Výběr pily na "šmrdlání" kolem domu, ne šunt



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
14.2.2009 17:24

Ale vše, co jste popsal je chyba obsluhy a souhlasím, že kdo tomu vůbec nerozumí, potřebuje servis. Ale kdo tomu vůbec nerozumí, měl by brát pilu do rukou? Není to jen o řezání, ale o předvídání a bezpečnosti, bez které je to celé velmi nebezpečný hazard. Zanedbaná údržba může způsobit nefunčnost řetězové brzdy, nebo jinou nebezpečnou závadu. Proto častý návštěvník servisu znamená, že něco neumí, nezná, nebo je benevolentní a prostě na to kašle. Samozřejmě, že servis každého vidí rád, neboť je to potencionální zákazník, ale ve většině případů je to o zbytečných závadách u kvalitních pil, které vůbec nemusely nastat, ale stačí si přečíst s čím tam lidé chodí - viz. výše - bez komentáře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.2.2009 17:24

Ale vše, co jste popsal je chyba obsluhy a souhlasím, že kdo tomu vůbec nerozumí, potřebuje servis. Ale kdo tomu vůbec nerozumí, měl by brát pilu do rukou? Není to jen o řezání, ale o předvídání a bezpečnosti, bez které je to celé velmi nebezpečný hazard. Zanedbaná údržba může způsobit nefunčnost řetězové brzdy, nebo jinou nebezpečnou závadu. Proto častý návštěvník servisu znamená, že něco neumí, nezná, nebo je benevolentní a prostě na to kašle. Samozřejmě, že servis každého vidí rád, neboť je to potencionální zákazník, ale ve většině případů je to o zbytečných závadách u kvalitních pil, které vůbec nemusely nastat, ale stačí si přečíst s čím tam lidé chodí - viz. výše - bez komentáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.2 (?), 14.2.2009 16:16
Nevím, co myslíte tím šmrdláním kolem domu. Já jsem dost spokojen s elektrickou řetězovkou. Benzínovou budu muset koupit taky, máme kousíček lesa a 400m kabelu tahat nebudu, ale elektrickou, až to bude potřeba, si koupím zase.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 14.2.2009 17:56

máte pravdu, ale žádný učený z nebe nespadl a z některých návodů k obsluze se toho taky moc nedozvíte, Radek určitě potvrdí, že prodej pily obnáší půl až třičtvrtě hodiny poměrně intenzivní "nalejvárny" (zaškolení obsluhy, předvedení údržby atd.) a je lepší mít se kde zeptat, což když si koupíte svoji první pilu přes internet, nebo v hobby marketu určitě nezískáte a z čehož pramení i ty chyby v údržbě a obsluze. Není vůbec málo lidí co když si přijdou nechat nabrousit řetěz, tak vyzvídají co a jak  :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.2.2009 19:08

Ahoj ve spolek, je to tak a je to i dobře znát. Ti kteří i chtějí tuto "nalejvárnu", vždy mají méně problémů právě s těmi "hloupostmi". Nestanou se pak obětí vlastní hluchoty při prvním startu, kdy jsem kupříkladu musel vylít benzín i z výfuku! Mám i zákazníka, který byl se mnou v lese a nechal si ukázat a pod dohledem pokácel a zpracoval nějaký ten strom. Dnes ho vidím jednou za rok na velkou údržbu a pro spotřebák. Závada žádná. Při čtení předchozích příspěvků od HH, přesně vidím ty "zasmolené", špinavé, "oškubané" a s tupým řetězem se trápící pily. První známkou vztahu k pile je od psa rozkousaná startovací ručka, prostě je někde pohozená a jen se "bafne" na pokrájení čehokoliv a zase pohodí. Všichni kdo o věci něco ví, znají závadu HQ 36 a propálené nádrže, to je krásný příklad lajdáctví obsluhy! Ta blízkost servisu, je i není rozhodující, pravdu má HH, ale i J.S.. Servis s "odborníkem", který ani tuto "nalejvárnu" při prodeji nenabídne, bych zase tak nutný neviděl. A na "šmrdlání" kolem domu, bych viděl jednoduše to nejlevnější z kvalitního! Dolmar PS 33,34,340, STIHL MS 170,181,211, SOLO 635,636,642.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 15.2.2009 13:34

U řady nářadí na takové to domácí šmrdlání, u lidí jako jsem já, je úplně jedno, jaké si koupíte, protože jsou pak stejně minimálně používány, takže i když by měly hodně bídnou životnost, tak pro domácí šmrdlání vydrží desetiletí.

Pár příkladů: Mám doma křovinořez, ročně s ním najisto nesekám více jak hodinu. Elektrická okružní pila- za cca pět let jsem ji použil tak 2x, celková délka řezu tak 2 m. Dvě vrtačky- loni jsem vrtal jednu díru, předloni možná tři. Opalovačka- použito v posledních 5 letech dvakrát po 10 minutách k rozmrazení zamrzlého venkovního vývodu vody. Akuvrtačka a šroubovák- letos ještě nic, v minulém roce zašroubování tak 5 vrutů. Rozbrušovačka v posledních 2 letech nepoužita. Jízdní kolo- tři jízdy ročně do obchodu, celkem ujeto ročně tak 3 km. Atd...

Motorovou pilu jsem si před cca 5 lety půjčil, a nařezal jsem během jednoho dopoledne tolik dřeva na podpal, že mi vydrželo až doteď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika