Zkušenosti s pilami Hecht



Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?)
9.2.2015 1:28

Také se v nich nevyznámsmiley. Jenom-že, po mé špatné zkušenosti, kdy se mi dva nepřizpůsobivý občané pokoušeli vykrást auto, ve kterém byla profesionální pila, nezbylo nic jiného, než-li koupit nejlevnější pilu, která přeřízne kmen, který leží přes cestu, popř. nařeže špalíky při uvíznutí v bahnité lesní cestě. Jak jsem psal na jiných vláknech, pilu celoročně z auta nevyndavám a pokud mě jí někdo ukradne, nebude mě to tak vadit, jako, kdyby mě ukradl profi pilu, která vydělává peníze.

Shrnu-li charakteristiku této pily. Výborné studené a teplé starty, napíši-li to lidově, je líná i po seřízení na doporučené otáčky motoru, vibrace a hmotnost jsou vyšší. Také, co čekat od pily přes 2 tis. Kč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 166.1 (?), 25.11.2013 16:54

Kazdopadne se Hecht na praci da pouzit. Ja provozoval asi 7 let (?) Hecht 938. Vzdycky jsem nakonec vse co bylo potreba urizl. Delam tak 15kubiku palivoveho dreva rocne, potom prorezavky zahrady a obcas polozim nejaky strom.   Ale ze bych byl s pilou spokojen, to ne. Stale jsem cistil karbec, kazdou chvilku se rozhodla nestartovat, neustale takove ty male bolistky. Samozrejme slaba, ale to je cena za maly obsah. Po sedmi letech uz byly vsechny sroubky v plastech - napr co drzi rukojet -bez zavitu, pruziny rukojeti praskly, praskaly plasty, praskla pruzina startovaciho lanka... Pak nastesti umrelo olejove cerpadlo, a ja se rozhodl koupit novou pilu. 

Mozna jsem blazen, ale koupil jsem HQ550XP. Mam proste rad hezke veci a penize na to mam. Ten rozdil je skutecne propastny. Pila je tak 2-3x rychlejsi, piliny jen litaji 3m daleko... je lehoucka a nadherne vyvazena. Retez ma dlouhe zuby, takze vydrzi mnohem vice brouseni. Malo zere, takze rezete hodinu do plneni benzinu a oleje.

Zaverem, Hecht urcite svoje ureze, a cenove je na polovine. Pokud vsak zapocitam na vlastni cas 200kc/hodina tak uz se mi cena vyrovnala za prvni zimu. Co se tyce pohody pri praci, tak se to neda srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 26.11.2013 17:21

Na polovině čeho? Pokud myslíte srovnatelnou "padesátku", ta je u Hechta za cca 3 700,- Kč - nová 550XP určitě pod 10.000 Kč nejde, spíš k 15.000 a jsou to nesrovnatelné kategorie (Hecht hobby, Huska profi). Pokud jste myslel 938, ta možná kdysi stála půlku ceny HQ 550XP (já to nepamatuji), ale tam je rozdíl ještě tristnější - na co si s přehledem troufnete s Huskou, na to byste s 938 určitě ani nepomyslel.

Jinak máte naprostou pravdu: Hecht určitě svoje uřeže a zbude za ním stejná hromada polen, jako po jiných pilách. Liší se ale komfort, čas, spotřeba a fyzické zatížení obsluhy a nepochybně také počet těch hromad polen, které za dobu své životnosti navrší ten Hecht a jeho soupeři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.26 (?), 24.4.2014 11:07

Dobrý deň,

našiel som túto tému, v ktorej by som mohol aj snáď dostať malú radu. Mám relatívne novú pílu HECHT 44 (moja prvá :)), takže pri jej nastavovaní som spravil pár vecí, ktoré som asi nemal - v presvedčení, že mazanie olejom sa nastavuje pretáčaním regulačného šróbu o niekoľko obrátok, som ho hodne krát pootáčal... No a potom som sa pozrel do návodu, že ten regulačný šrób sa reguluje iba 1/2 obrátky doprava alebo doľava a že pri pretáčaní sa môže čepradlo poškodiť! Tak mi trošku prešiel mráz po chrbte, vynadal som si a hneď skotroloval či som to čepradlo nezabil úplne.. No musím povedať, že trochu maže, ale zdá sa mi, že nejak nepravidelne. Bolo mi povedané, že píla maže až v reze a že naprázdno len mierne.

Mohol som pretáčanám tej matice nejak vážnejšie poškodiť to čerpadlo alebo je to len primitívny mechanizmus a nemusím sa báť? Každopádne mám ten šrób nastavený do polohy, kedy by to malo mazať trochu viac. V návode sa píše, že plná nádržka oleja sa vyčerpá približne v rovnakom čase ako plná benzínová nádržka, čo v mojom prípade vôbec neplati, lebo na jednu olejovú nádržku vyčerpám aj vyše dvoch benzínových...

Ako overím správnu funkcu čerpadla?

Ďakujem za reakcie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 24.4.2014 12:39

Mám také pilu HECHT(tu nejmenší) a při předvádění mně rovněž nechtěla mazat.Povolení šroubku nepomohlo.Pomohlo ale nahlédnutí do olejové nádržky, kde byla hadička skřípnuta.Teď pila maže až moc a musím ji šroubkem zase přiškrtit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 9.2.2015 0:17

Když jsem si před pár roky koupil pilu Hecht 44 do pracovního auta a na horší a špinavé práce, kde je dražších profi pil škoda, po prvním čištěním vzduchového filtru se strhl závit, který ani v materiálu nebyl. Závadu jsem neraklamoval, protože bych si moc nepomohl. Uřízl jsem původní plastovou matku, která drží vzduchový filtr. Na původní šroubek jsem vyrobil přechodku z mosazného dutého šroubku, který jsem uřízl a do kterého jsem vyřízl závit. Filtr je přišroubovaný na fest bez obavy jakéhokoliv strhnutí nezávitu.

Pro ilustraci zasílám pár fotografií. Pila je osazená starou vyřazenou 37 cm Oregon lištou a řetězem kvůli rozebírání drátěné oplocenky, kde je pletivo prorostlé břízkami a osikami. Hecht řezací souprava dobře funguje na pile Husqvarna H 359 při pořezu palivového dřeva doma.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.134 (?), 9.2.2015 0:45
Ja sa v týchto čistokrvných Čínach vôbec neviznám. Oveľa lepšie by bolo pre mňa vidieť pílu kompletne rozobratú, aby som zhruba vedel odhadnúť kvalitu jednotlivých dielov a ich konšrukciu. Je mi jasné, že za isté prémiové značky sa platí aj 200% navyše, ale ja to vnímam tak, že za to mám prvotriednu kvalitu, vývoj, a aj servisnú podporu. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 9.2.2015 1:28

Také se v nich nevyznámsmiley. Jenom-že, po mé špatné zkušenosti, kdy se mi dva nepřizpůsobivý občané pokoušeli vykrást auto, ve kterém byla profesionální pila, nezbylo nic jiného, než-li koupit nejlevnější pilu, která přeřízne kmen, který leží přes cestu, popř. nařeže špalíky při uvíznutí v bahnité lesní cestě. Jak jsem psal na jiných vláknech, pilu celoročně z auta nevyndavám a pokud mě jí někdo ukradne, nebude mě to tak vadit, jako, kdyby mě ukradl profi pilu, která vydělává peníze.

Shrnu-li charakteristiku této pily. Výborné studené a teplé starty, napíši-li to lidově, je líná i po seřízení na doporučené otáčky motoru, vibrace a hmotnost jsou vyšší. Také, co čekat od pily přes 2 tis. Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.131 (?), 9.2.2015 1:41
Ja už niekoľko rokov schovávam úplne všetko v kufri auta tak, aby nebolo nič vidno a vyzeral som iba ako turista. Do lesa beriem iba to čo môžem zo sebou odniesť na viditeľné miesta. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 9.2.2015 2:03

Také mám v autě vše ukryté a přikrytésmiley. Hechtku vozím zabalenou v papírovém pytli u spolujezdce. Po mé zkušenosti, nářadí v autě vozím pouze jedno. Raději si dojedu domů na oběd a nářadí prohodím, nebo si zorganizuji práci jinak. Vcelku se mi osvědčilo nebýt líný a zamknout za sebou v lese závoru. U nás jsou téměř všechny lesy pozamykané. Ubyly krádeže dřeva a škody na zaparkované lesní technice-harvestor, vyvážecí souprava, štěpkovač... Např. krádeže nafty, autobaterií, přibližovacích úvazků atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.25 (?), 10.2.2015 8:52

Zdravim.Ja pouzivam asi tri roky Hecht 950 a som snou spokojvy.Narezala asi 120m dreva.Je sice o cosi taksia ale za cenu co som ju kupil to ozeliem.Retaz sice nic moc ale kupil som do nej retaz stihl s hranatym zubom a je to ine kafe.Dufam ze som ju neprechvalil.Cas ukaze.Miroslav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika