Zena a pila - poradi nekdo?



jikok - (48) - 244.158 (?)
12.5.2014 6:49

Souhlasím. Na 20 velkých stromů už nějaké pižlátko bude málo. Takže na tenčí větve bych vzal pákové nůžky, na to co neustřihnu pak ruční pilku typu ocasky a malou jednoruční motorovku. Nůžky jsou velice rychlé na práci, malá pilčička se zase dostane do koutů, kde pro motorovku je méně místa. Pilku mám motorovou HQ, lištu jen 30cm a bohatě to stačí.

No jo, my tady něco vymýšlíme a nepadlo to nejdůležitější slovo. Jaký je rozpočet???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 140.103 (?), 11.5.2014 11:37

Paní nebo slečno Petro, některé zde uvedené rady berte s rezervou, zvláště ty co upřednosťnují pilu Dolmar před Makitou s tvrzením, že je lehčí wink

Jsou to úplně ty samé pily jen v jiné barvě, Dolmar v červenooranžové a Makita v modrozelené, váha se liší s použitím delší nebo katší lišty. Další rada, že akumulátory v akupilách se musí vybíjet a nabíjet jsou rovněž totálně mimo, narozdíl od autobaterie a olověných baterií, které se samovybíjejí a jsou konstruovány tak jak píše pisatel v akupilách jsou baterie li-on tzn. že se samy nevybíjejí a počet nabíjecích cyklů je omezen. Pro vás jako pro ženu je aku pila vhodná a určitě by jste s ní byla velmi spokojená, bohužel rozumně použitelnou akupilu prodávají jen Stihl a Husqvarna a cenově by jste se dostala na 15 000Kč, což nevím jestli budete ochotná v prodejně vysázet blush levnější akupily od jiných výrobců jsou jen vyhozené peníze za hračku. Elektrická pila bude určitě levnější řešení. Mezi nejlepší pily určitě patří pilky od Hitachi, konkrétně CS45Y, CS40Y, CS35Y, CS30Y podle délky lišty, dobré pily s podobným značením má Makita UC3530A, UC4030A, UC4530A, pokud chcete červenou, tak to samé od Dolmaru, vyborně řežou a motor v ose mají rovněž pily Husqvarna 321EL, případně Gardena CSI4020X vy ale na pár větviček tyto pily neoceníte, jsou zbytečně těžké a pro ženu bych je nedoporučil, jako nejvhodnější volbu bych vám doporučil pilu lehoučkou, šikovnou a plně dostačující a sice Makita UC3520A, je o polovinu lacinější, je lehčí a na větve do 20cm průměru výborná volba, pokud máte v plánu řezat dřevo silnější, pak bych uvažoval jít do vysších a těžších řad, kde máte silnější motor a profi konstrukci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 11.5.2014 13:30

Tak jsem ráno chtěl napsat přesně to samé, co tu teď čtu, majitel dvou Dolmarů ES-2135A a Narexu EPR 35-24.Za sebe ještě musím doporučit motor v ose, Narexa má sice sílu, ale Dolmar s motorem v ose je na práci o dost výhodnější...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.83 (?), 11.5.2014 18:01

Ještě by bylo dobré napsat amperovou hodnotu jističe zásuvky, kam budete pilu zapínat a také předpokládanou délku prodlužovacího kabelu.Vzdálenost ke stromům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jikok - (48) - 169.89 (?), 11.5.2014 18:39

Copak za sebou chcete tahat šňůru jako pupečník? zkuste třeba Bosch KEO a říkejte si, že mi na zahradu přišla paní s pilčičkou ruční, celý den pracovala a já pak 3 dny pálil větve.. máte pořádný sad? Že máte pár stromků? neshánějte pilku řetězovou, vemte mečovou, Black/Decker GKC 108 to uřízne taky. Kdybyste byla od české skalice, udělám to sám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.5.2014 22:44

U akumulátorových pil kromě rychlosti řezu záleží v prvé řadě na kapacitě akumulátoru, čím silnější, tím lépe. Bosch KEO případně BlackDecker GKC108 jsou právě ten případ hraček a vyhozených peněz, strasně malá kapacita akumulátorů a nemožnost jejich výměny, předurčují tyto pily pro né moc inteligentní nakupující, kteří vidí jen cenu. Daleko lepší než Bosch Keo je Bosch PSA 18 LI a můžete koupit i zásuvkový model Bosch PFZ 500E všechno to jsou ale pilky na slabé větve do 15cm, záleží co chcete řezat a kolik toho chcete řezat od toho se odvíjí celý výběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.1 (?), 11.5.2014 23:30

Dobry vecer, 

vsem mockrat dekuji za rady a doporuceni... je toho tolik, ze mam asi cely tyden neco ke studiu:-) ale diky Vam vsem, zvlaste konkretnim tipum a v neposledni rade ponuky vlastnich rukou - bohuzel jsem daleko:-((

Pokud jde o mnozstvi vetvi, jedna se o ovocny sad, prevazne svestky, cca 20 ks, ale uz hodne stare, mnoho vetvi je uschlych, souded uz nekolik stromu vytahl traktorem i s korenama, ale nektere jeste vykazujici znamky zivota, bych chtela jeste omladit, hlavne kvuli zastineni zahrady a taky aby ty suche vetve nekomu nespadly na hlavu. 

Tak jdu na studium Vasich tipu na pily:-)

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.1 (?), 11.5.2014 23:41

jeste mne zaujala jedna vec - co znamena motor v ose? je tahle vyhoda na pilach napsana? nebo pila vypada jinak, jako ta, co motor v ose nema? Z Vasich rad jsem pochopila, ze mi tohle hodne usnadni praci...

p.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 12.5.2014 0:41

Motor v ose z znamená, že je umístěn podélně s osou lišty se řetězem, kdežto motor do strany je umístěn kolmo, pilu s motorem v ose a nebo kolmým uložením poznáte podle vzhledu okamžitě.  viz. obrázek.

Výhoda motoru v ose je např. uzké tělo pilky, lepší obratnost pokud chcete pilu překlopit a řezat vodorovné řezy atd. nevýhoda je ta, že vývod hřídele elektromotoru musí být pod úhlem 90° převáděn přes "převodovku" na pohonné ústrojí = řetěz, díky tomu, že u neznačkových pil toto bývá voleno ozubennými kolečky v plastu, bývá tato část zdrojem problémů např. Hecht a podobné čínské pily bych volil raději bez tohoto vylepšení ergonomie. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.11 (?), 12.5.2014 4:43

El. pila je výborná na řezání dřeva na koze, ale na prořezávání větví přímo na stromě to podle mě není to pravé. Na Vašem místě bych volil nějakou lehkou benzínovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jikok - (48) - 244.158 (?), 12.5.2014 6:49

Souhlasím. Na 20 velkých stromů už nějaké pižlátko bude málo. Takže na tenčí větve bych vzal pákové nůžky, na to co neustřihnu pak ruční pilku typu ocasky a malou jednoruční motorovku. Nůžky jsou velice rychlé na práci, malá pilčička se zase dostane do koutů, kde pro motorovku je méně místa. Pilku mám motorovou HQ, lištu jen 30cm a bohatě to stačí.

No jo, my tady něco vymýšlíme a nepadlo to nejdůležitější slovo. Jaký je rozpočet???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika