.11.2009 6:46

Ano, Kaufland je obchodní řetězec. Letos asi kruhátka neprodávali, pokud vím. U Vás budete muset pátrat po možnosti koupě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.97 (?), 17.1.2010 19:16

Pozor na prsty.Zakládaní zeli je u nás v rodine nekolikaletá tradice.Jako nekde zabíječka.Zelí se nakládá asi 150 kg.Každý rok se samozrejme zdokonaluje receptúra.A protože se krouhání zelí ve večine prípadu spojuje s presováním vína dochází k urazúm.Takto sem prisel o dva prsty.Pochopitelne prsty byli se zelí odstranený a zelí bylo výborné.Dnes se tomu smjejeme.Ale ja sem bez prstú.Tak pozor na to!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 17.1.2010 20:22

Brrr, až mě otřepalo. Něco podobného taky dokáže hoblovka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.34 (?), 5.9.2010 15:11

Dobrý den, prosím, kdo zná dobrý recept nan nakládání kysaného zelí. Kdysi jsem jedla kysané červené (bylo v něm i nějaké koření), moc mi chutnalo a ráda bych to chtěla zkusit letos sama si naložit.

Zná někdo návod??? Děkuji

Ferrara (Zdena)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.25 (?), 14.9.2010 7:55

Dobrý den, přeji,

koupil jsem si zelák 17l chtěl bych Vás poprosit o radu až budu nakládat zelí zdřejmě 17kg, kolik tam příjde soli, cukru atd. Budu to vyrábět poprvé tak bych chtěl poradit. Děkuji předem za Vaše rady -nápady. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.61 (?), 11.11.2009 21:53

No ono se rika, ze ve dvou jde vsechno lepe ale ja jsem na to bohuzel sama. Protoze to bude po prve co budu nakladat zeli, nebudu ho delat moc. Jde jenom o to ze bych to chtela zkusit, protoze to Alzaske zeli syce neni nejhorsi, ale ja mam stale ty vzpominky ceskeho zeli co delala nase sousedka ktera tam davala jablka a dost cibule a toto zeli nema nic spolecneho s tim z Alsace. Jana (z Francie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.217 (?), 28.11.2009 20:53

Prosím kdo poradí s mým problémem: po naložení zelí do kameninového zeláku jsem nalel vodu kolem deklíku a čekal kdy začne kvasit, ale mé překvapení, za hodinu nebyla ani stopa po vodě, ta se vcucla dovnitř nádoby.To mi dělalo 2dny, pak zelí začalo kvasit a voda se už nevsávala.Zelí v pohodě vykvasilo, něco jsem odebral, zavřel deklíkem, nalel vodu.Za hodinu opět podtlak vysál všechnu vodu. Opět jako na začátku po několikerém doletí všechno přestalo a vodu dolévám jen tu, která se časem odpaří. Děkuji za radu pokud to někdo ví, proč jde voda z rantlíku podtlakem dovnitř hrnce. děkuji JIRKA 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika