Kysané zelí



host - 224.35 (?)
22.9.2013 21:44

...letnemu sa vyhnite na velku vzdialenost, pretoze budete mat namiesto chrumkajucej kapusty makku brecku. Pockajte este par tyzdnov.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 14.2.2013 10:51

Já už roky dělám kysané zelí do velkých zavařovacích sklenic. Zelí kupuju u nás od zemědělce, který ho pěstuje ve velkém. Na 1 kg zelí dám 20 g soli a něco málo kmínu. Nacpu do sklenic, šťávu případně doleju a nahoře nechám asi 2 cm volné a zavíčkuju, jako při zavařování. Nechám na parapetu při pokojové teplotě asi 24 st. Při kvašení se víčka nafouknout, zelí se trochu zvedne, někdy vyteče trochu šťávy, za 7 dní začínáme ochutnávat, je výborné, tak nám chutná nejvíc. Nechávám ještě asi týden v teple, pak ho přenesu do chladna asi 15 st. nebo ho steriluju. Používám hlavně k přípravě kyselice nebo segedínského guláše.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 238.7 (?), 14.2.2013 11:35
Ještě se mě nikdy nestalo, že letní zelí z vlastní sklizně by bylo nahořklé..., ale s kupovaným zkušenosti moc nemám. I babička tvrdí, že je kysané lahodnější než to pozdní kruhárenské a to už je pořádný argument. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.210 (?), 15.2.2013 15:06

Ok děkuju všem za reakce.  Pak dám vedět, jestli to k něčemu bylo. Do budoucna si seženu nějakou nádobu k tomu určenou. Břeťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kačer - (32) - 64.210 (?), 16.3.2013 18:25

Zdravím zahradníci, nevím jestli to nebylo předčasné, ale já už to zelí vyzkoušel. Napěchoval jsem to do 4 litrové zavařovačky.  No abych se přiznal, tak není to žádná sláva, ale jíst se to dá. Je to trošku méně kyselé, než jsem čekal, a má to i míň šťávy, asi jsem to moc upěchoval. Příště to budu dělat do zeláku. Hezký den. Břeťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 16.3.2013 18:33

No jó, vy jste zvyklý na zelí z obchodu wink, kde 50% obsahu balení  (někdy i víc) tvoří voda. Kyselost se ještě zvedne, nezapomeňte dolít slanou vodu, aby bylo zelí potopené... Letos jsem hoi dělala do té čtyřlitrovky už potřetí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kačer - (32) - 64.210 (?), 16.3.2013 20:30

máte pravdu, jsem zvyklý na otické zelí. Ale i tak mám radost, že jsem to za stálého míchání nevyhodil do záchodu laugh     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kačer - (32) - 42.9 (?), 22.9.2013 21:20

Zdravíčko zahradníci, tak to letos chci zkusit zase, ale už v keramickém zeláku. Má někdo zkušenosti s již nakrouhaným zelím(moc se mi nechce krouhat, mám toho po těch čalamádách už dost). Kde by se dalo koupit na ostravsku již nakrouhané zelí? A které je tedy vhodné na krouhání, letní nebo spíš to pozdější? Díky. Břeťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.35 (?), 22.9.2013 21:44

...letnemu sa vyhnite na velku vzdialenost, pretoze budete mat namiesto chrumkajucej kapusty makku brecku. Pockajte este par tyzdnov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kačer - (32) - 42.9 (?), 23.9.2013 19:09

ok díky. Kdy tedy nakoupit? Koncem října?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.35 (?), 23.9.2013 20:59

V Stupave sa to spusta zaciatkom oktobra. Inak asi kedykolvek v oktobri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika