Výběr pily



host - 186.186 (?)
6.11.2007 16:01
Stihl určitě není na tom lépe než husqvarna. Husqvarna má lepší řešení ve všem jako je antivibrační systém, v před čištění vzduchu (air injectior), má lepší vyvážení, štihlejší tělo (pro lepší manipulaci při odvětvování), nahradní díly jsou levnější.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 1.3 (?), 6.11.2007 14:04
Já jsem porovnával pouze dobu, kdy jsem musel u Stihlu 026 vybaveného kompenzátorem čistit filtr a dobu, kdy ho čistím u H 359 SP. Pokud vím, tak filtrační soustava je u Stihlu MS 341 takřka stejná jako byla na 036 a ta se od 026 lišila tak akorát ve velikosti filtru. No a co se týče konstrukce MS 341, tak ta je opravdu postavená na bázi 036 - dobře, přehnal jsem to, když jsem napsal, že je to zastaralá konstrukce, ale nic převratného pro mě MS 341 nenabízí. J.P. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 6.11.2007 14:27
Co bychom si koupili my dva je zřejmé, ale je to kdyby. Pro zajímavost se podívejte na časopis Stihl cca z roku 2005 - jsou tam velmi pěkně popsány neviditelné změny - vylepšení, konstrukce motoru - přepouštěcí kanály a popis vylepšení namáhaných dílů motoru. Každý chválí svoje, ale přesto také každý výrobce vylepšuje a zdokonaluje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.186 (?), 6.11.2007 16:01
Stihl určitě není na tom lépe než husqvarna. Husqvarna má lepší řešení ve všem jako je antivibrační systém, v před čištění vzduchu (air injectior), má lepší vyvážení, štihlejší tělo (pro lepší manipulaci při odvětvování), nahradní díly jsou levnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.11.2007 16:54
Teď  to uvádíte z praxe, nebo HQ prodáváte. Cena ND je o něčem jiném, než konstrukce pily. Uvádíte air injection, ale to také není bez údržby - viděl jsem a nafotil H365 - jestli chcete mohu ukázat fotky - pila je používaná na přípravu topení pro jeden RD - cca 20-30 metrů. Posledně jsem vyčistil kolínko i komoru, a teď  to bylo  opět zanesené i s filtrem. Mastné jemné piliny se zachycují pod tlakem  v rádiusech kolínka a kolem v komoře filtru. Antivibrační systém na příliš měkkých pružinách není  také zas taková výhoda - stačí chytnout pilu za rukojeti a udělat prudší pohyb, nebo opřít pilu o dřevo - výkyvy.Vyvážení -štíhlost -ovládání -  to je velmi subjektivní hodnocení a 10 lidem padne každá pila s jiným dojmem z ovládání. Proč se více zastávám Stihla, taky trochu reaguji na názory co slyším od profesionálů, teď je v kurzu Stihl a vyjmenují výhody. Nedávno jsem potkal jednoho a měl H365 a H 371, teď má MS 361 a MS 440 - řekl mi, to se nehodilo, pořád jsem měl nějaké problémy. Nevím co mi řekne za rok, pokud u toho zůstane.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.226 (?), 11.11.2007 16:20
Chtěl jsem se zeptat, kde bych mohl sehnat informace o velikosti vibrací u pil Stihl. Na jejich stránkách to nepíší (alespoň jsem si nevšiml). Uvítal bych odkaz na určitou stránku. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.19 (?), 16.11.2007 8:05
Tak jsem to všechno přečetl, a jako (nezasvěcený) mám v tom guláš! Kroužky tvrdochrom, nikasil, atd. Když jsem se rozhodoval jakou pilu koupit před 10 rokama, tak jsem uvažoval střízlivě zašel jsem do lesa kde byla těžba a podíval jsem se Husgvarna 8ks Stihl 2ks. Tak jsem koupil Husgvarnu a sloužila dotěďka 10 roku teď ji mám v záloze. Teď jsem koupil stihl porovnání v lese Husgvarna 5 a Stihl 5 (taky jsem dělal v lese 2 roky). Tato diskuze je pro amatéry a vy na to dete moc technicky můj názor. Samozřejmě vim o co se jedná tvrdochrom, nikasil, 2 kroužky 1 kroužek olej atd. Pokud si to přečte človek který si chce koupit pilu tak v tom má zmatek. Kdo uvažuje o koupi pily mněl by zajít k autorizovaným prodejcum a tam se informovat, a pak to porovnat, hlavně si musí člověk uvědomit co bude řezat a kolik toho bude, dneska je to smrk a zítra buk. Pak koukáte na souseda že má pořezano kafíčko a pohoda a uklizeno. A vy se tam mordujete se drěvem, pila partnér příklad pak se ho zeptáte co má za pilu a kolik stála, soused vám řekne Husgvarna nebo Stihl a cenový rozíl + - 3000 je to cena za pohodlí značku výkon a čas který tam strávíte. V dnešní době toho času na odpočinek a rodinu moc nezbývá. To je můj názor 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.202 (?), 16.11.2007 20:23
Pro 129226.
MS 341 vibrace na  levé rukojeti 3,1 m.s-2
MS3612,9 m.s-2

MS341 vibrace pravá rukojeť 3,1 m.s-2
MS361 3,6 m.s-2

Našel jsem to  v návodu k použití, ve kterém jsou popsány oba modely.
V.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 16.11.2007 22:36
Tady jsou technické informace dle DLG.
MS341
MS341
MS361
MS361
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.140 (?), 5.1.2008 17:07

Moc prosím o radu pana J.S.:

Kdybyste srovnal pily HECHT 950, PCN 4545 (od Ryobi) a GZ 4000-16 (od Komatsu - Zewoah) - která by to vyhrála? Větší váha pily nevadí, důležitý je výkon a spolehlivost. Pila není přímo do lesa, ale práce nebude mít zrovna málo. Do dražších jít nechci.  Předem díky. P.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.1.2008 19:58

Zdravím, tak z těchto pil bych sestavil pořadí Komatsu, Hecht a Ryobi. Při tomto posouzení jsem zohlednil - poměr výkon/váha, objem motoru/výkon motoru, hmotnost motorové jednotky a také jsem zohlednil co která značka znamená v oblasti motorových pil - spolehlivost renomovanost - závazek svého názvu vůči očekávané a také dodržené kvalitě. U Ryobi se jedná o stejný model, jako Homelite CSP 4518 a pěkně je to popsáno ohledně výkonu - kde s takovým vysvětlením jsem se ještě nesetkal:........... max. výkon 2,7kW, provozní výkon 1,9kW - uživatel ale max. výkon nevyužívá, ale hlavně provozní a něco dle norem v USA...... K tomu bych dodal, že každý výrobce uvádí max. výkon, který je samozřejmě jiný při max. kroutícím momentu - nižší, ale toto bych řekl je jaksi mimo. Dříve dovážené kvalitní USA Homelitky měly výkony velmi dobré a nemusely to dohánět na papíře. To jen pro vysvětlení, neboť z objemu 45ccm dostat 2,7kW při požadované životnosti a vůbec celkové kvalitě znamená počítat s investovanou podstatně vyšší částkou a zakoupený výrobek se bude jmenovat profi. Např.podobné výkony H346XP, PS4600S. Hecht si myslím v té nižší cenové kategorii již získal dost příznivců, kteří jsou spokojeni a mnohdy mile překvapeni, proto dostal druhé místo, a také má horší technické parametry - hlavně hmotnost, ale má vyšší výkon. Ryobi jsem dal na poslední místo mimo jiné proto, že zatím nemám odvahu někomu doporučit takový výrobek, neboť s posledními typy Homelite to není nijak slavné, lépe řečeno nic moc. U Komatsu bych si ověřil dostupnost servisu a hlavně, jak je to z ND. Ještě doporučuji si vybranou pilu prohlédnout a zkusit ovladatelnost, servisní přístupnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika