Kůrový mulč



host - 198.249 (?)
18.5.2007 9:41
Pokud máte trochu slušnější drtičku větví můžete hrubší kusy kůry i nadrtit. Pozor postupujte opatrně - tzn. lépe od měkčích kousků, abyste si s citem vyzkoušel zda to pro vaši drtičku není odrovnávající. S velkým úspěchem takto drtíme občas nalezenou kůru z vrb, topolů a měkčí a menší kusy z borovic. Velmi dobře jde smrková, nazbíraná v lese po těžbě.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 26.9 (?), 30.4.2007 20:52, zobrazeno: 18872x
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li je možné použít na mulčování kůru donesenou z lesa- často zbyde po těžbě stromů, je o dost hrubší, než ta koupená z hyparmarketech. Díky. Martin
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.4.2007 21:50
Mulčování kůrou má 2 hlavní významy
1. zábrana vysychání půdy a růstu plevelů
2. estetický důvod
Hrubá loupaná kůra plní obě funkce o něco hůře než drcená, ale použít se dá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.86 (?), 17.5.2007 12:32
Používám kůrový mulč, který kupuju v kompostárně, je sice hrubší, ale je propařený a o hodně levnější. Při doporučené výšce  5 cm mulče je spotřeba na mé zahradě slušná, kdybych měla kupovat kůru v marketech, asi bych se nedoplatila. Pokud máte poblíž zemědělský podnik, který se zabývá komposty, neváhejte, vyplatí se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.249 (?), 18.5.2007 9:41
Pokud máte trochu slušnější drtičku větví můžete hrubší kusy kůry i nadrtit. Pozor postupujte opatrně - tzn. lépe od měkčích kousků, abyste si s citem vyzkoušel zda to pro vaši drtičku není odrovnávající. S velkým úspěchem takto drtíme občas nalezenou kůru z vrb, topolů a měkčí a menší kusy z borovic. Velmi dobře jde smrková, nazbíraná v lese po těžbě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.177 (?), 23.9.2007 10:59
Pozor na skudce. V hypermarketech jsou tyto mulce zbavovany pripadnych skudcu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 23.9.2007 21:14
Škůdců bych se nebál. Ty, co škodí na ovocných stromech máme na zahradě, škůdci smrků - třeba kůrovci - nejsou obvykle mimo les nebezpeční
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.247 (?), 23.8.2009 13:12

Ještě jsem kůru z lesa nepoužila. Ale chtěla bych. Zatím jsem do toho nešla jen proto, že mám asi 3metry od záhona krásný plot ze smrčků. To bych se asi měla bát, že jo? Přece jen by se z té kůry mohl nějaký brouk do smrčků pustit.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.37 (?), 13.5.2008 14:26

Já jinou kůru než přímo z lesa od dřevařů na mulč nepoužívám. Dokonce ji nechávám ve větších kusech, takže je dlouho napovrchu a vrstva není vysoká - 2 až 3 kůry na sobě a plní podle mne účel jako drcená ve vysoké vrstvě. Nedávám ji až těsně k rostlině, ty kolečka vždycky vypleju. Vypadá to celkově nenačančaně a tím více vyniknou např keříčky růží...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.253 (?), 10.6.2008 17:34

Také mulčujeme, každý rok jak přibývají léta a ubívají síly, plochy s mulčem v zahradě se nám v zahradě rozšiřují. Dávali jsme vše možné, od posekané trávy, textilie, katrony a nyní jsme začali v lese sbírat šišky, které rozšrotujeme - ne úplně - a je z toho krásný mulč. Zdraví MONI

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika